Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 18:34
Temat postu:

wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


MOŻE KTOŚ Z SZANOWNYCH KOLEGÓW TO PRZERABIAŁ???

Objawy:
na postoju: Rozgrzewa się normalnie do 96 potem włączają się wentylatory i chłodzi się do 90 i tak w kółko czyli chyba normalnie !!!
podczas jazdy: rozgrzewa się normalnie do 96 i nie raz utrzymuje taką temeraturę między 90 a 96 a czasami leci w górę jak szalona 110 115 120 i w górę szok te same wskazania na liczniku i na vagu celem wykluczenia uszkodzenia płytki licznika !!!
po wyłączeniu silnika w momęcie tak wysokiej temperatury i włączeniu ponownym jak by nic się nie stało 93,94 stopnie i jest ok.
Wymieniiłem już czujnik od strowania wskazaniami temperatury i uruchamiania wentylatorów na orginał 130 zł nic się nie zmieniło. Zastanawiam się nad wymianą czujnika NTC który widziałem że jest założony zamiennik a nie orginał może on dostał strzała i daje złe wskazania na komputer ??
Posprawdzałem:
1. zwykłe wyłączenie silnika i ponowny rozruch po szaleństwie wskazań do 120 stopnii po wyłączeniu i włączeniu silnika jakby nigdy nic się nie działo 94 stopnie
2. kolejne rozłączanie czujników od lewej zółty czyli wskazań temperatury i uruchamianiu wentylatorów wskazówka leży, środkowy niebieski czylki NTC który jako jedyny zauważyłem że jest zamiennikiem wśród wszystkich nic się nie zmienia a powinny tak mi się wydaje skakać obroty i trzeci od klimatronika sparawny w momęcie odłączenia klimatronik głupieje po ponownym podłączeniu znów ok
3. porównanie wskazań zegarów i podłączonego komputera niestety wskazania te same czyli odpada uszkodzenie płytki w liczniku

jednej rzeczy nie zrobiłem nie odpiołem czujnika temperetury jak miałem podpięty komputer i to mnie ciekawi co by się stało ale celuje na cczujnik NTC że to ta podróba poszła ale ktoś może już to przechodził i wie lepiej ???
może pompa może coś zupełnie innego termostat nie otwiera na duży obieg???
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 19:51
Temat postu:

wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Wstępnie sprawdz czy wentylator chodnicy włącza sie przy temp. min, 90* na postoju , Jesli tak to masz do wymiany termostat silnika [mechaniczny ] Jesli nie to w sumie czujnik j/w lub tylko bład w systemie.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:15
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


tak wentylator włącza się na postoju przy 96 stopniach ale włączają się oba a z tego co mi się wydaje to na pierwszym biegu chłodzenia powinien włączyć się jeden między 90 a 96 stopni ale musze to odszukać w sam naprawiam sharan po rosyjsku. co do termostatu może masz rację ale to działał by tak samo na postoju i podczas jazdy chyba że się blokuje i nie otwiera!! już nawt na pompe patrze z nie pokojem bo może wirnik się posypał i nie daje rady na wyższych obrotach bo słysze tam jakiś niepokojący pisk!!! nie wiem już sam chyba nie dam rady sam tego naprawić i szarpnie mnie przed świętami dodatkowy wydatek Confused
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


To może być pompa ,raczej szybko to zdiagnozuj ?..,bo przegrzejesz silnik.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
t nowak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 322
Skąd jesteś (miejscowość / region): BAD VILBEL(D)
Posiadane auto: Audi A5 , Mercedes Benz W169
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:50
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


marset1 napisał:
zwykłe wyłączenie silnika i ponowny rozruch po szaleństwie wskazań do 120 stopnii po wyłączeniu i włączeniu silnika jakby nigdy nic się nie działo 94 stopnie



Skad ja znam ten objaw?Juz zdazylem sie przyzwyczaic!Na dodatek teraz po wymianie chlodnicy termostatu i wszystkich czujnikow zwiazanych z systemem chlodzenia przy zamykaniu pilotem centralnego zamka wlanczaja mi sie wentylatory Shocked
Very Happy Proponuje sie nie przejmowac Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:58
Temat postu:

Re: wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


ale czy objaw ustąpił po tych wszystkich zabiegach i czy były takie jak u mnie??

A co do włączających wentylatorów po zamknięciu to spokojnie bo VR tak mają dodatkowe chłodzenie po wyłączeniu nic dziwnego zawsze tak miałem jak wracałem a szczególnie latem jak zamykałem go to obieg wody był wyłączony a czujniki włączały wentylatory żeby schłodzić silnik !!! W instrukcji terz tak jest napisane a odpowiada za to prawidłowe działanie pierwszego od lewej czujnika 4 pinowego z żółtą wtyczką
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
t nowak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 322
Skąd jesteś (miejscowość / region): BAD VILBEL(D)
Posiadane auto: Audi A5 , Mercedes Benz W169
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Nie objaw nie ustapil i z tego co sie dowiedzialem z Twojego postu byly takie same!A po wymianie min. zoltego czujnika dzeja sie komedie z wlanczajacymi sie wentylatorami przy zamykaniu ale jak piszesz ze tak ma byc to ok. Very Happy
Powrót do góry
marset1

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: VW SHARAN VR6
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 00:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


Witam szanownych kolegów i mam prośbę!!!
Poświęciłem troszkę czasu na badanie przyczyn szalejącego wskaźnika od temperatury w mojej VR i stwierdziłem że po przekroczeniu 90 stopni nie załącza się pierwszy bieg wentylatorów tzn 1 wentylator dopiero po przekroczeniu około 110 stopni włączają się 2 wentylatory czyli 2 bieg !!!
Wziąłem więc wypiołem czujnik i na krótko zwierałem piny nic się nie działo!!! wziąłem więc omomierz i zaczołem sprawdzać pokolei połączenia przewodów pomiędzy czujnikiem temperatury a sterownikiem wentylatorów co się okazało że zgodnie z moimi oczekiwaniami połączenie było z trzech przewodów natomiast 4 dawał sygnał na wskaźnik w kokpicie. sporządziłem z tego schemat odręczny. A moje pytanie brzmi czy któryś z szanownych kolegów mogłby w wolnej chwili sprawdzić u siebie czy ma tak samo jak ja i upewnić mnie w fakcie uszkodzenia sterownika wentylatorów który już profillaktycznie zamówiłem wraz z nowym czujnikiem dającym sygnał na komputer???

PROBLEM POLEGA JEDNAK NA TYM ŻE NIE WIEM JAK GO TU NA FORUM UMIEŚCIĆ I JEŻELI KTOŚ WYRAZI CHĘĆ POMOCY PRZEŚLE GO NA POCZTĘ!!!!
_________________
MÓJ NIEZAWODNY MAŁY PANCERNIK VR6
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 05:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wariujący wskaźnik temperatury!!! w sharanie VR6


marset1 napisał:
Witam szanownych kolegów i mam prośbę!!!
Poświęciłem troszkę czasu na badanie przyczyn szalejącego wskaźnika od temperatury w mojej VR i stwierdziłem że po przekroczeniu 90 stopni nie załącza się pierwszy bieg wentylatorów tzn 1 wentylator dopiero po przekroczeniu około 110 stopni włączają się 2 wentylatory czyli 2 bieg !!!
Wziąłem więc wypiołem czujnik i na krótko zwierałem piny nic się nie działo!!! wziąłem więc omomierz i zaczołem sprawdzać pokolei połączenia przewodów pomiędzy czujnikiem temperatury a sterownikiem wentylatorów co się okazało że zgodnie z moimi oczekiwaniami połączenie było z trzech przewodów natomiast 4 dawał sygnał na wskaźnik w kokpicie. sporządziłem z tego schemat odręczny. A moje pytanie brzmi czy któryś z szanownych kolegów mogłby w wolnej chwili sprawdzić u siebie czy ma tak samo jak ja i upewnić mnie w fakcie uszkodzenia sterownika wentylatorów który już profillaktycznie zamówiłem wraz z nowym czujnikiem dającym sygnał na komputer???

PROBLEM POLEGA JEDNAK NA TYM ŻE NIE WIEM JAK GO TU NA FORUM UMIEŚCIĆ I JEŻELI KTOŚ WYRAZI CHĘĆ POMOCY PRZEŚLE GO NA POCZTĘ!!!!


Podjedz do jakiegoś dobrego mechanika i przy okazji sprawdź uszczelkę pod głowicą (koszt ok 50-80 zł)
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

VolkswagenSharan

69 900

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

25 900

2011r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

169 900

2022r.

6 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

78 900

2018r.

94 100 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System