Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maj_majewski

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: VW Passat B5FL 1,9 TDI 130KM 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 22:13
Temat postu:

Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM


Witam.
Jestem nowy na tym forum, a to mój pierwszy post.
Starałem się znaleźć odpowiedź na moje pytanie, ale tematy które znalazłem, nie do końca dotyczą mojego problemu.
Miesiąc temu kupiłem piękną maszynę - model jak w temacie. Auto jest zczipowane na 163 KM. Jak go kupiłem jego moc powodowała u mnie zapadanie gałek oczu do potylicy i moczenie bielizny Smile za każdym razem jak go docisnąłem ( rzecz jasna w bezpiecznej sytuacji - na pustej drodze itp ). Dodam, że auto zostało przebadane od "stóp do głow" w autoryzowanym salonie VW. Mam na niego wszystkie oryginalne papiery, nie jest bity, nie jest sprowadzany, ani składany. Polski salonowy, wszystko się zgadza na 100%.
Przyszła piękna tegoroczna zima i auto zaczęło robić mi psikusy. Od jakiegoś czasu nie zawsze osiąga pełną moc, powiem nawet, że muli jak "maluch 126pe" od pierwszego do ostatniego biegu, a potem nagle dostaje kopa i znów przez kilka minut wszystko jest w porządku, a potem nagle ni z gruszki ni z pietruszki muł.... Pomyślałem sobie - "chopie jest zima, musi być zimno, parafina też człowiek, może się krystalizować i przeszkadzać, zatem kupię jakiś uszlachetniacz do diesla" Smile. Tak też poczyniłem, dotankowałem go, dolałem tego cudownego eliksiru i nie ma postępu... Jak robił jak chciał tak robi. Dodam, że jak złapie korbę, to ciśnie przeokrutnie, a jak złapie doła to ma z jakieś 60KM - takie mam wrażenie.
Czytając Wasze odpowiedzi i porady na tym forum wierzę, że jesteście mi w stanie pomóc, bo czytałem tu wypowiedzi niezłych fachur w tej dziedzinie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!
Powrót do góry
adamo06-1983

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zwoleń
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 FL 1.9TDI AVF 130KM 2001r.
Piwa: 1/13
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM


Przeczytaj ten temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4086&highlight=czyszczenie+turbiny czyszczenie turbiny nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 00:34
Temat postu:

Re: Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM


maj_majewski napisał:
Witam.
Jestem nowy na tym forum, a to mój pierwszy post.
Starałem się znaleźć odpowiedź na moje pytanie, ale tematy które znalazłem, nie do końca dotyczą mojego problemu.
Miesiąc temu kupiłem piękną maszynę - model jak w temacie. Auto jest zczipowane na 163 KM. Jak go kupiłem jego moc powodowała u mnie zapadanie gałek oczu do potylicy i moczenie bielizny Smile za każdym razem jak go docisnąłem ( rzecz jasna w bezpiecznej sytuacji - na pustej drodze itp ). Dodam, że auto zostało przebadane od "stóp do głow" w autoryzowanym salonie VW. Mam na niego wszystkie oryginalne papiery, nie jest bity, nie jest sprowadzany, ani składany. Polski salonowy, wszystko się zgadza na 100%.
Przyszła piękna tegoroczna zima i auto zaczęło robić mi psikusy. Od jakiegoś czasu nie zawsze osiąga pełną moc, powiem nawet, że muli jak "maluch 126pe" od pierwszego do ostatniego biegu, a potem nagle dostaje kopa i znów przez kilka minut wszystko jest w porządku, a potem nagle ni z gruszki ni z pietruszki muł.... Pomyślałem sobie - "chopie jest zima, musi być zimno, parafina też człowiek, może się krystalizować i przeszkadzać, zatem kupię jakiś uszlachetniacz do diesla" Smile. Tak też poczyniłem, dotankowałem go, dolałem tego cudownego eliksiru i nie ma postępu... Jak robił jak chciał tak robi. Dodam, że jak złapie korbę, to ciśnie przeokrutnie, a jak złapie doła to ma z jakieś 60KM - takie mam wrażenie.
Czytając Wasze odpowiedzi i porady na tym forum wierzę, że jesteście mi w stanie pomóc, bo czytałem tu wypowiedzi niezłych fachur w tej dziedzinie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!



Najpierw podłącz pod Vag. Sprawdził bym sterownik turbinką
Taka sytuacja była u mnie w golfiku. Szukałem wtedy usterki wszędzie od zbiornika paliwa do turbiny , a to tylko zwykły czujnik za 50 zł
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
piter7773

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 160
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9 TDI(1997) 110 KM AFN PASSAT 1,9TDI(2001) 131 KM (AVF)
Piwa: 2/9
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM


Czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze dolotowym...na gratach kupisz za jakieś 90 Pln. Jeśli byłaby to turbina to byś musiał go wyłączyć i wróciło by wszystko do normy po zresetowaniu do stanu pierwotnego ...oczywiście nie na długo....u mnie do 3500 obr/min i dalej to samo. Natomiast jeśli dostaje strzała ...odwiesza się podczas ciągłej jazdy stawiam na 99% w/w czujnik który przy pomocy wkrętaka gwiazdkowego wymienisz sam. Powodzenia !
_________________
Lepiej wolniej a dalej !
Powrót do góry
gadu-gadu
maj_majewski

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: VW Passat B5FL 1,9 TDI 130KM 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 00:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Nagły spadek mocy Passat B5 FL 1.9TDI 130/163KM


Wracam do tego tematu, bo szukałem, czytałem i znalazłam!!
PRZEPŁYWOMIERZ...
Tu podaje link z ciekawym artykułem na ten temat...
http://www.motofocus.pl/news,1689,masowe-przeplywomierze-powietrza.html
Kupiłem na allegro używany przepływomierz BOSHa w bdb stanie (tak było napisane) założyłem i znów mam 163 koniki pod maską Smile
Już nie ma żadnych spadków mocy itd... silnik dostał dabel blasta Razz i jest ok.
Polecam więc wszystkim z tym problemem zaczęcie od tej najbardziej awaryjnej częsci w układzie doładowania.
Pzdr!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 00:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

72 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

26 900

2013r.

90 000 km

śląskie

VolkswagenTiguan

32 900

2008r.

228 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System