Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Pon 05 Gru 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


palnik jest nie rozbieralny.(chociaz ja rozciąłem kontówką dla ciekawosci sitka) potem zespawałem. postukaj popukaj jak wyleci spalony syf to mozesz srobokretem wymieszać troszke go. uważajac na sitko w srodku jezeli posiada.
Powrót do góry
rafał999

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: VW Sharan 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2011, 01:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Sztefano jeśli podłącze d5xx do swojego sharana po przeróbce gniazda na 8 mio pinowe i założe pompke paliwa od d5xx, to czy będzie on działał bez dodatkowej pompy wody?
Powrót do góry
ros.olsztyn

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: vw sharan 2002 115kM AUY
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2011, 19:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Będzie się przegrzewał i wyłączał aż zablokujesz sterownik[i w sumie nic to ci nie da]
_________________
ros.olsz
Powrót do góry
podi1

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino/zachodniopomorskie
Posiadane auto: sharan 1'9 TDI 98r., a klasa 1,7 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 01:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Witam! Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż mam Scharika 1,9 tdi 110 KM z 98 roku od czterech lat. Oczywiście dogrzewanie nie działało, więc (w pierwszym roku) próbowałem to uruchomić, tzn.: zwierałem czujnik na podszybiu, naprawiałem pompkę paliwa bo miała urwany przewód(działała), rozłańczałem kostki żeby zresetować sterownik i nic to nie dało więc się poddałem. Decyzję o poddaniu się podjąłem czytając na forum o nieudanych próbach reanimacji dogrzewacza. Tej jesieni dałem się skusić kolegom (też mają ten sam problem) na odłączenie przewodów doprowadzających płyn do tylnej nagrzewnicy. Dodatkowo częściowo przysłoniłem chłodnicę. Nie powiem, pomogło (w pewnym sensie). Otóż silnik nagrzewa się znacznie szybciej tzn. po ok.12-15 km. mam wskazówkę temp. przy drugiej kresce (wcześniej ledwo pierwsza kreska) no i miłe ciepełko wylatujące z nawiewów. Efekt zadowalający, choć narazie temperatury raczej wczesno wiosenne. Zastanawia mnie jednak, czy to rozwiązanie sprawdzi się latem (jeżdżę tym autem do Chorwacji), jak będzie się zachowywał klimatronik i czy nie będzie ujemnych skutków dla nie używanych elementów dogrzewania( nagrzewnica, przewody, itp.). Z góry dziękuję za Wasze opinie i pozdrawiam.
PS. Ile średnio kosztuje naprawa dogrzewacza (poszczególnych elementów)
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
mirass1304

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIŁA
Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 131 2004 r. kod ASZ
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 18:44
Temat postu:

Dogrzewacz


Też mnie to bardzo interesuje, bo przyznam że już dawno o tym myślałem. Borykałem sie tylko z tą myśla czy przypadkiem układ chłodzenia w sharanach nie jest tak skonstruowany że bez obiegu na tył nie będzie się przegrzewał latem. Na rurki i tylną nagrzewnicę raczej nie będzie to wpływu, uważam że wystarczy zostawić w nich płyn aby nie ssniedziały. A przy klimatroniku po prostu nie włączać tylnego nawiewu. Tylko to jedno pytanie, czy nie będzie się przegrzewał, strach aby nie załatwić uszczelki pod głowicą. Ale o wypowiedż bardzo proszę znawców tego tematu. Dzięki podi1 za poruszenie tematu. Pozdrowionka
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 20:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


mysle ze nic nie bedzie sie przegrzewał bo przy włączonej klimie bedą pracować cały czas wentylatory i jak bedzie za ciepło termostat pusci na chłodnice a wentylatory zrobia swoje plus pęd powietrza jak bedziesz jachał.
Powrót do góry
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 21:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


rafał999 napisał:
Sztefano jeśli podłącze d5xx do swojego sharana po przeróbce gniazda na 8 mio pinowe i założe pompke paliwa od d5xx, to czy będzie on działał bez dodatkowej pompy wody?

Widziałem już zainstalowane D5 zamiast D3, bez pomki i jakoś niby chodza, ale jak sam taką wymianę robię to zawsze montuję dodatkowo elektryczną pompkę płynu.
mirass1304 napisał:
Też mnie to bardzo interesuje, bo przyznam że już dawno o tym myślałem. Borykałem sie tylko z tą myśla czy przypadkiem układ chłodzenia w sharanach nie jest tak skonstruowany że bez obiegu na tył nie będzie się przegrzewał latem. Na rurki i tylną nagrzewnicę raczej nie będzie to wpływu, uważam że wystarczy zostawić w nich płyn aby nie ssniedziały. A przy klimatroniku po prostu nie włączać tylnego nawiewu. Tylko to jedno pytanie, czy nie będzie się przegrzewał, strach aby nie załatwić uszczelki pod głowicą. Ale o wypowiedż bardzo proszę znawców tego tematu. Dzięki podi1 za poruszenie tematu. Pozdrowionka

Moje zdanie jest takie;
Jeśli producent uznał, ze ma tam być dogrzewacz, to po to aby jak najszybciej dogrzać silnik i kabinę, a nie jechac dziesiątki kilometrów, az moze troche tej temperatury 'złapie'. Niedogrzany silnik duzo pali, a wytwarzana w nagmiarze sadza i nagar osadzają się w turbinie i katalizatorze. Cierpi głowica i EGR. Buda jest duza, wiec też potrzebne dla ludzi dobre grzanie.
Nie mogę inaczej napisać jak tylko to, ze naprawić trzeba dogrzewacz i nie kombinować z zaślepianiem obiegu płynu, wtedy będzie wszystko OK!!!!
Jesli nie możesz sam, chetnie pomogę, całą zimę robimy dogrzewacze i ogrzewania postojowe.
Pozdrawiam.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


znowu te złom nie chodzi. ostatnio chciałem uruchomic i nic , zdjąłem listwe na progu i spr. napiecie-było (a pod szyba zworka i motor chodził) a złom nie robił testu. wyjałem znowu wtyczke srubokretem zwarłem i spaliłem bezpiecznik , wlozylem wtyczke ,wymienilem bezpiecznik i złom zaczął odrazu chodzic do czasu az wyłaczył sie sam a kreska temp. plynu byla prawie w pionie. na drugi dzien pale motor rozbie zwore i złom znowu nie chodzi. co jest grane?
Powrót do góry
gujas

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce/podkarpackie
Posiadane auto: VW, Sharan, Highline, 1,9 TDI AUY 115 KM , 2005
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 13:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


A czy ktoś się spotkał z taką pracą dogrzewacza ? Tzn startuje ale nie z pełną mocą tylko jakby trochę słabiej/ciszej. Kiedyś dogrzewacz to śmigał że ho ho. Teraz problem jest taki, wymieniałem termostat a razem z nim płyn G12, ociepliłem rurki od spodu auta-efekt, auto szybciej się nagrzewa, pali zauważalnie mniej. Było miło ale się skończyło- wczoraj samochód już nie mógł złapać temperatury-10 km jazdy i ledwo 75*, przysłuchałem się i dogrzewacz pracuje właśnie jakby słabiej, ogólnie to on działa tzn startuje i po pewnym czasie się wyłącza jak już temperatura dojdzie do 85 *. I jak już piszę to zapytam przy okazji o coś innego bo być może dalej coś z tym grzaniem jest nie tak. Teraz po wymianie termostatu na Wahler temperatura na desce oscyluje w okolicy 85*, czy w waszych samochodach jest gorąco ? U mnie z kratek wieje letnie/ciepłe ale na pewno nie gorące powietrze. Może coś się zapowietrzyło ?
Powrót do góry
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 23:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


W tym roczniku auta masz pewnie piec D5ZF i dlatego są z nim takie problemy. Trzeba sparwdzic programem temperatury w piecu i bedzie wiadomo o co chodzi. Masz może zanieczyszczony filterek na pompce paliwa, albo wytr aciła sie w największe mrozy parafina i dlatego daje ona mniejsza dawkę, stąd też mizerne grzanie.
Ma dobrze grzać !
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gujas

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce/podkarpackie
Posiadane auto: VW, Sharan, Highline, 1,9 TDI AUY 115 KM , 2005
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Dzięki za odzew, a w którym miejscu w vag-u sprawdzę te temperatury ? Podjadę do mechanika to sprawdzę.
Powrót do góry
StaryCzłowiekIMoże

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra, 2007 (mod. 2008), 1.9 TDI, 115KM BVK, Golf II 1.6 TD 1991
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 08:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


Sztefano napisał:
albo wytr aciła sie w największe mrozy parafina i dlatego daje ona mniejsza dawkę, stąd też mizerne grzanie.

Czy taka wytrącona parafina ma szansę się sama wchłonąć do paliwa (np.jak będzie ciepło) czy to już jest nieodwracalne?
_________________
Powrót do góry
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


gujas napisał:
Dzięki za odzew, a w którym miejscu w vag-u sprawdzę te temperatury ? Podjadę do mechanika to sprawdzę.

18 /Piec/ -> 08 /MB/-> blok 001 ->
1 okno - napiecie zasilania
2 " - temper. ognia
3. " - temp. płynu wejscie do pieca
4. " - temp. płynu wyjscie

StaryCzłowiekIMoże napisał:
Czy taka wytrącona parafina ma szansę się sama wchłonąć do paliwa (np.jak będzie ciepło) czy to już jest nieodwracalne?

Trzeba jednak podgrzać, sama sie raczej nie rozpusci, ja robie to taka małą opalarką 2000 W. Podmuchać trzeba gorącym powietrzem po podejżanych miejscach i powinno puscić.
Jesli nie masz takiego 'sprzętu', to moze być suszarka do włosów od żony Smile
Pozdrawiam.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
stefanek999

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Menden/niemcy
Posiadane auto: Seat Alhambra Van 1.9tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:03
Temat postu:

Re: dogrzewacz


StaryCzłowiekIMoże napisał:
Monte Christo napisał:

Przyczyną może być czujnik temp. ,lub pompka paliwa.

A może pompka płynu chłodzącego? Nie tłoczy go, piec się przegrzewa i wyłącza.
Witam mialem ten sam problem i wszystko wyjasnila pomka ona nie chodzila i nie bylo przeplywu plynu wyjolem i puknolem trzy razy delikatnie kluczem w niom i zaczela chodzic potm tylko blendy wykasowalem w servisie i cieplutka az milo.Pzdrawiam
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) dogrzewacz


no to spodziewaj się że historia powtórzy się w najbliższym czasie , bo szczotki w pompce są już na wykończeniu ? - pozdrawiam.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 12 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

15 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan Allspace

115 000

2021r.

4 720 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System