Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
somrozen

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Słupska
Posiadane auto: VW Touran 2006 1.9 TDI BKC chip,Caddy 2005 2.0 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Gru 2010, 10:04
Temat postu:

problem z ogrzewaniem


witam
w moim Caddy'm mam taki problem, latem temp silnika jest ok, dochodzi do 90 stopni i stoi, ale zimą jak po dłuższej jeździe jest 60 stopni to jest dobrze, bardzo wolno się nagrzewa silnik, zasłoniłem już 50% chłodnicy od dołu tak, że pęd powietrza wchodzi tylko przez górne plastiki, wymieniłem termostat i dalej kicha 70 stopni to sukces i to na krótką metę, stąd moje pytanie: czy podobnie jak w innych modelach silnik 2.0 SDI - BDJ - posiada dogrzewacz? ewentualnie proszę o porady co jeszcze sprawdzić
z góry dziekuje za rady.
Aha, skąd wiem że temperatura jest taka? założyłem zakupiony na alledrogo wskaźnik temp - tak, sprawdziłem go z VAGiem, pokazuje dobrze, swoją drogą nie wiem co VW miał na myśli nie zakładając takiego wskaźnika na zegarach :/
pozdrawiam
Irek
_________________
Mężczyźni...dojrzewają do 6 roku życia, potem już tylko rosną
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 25 Gru 2010, 00:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


Faktycznie w niektórych Caddy nie ma "zegara" temperatury silnika jest tylko kontrolka przegrzania. Zegary można zmienić Laughing
Pewnie nie masz tam dogrzewacza, bo w Touranie to był standard, a tutaj już nie Crying or Very sad
Na to nic nie poradzisz, zasłanianie chłodnicy nie wiele pomoże bo ci temperatura na postoju spada a nie przy jeździe.

Wesołych Świąt
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA


Ostatnio zmieniony przez Turanek dnia Nie 26 Gru 2010, 16:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
somrozen

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Słupska
Posiadane auto: VW Touran 2006 1.9 TDI BKC chip,Caddy 2005 2.0 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Gru 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


Turanek, a może orientujesz się (głupie pytanie, wiem Wink jak zmienić zegary? co konkretnie potrzebuje, czy tylko zegary i adaptacja? czy coś jeszcze?
pozdrawiam
Irek
_________________
Mężczyźni...dojrzewają do 6 roku życia, potem już tylko rosną
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 16:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


Oj leniuchu Confused
Poszukaj na Touranie, subforum manuale...
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
somrozen

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Słupska
Posiadane auto: VW Touran 2006 1.9 TDI BKC chip,Caddy 2005 2.0 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 00:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


powiem tak, temat rozwiązałem na swój sposób, z informacji jakie udało mi się uzyskać po różnych forach oraz odwiedzając kilku znających się na rzeczy mechaników problem można skwitować tak: "ten typ tak ma"...
Niestety dotyczy również mojego kolegi który ma Golfa IV z takim samym silnikiem, on nadal marznie, a ja kazałem dziś zasłonić całkowicie chłodnice tekturą. Niestety samemu to dość trudne, potrzebny jest kanał i trza ściągnąć płytę od dołu, inaczej się jej tam nie wsadzi - 2 ludzików to min do wykonania tego Questa. Wniosek jest taki, jeżdżąc po mieście w bardzo krótkim czasie udaje się osiągnąć temp. 55-65 stopni, co uważam za sukces, wcześniej przy przykrytej połowie chłodnicy od dołu, nagrzanie do 45 stopni było wyzwaniem, jutro jadę w trasę i jeśli będzie się działo coś niedobrego to dam znać, na dziś dzień polecam ten sposób.
_________________
Mężczyźni...dojrzewają do 6 roku życia, potem już tylko rosną
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 00:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


Zegary prosto wymienic, ale trudno dostac odpowiednie. Zazwyczaj mają po 2007 roku a tego nie załozysz.
na foto moja "kadzina" z 2004 roku



Caddy to najtansza opcja dlatego nie ma tam prawie nic. Dobrze ze ASR ma. Ja u siebie odpalam dobre 15min zanim gdzies pojade, no i zawsze właczam obieg zamkniety i dmuchawe na min, bo wtedy wiatrak moze szybko wystudzic silnik. Jak juz się jedzie to jest ok.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
somrozen

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Słupska
Posiadane auto: VW Touran 2006 1.9 TDI BKC chip,Caddy 2005 2.0 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 00:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) problem z ogrzewaniem


Space, ty faktycznie masz w "kadym" kosmos Smile
ja się cieszę ze mam klimę w lecie a ty widzę full FIS i sterowanie w kiero
nice Wink, jak mi zrobisz tak samo to przyjadę z kratką C2H5OH Smile
a wracając do tematu
temp w trasie przy prędkościach 80-100km/h to 70-80 stopni
więc polecam zasłonić całą chłodnicę
nic się nie dzieje, tylko trza się zacząć rozbierać mocniej w aucie
pozdrawiam
Irek
_________________
Mężczyźni...dojrzewają do 6 roku życia, potem już tylko rosną
Powrót do góry
gadu-gadu
vanillaH

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: CADDY 1.9Tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 19:07
Temat postu:

Tdi a Webasto - moja historia z życia wzięta


Witam, ponieważ borykałem się z tym problemem przedstawiam poniżej kilka informacji.
1. wszystkie silniki diesla (Tdi, d4d, hdi itd) mają problem z dobiciem prawidłowej temperatury w okresie zimowym (poniżej 0 stopni). Nagrzanie do 90 stopni jest bardzo ciężkie lub czasem niemożliwe w trybie miejskim (małe obroty). Skutkuje to fatalnym komfortem jazdy i temperaturze w kabinie : przykładowo Audi A6 z silnikiem tdi ponad 20 min aby w kabinie panowała temp. + 21... samochody typu Sharan jeszcze dłużej. U mnie w Caddy jest to nawet niemożliwe (duża przestrzeń wnętrza) w trybie miejskim przy niskich temperaturach zew.

2. Grupa VW instaluje (ręka rączkę myje) niemieckie systemy dogrzewania Webasto lub Eberspraecher. Oczywiście jest to badziewie, gdyż są one drogie, nie do końca skuteczne, wadliwe (koszty napraw są bardzo duże). W "bogatszych" krajach (do)grzewanie jest montowane seryjnie. Gdyż pewnie nie jeden niemiec czy austriak by się wykończył z silnikiem którego temp nie przekracza 70/80 stopni (jazda na krótkich odcinkach, po mieście, zimą...). Koszt opcji kilka tysięcy złotych.

3. W Polsce natomiast Polak głupi po szkodzie, zachwalając się innymi atrybutami (marka VW, klima, felgi...) nie zważa na ogromne problemy napotykane zimą. Czyli: zimny silnik, zimna kabina, mróz na szybie przedniej (wentylator na maksa, leci chłodne powietrze, a na drugi dzień rano jest masakra). Więc niestety niewypał. Ci co kupili dogrzewacz, narzekają natomiast że brak opcji ogrzewania postojowego - gdyż nie ma pilota i automatycznego załącznika pozwalającego np. ogrzanie do 30 min przed startem silnika, lub ustawienie automatycznej godziny załączania w danym dniu tygodnia.

4. A jak już się Webasto załącza, czasem dymi, często tylko dogrzewa i psuje regularnie co 4-5 lat. Dlatego też mam jak najbardziej krytyczne zdanie na temat tych wszystkich nowinek. Polecam 3manie się jak najdalej od silników diesla w przyszłości. Sam prawdopodobnie tak zrobię. Niestety teraz walczę z Caddy 1,9tdi. Auto ekonomiczne ale niestety niestety, bardzo dużo wad.

Ale cóż czekają nas kolejne cuda techniki np. system start/stop, elektryczne napędy itd...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Caddy »

Opinie o samochodach Volkswagen Caddy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat CC

31 900

2010r.

247 214 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

41 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System