Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 18:34
Temat postu:

wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


MOŻE KTOŚ Z SZANOWNYCH KOLEGÓW TO PRZERABIAŁ???

Objawy:
na postoju: Rozgrzewa się normalnie do 96 potem włączają się wentylatory i chłodzi się do 90 i tak w kółko czyli chyba normalnie !!!
podczas jazdy: rozgrzewa się normalnie do 96 i nie raz utrzymuje taką temeraturę między 90 a 96 a czasami leci w górę jak szalona 110 115 120 i w górę szok te same wskazania na liczniku i na vagu celem wykluczenia uszkodzenia płytki licznika !!!
po wyłączeniu silnika w momęcie tak wysokiej temperatury i włączeniu ponownym jak by nic się nie stało 93,94 stopnie i jest ok.
Wymieniiłem już czujnik od strowania wskazaniami temperatury i uruchamiania wentylatorów na orginał 130 zł nic się nie zmieniło. Zastanawiam się nad wymianą czujnika NTC który widziałem że jest założony zamiennik a nie orginał może on dostał strzała i daje złe wskazania na komputer ??
Posprawdzałem:
1. zwykłe wyłączenie silnika i ponowny rozruch po szaleństwie wskazań do 120 stopnii po wyłączeniu i włączeniu silnika jakby nigdy nic się nie działo 94 stopnie
2. kolejne rozłączanie czujników od lewej zółty czyli wskazań temperatury i uruchamianiu wentylatorów wskazówka leży, środkowy niebieski czylki NTC który jako jedyny zauważyłem że jest zamiennikiem wśród wszystkich nic się nie zmienia a powinny tak mi się wydaje skakać obroty i trzeci od klimatronika sparawny w momęcie odłączenia klimatronik głupieje po ponownym podłączeniu znów ok
3. porównanie wskazań zegarów i podłączonego komputera niestety wskazania te same czyli odpada uszkodzenie płytki w liczniku

jednej rzeczy nie zrobiłem nie odpiołem czujnika temperetury jak miałem podpięty komputer i to mnie ciekawi co by się stało ale celuje na cczujnik NTC że to ta podróba poszła ale ktoś może już to przechodził i wie lepiej ???
może pompa może coś zupełnie innego termostat nie otwiera na duży obieg???
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 19:51
Temat postu:

wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Wstępnie sprawdz czy wentylator chodnicy włącza sie przy temp. min, 90* na postoju , Jesli tak to masz do wymiany termostat silnika [mechaniczny ] Jesli nie to w sumie czujnik j/w lub tylko bład w systemie.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:15
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


tak wentylator włącza się na postoju przy 96 stopniach ale włączają się oba a z tego co mi się wydaje to na pierwszym biegu chłodzenia powinien włączyć się jeden między 90 a 96 stopni ale musze to odszukać w sam naprawiam sharan po rosyjsku. co do termostatu może masz rację ale to działał by tak samo na postoju i podczas jazdy chyba że się blokuje i nie otwiera!! już nawt na pompe patrze z nie pokojem bo może wirnik się posypał i nie daje rady na wyższych obrotach bo słysze tam jakiś niepokojący pisk!!! nie wiem już sam chyba nie dam rady sam tego naprawić i szarpnie mnie przed świętami dodatkowy wydatek Confused
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


To może być pompa ,raczej szybko to zdiagnozuj ?..,bo przegrzejesz silnik.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
t nowak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 322
Skąd jesteś (miejscowość / region): BAD VILBEL(D)
Posiadane auto: Audi A5 , Mercedes Benz W169
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:50
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


marset1 napisał:
zwykłe wyłączenie silnika i ponowny rozruch po szaleństwie wskazań do 120 stopnii po wyłączeniu i włączeniu silnika jakby nigdy nic się nie działo 94 stopnie



Skad ja znam ten objaw?Juz zdazylem sie przyzwyczaic!Na dodatek teraz po wymianie chlodnicy termostatu i wszystkich czujnikow zwiazanych z systemem chlodzenia przy zamykaniu pilotem centralnego zamka wlanczaja mi sie wentylatory Shocked
Very Happy Proponuje sie nie przejmowac Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:58
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


ale czy objaw ustąpił po tych wszystkich zabiegach i czy były takie jak u mnie??

A co do włączających wentylatorów po zamknięciu to spokojnie bo VR tak mają dodatkowe chłodzenie po wyłączeniu nic dziwnego zawsze tak miałem jak wracałem a szczególnie latem jak zamykałem go to obieg wody był wyłączony a czujniki włączały wentylatory żeby schłodzić silnik !!! W instrukcji terz tak jest napisane a odpowiada za to prawidłowe działanie pierwszego od lewej czujnika 4 pinowego z żółtą wtyczką
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
t nowak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 322
Skąd jesteś (miejscowość / region): BAD VILBEL(D)
Posiadane auto: Audi A5 , Mercedes Benz W169
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Nie objaw nie ustapil i z tego co sie dowiedzialem z Twojego postu byly takie same!A po wymianie min. zoltego czujnika dzeja sie komedie z wlanczajacymi sie wentylatorami przy zamykaniu ale jak piszesz ze tak ma byc to ok. Very Happy
Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 00:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Witam szanownych kolegów i mam prośbę!!!
Poświęciłem troszkę czasu na badanie przyczyn szalejącego wskaźnika od temperatury w mojej VR i stwierdziłem że po przekroczeniu 90 stopni nie załącza się pierwszy bieg wentylatorów tzn 1 wentylator dopiero po przekroczeniu około 110 stopni włączają się 2 wentylatory czyli 2 bieg !!!
Wziąłem więc wypiołem czujnik i na krótko zwierałem piny nic się nie działo!!! wziąłem więc omomierz i zaczołem sprawdzać pokolei połączenia przewodów pomiędzy czujnikiem temperatury a sterownikiem wentylatorów co się okazało że zgodnie z moimi oczekiwaniami połączenie było z trzech przewodów natomiast 4 dawał sygnał na wskaźnik w kokpicie. sporządziłem z tego schemat odręczny. A moje pytanie brzmi czy któryś z szanownych kolegów mogłby w wolnej chwili sprawdzić u siebie czy ma tak samo jak ja i upewnić mnie w fakcie uszkodzenia sterownika wentylatorów który już profillaktycznie zamówiłem wraz z nowym czujnikiem dającym sygnał na komputer???

PROBLEM POLEGA JEDNAK NA TYM ŻE NIE WIEM JAK GO TU NA FORUM UMIEŚCIĆ I JEŻELI KTOŚ WYRAZI CHĘĆ POMOCY PRZEŚLE GO NA POCZTĘ!!!!
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 05:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


marset1 napisał:
Witam szanownych kolegów i mam prośbę!!!
Poświęciłem troszkę czasu na badanie przyczyn szalejącego wskaźnika od temperatury w mojej VR i stwierdziłem że po przekroczeniu 90 stopni nie załącza się pierwszy bieg wentylatorów tzn 1 wentylator dopiero po przekroczeniu około 110 stopni włączają się 2 wentylatory czyli 2 bieg !!!
Wziąłem więc wypiołem czujnik i na krótko zwierałem piny nic się nie działo!!! wziąłem więc omomierz i zaczołem sprawdzać pokolei połączenia przewodów pomiędzy czujnikiem temperatury a sterownikiem wentylatorów co się okazało że zgodnie z moimi oczekiwaniami połączenie było z trzech przewodów natomiast 4 dawał sygnał na wskaźnik w kokpicie. sporządziłem z tego schemat odręczny. A moje pytanie brzmi czy któryś z szanownych kolegów mogłby w wolnej chwili sprawdzić u siebie czy ma tak samo jak ja i upewnić mnie w fakcie uszkodzenia sterownika wentylatorów który już profillaktycznie zamówiłem wraz z nowym czujnikiem dającym sygnał na komputer???

PROBLEM POLEGA JEDNAK NA TYM ŻE NIE WIEM JAK GO TU NA FORUM UMIEŚCIĆ I JEŻELI KTOŚ WYRAZI CHĘĆ POMOCY PRZEŚLE GO NA POCZTĘ!!!!


Podjedz do jakiegoś dobrego mechanika i przy okazji sprawdź uszczelkę pod głowicą (koszt ok 50-80 zł)
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

106 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

79 900

2011r.

225 124 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

41 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

18 900

2008r.

281 659 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

47 847

2015r.

180 639 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System