Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_33

Dyskutant



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 51


Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 12:42
Temat postu:

Zaryglowae drzwi LT


Witam,

Bardzo prosze o pomoc. Jak otworzyc zaryglowane drzwi? Nie daja sie otworzyc ani z zewnątrz ani od środka. Słychac tylko, jak siłownik puknie dwa razy, ale nie otwiera zamka. Muzę to jakos naprawić ( pewnie siłownik srzelił), ale by to zrobic musze je jakoś otworzyć. macie może pomysl, jak sie do tego zabrać?
Powrót do góry
rock4

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 16:02
Temat postu:

Re: Zaryglowae drzwi LT


uuu... nie dobrze... pamiętam kiedyś był podobny temat związany z zerwaną linką do otwierania, niestety nie było zbyt wiele odpowiedzi... w takiej sytuacji konieczne jest ściągnięcie tapicerki ale problem w tym że część śrub można tylko odkręcić przy otwartych drzwiach.
Mechanik do którego jeżdżę na naprawy miał taki przypadek (Peugeot 307 jak dobrze pamiętam), wywiercił dziurę w tapicerce (oczywiście za zgodą właściciela)aby dojść do mechanizmu zamka i otworzyć drzwi. W interesie klienta było znalezienie nowego boczku drzwi lub dorobienie zaślepki (otwór 5cmx5cm)
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
archive_33

Dyskutant



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 51


Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 18:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Witam,

Udało sie je otworzyć. Jednoczesnie ciągnęliśmy za klamke wew. i zew. I jakos poszły. Przesmarowaliśmy zamek ( WD40), ale na nie wiele sie to zdało. Tzn. teraz raz sie otwierają, raz nie. Werdykt mechanika - zamek do zmiany Evil or Very Mad Nie zakładalismy boczku, tak na wszelki słuczaj.

Teraz proszę o porade:
1. Czy kupować nowy zamek w serwisie - 500 zł?? Rolling Eyes
2.Czy kupic używkę za powiedzmy 50 - 100zł?
3. Czy kupić tai wynalazek, jak z ponizszego linka. Podobno nowy jest. Macie jakies doświadczenia z nowymi zamiennikami tego typu? Co to jest? kto to robi? I czy warto?
http://allegro.pl/nowy-zamek-drzwi-vw-passat-b6-touran-krakow-f-vat-i1366566807.html



Będe zobowiązany za pomoc.
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 23:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


volvo740 napisał:
Witam,

Udało sie je otworzyć. Jednoczesnie ciągnęliśmy za klamke wew. i zew. I jakos poszły. Przesmarowaliśmy zamek ( WD40), ale na nie wiele sie to zdało. Tzn. teraz raz sie otwierają, raz nie. Werdykt mechanika - zamek do zmiany Evil or Very Mad Nie zakładalismy boczku, tak na wszelki słuczaj.


Witam

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze postaram się opisać problem z zamkiem.
Mianowicie zamek w naszych touranach posiada 2 sposoby zamykania:

1. zamknięcie przyciskiem od środka, na drzwiach kierowcy:
drzwi można otworzyć odblokowując je klameczką od wewnątrz auta lub pilotem

2. pilotem kluczem z zewnątrz i wtedy kaplica nie ma możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz jak i oczywiście od zewnątrz jest to utrudnienie aby nie dało się otworzyć drzwi przez złodzieja po wybiciu szyby. Dziwnie wygląda gdy ktoś wsiada lub wysiada przez wybitą szybę. Dlatego również nie wolno zostawiać nikogo w tak zamkniętym samochodzie.
W instrukcji nazwali to "podwójną blokadą" Strona 30 instrukcji

A teraz trochę teorii zamek ma dwa silniki.
jeden silnik odpowiada za "zamknięcie"/"otwarcie" zamka
drugi silnik po zamknięciu zamka blokuje go (uniemożliwia odblokowanie zamka wewnętrzną klamką)

U mnie występował identyczny objaw i jak zauwarzyłeś WD40 nic tu nie pomoże.
To puknięcie które słyszysz to efekt próby "otwarcia" zamka który niestety wcześniej nie został odblokowany (silnik próbuje przesunąć dźwignię i po nieudanej próbie odblokowania otrzymuje sygnał do ponownego zamknięcia).
U mnie wystarczyło rozebranie zamka i "poprawienie" podłączenia zasilania silnika odpowiadającego za blokowanie zamka przed otwarciem od wewnątrz. Silniki są podłączone na "wsuwkę" do płytki drukowanej.

Niestety nie poradzę czy warto w tym wypadku kupić używkę bądź podróbkę. Naprawa zabrała mi trochę czasu - w tym "rozpracowanie" zasady działania i problemu. Miałem pecha i po demontażu zamek blokował sie co którąś próbę zamknięcia i otwarcia ale opłacało się problem ustąpił całkowicie i do dzisaj nie powrócił.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
slavor7

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 01:10
Temat postu:

Touran zamek


Witam,

Panowie mam ten sam kłopot, po otwarciu auta nie mogę otworzyć drzwi przednich prawych. Słyszę dwa delikatne pukniecia, drzwi otwieraja sie po okolo 10 probach. Czytalem sporo na forum o tej usterce ale nie ma tu konkretnej odpowiedzi. Kolega wyzej opisal że może byc klopot z zasilaniem zamka ale jesli slychac pukniecia to przeciez pracuje wiec zasilanie musi miec? Czy ktos mi moze wskazac konkretnie ktory przewod jest odpowiedzialny za to felerne zasilanie? Moze jakis schemat? Strasznie nie przyjemna usterka...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 01:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 08:33
Temat postu:

Re: Touran zamek


slavor7@wp.pl napisał:
Witam,

Panowie mam ten sam kłopot, po otwarciu auta nie mogę otworzyć drzwi przednich prawych. Słyszę dwa delikatne pukniecia, drzwi otwieraja sie po okolo 10 probach. Czytalem sporo na forum o tej usterce ale nie ma tu konkretnej odpowiedzi. Kolega wyzej opisal że może byc klopot z zasilaniem zamka ale jesli slychac pukniecia to przeciez pracuje wiec zasilanie musi miec? Czy ktos mi moze wskazac konkretnie ktory przewod jest odpowiedzialny za to felerne zasilanie? Moze jakis schemat? Strasznie nie przyjemna usterka...


Masz opisany problem szczegółowo i nie chodzi tu o żaden "przewód" tylko podłączenie zasilania silnika wewnątrz zamka (wszystkie w postaci odpowiednio wytłoczonych blaszek). Bez demontażu całego zamka nic nie zrobisz Sad
przeczytaj jeszcze raz mój post ale bez pośpiechu napisałem tam:
- jak działa zamek
- dlaczego słychać puknięcie Wink
- jak sobie można z tym poradzić, ale w jaki sposób musisz podjąć decyzję sam. Very Happy

[podobne objawy w 2 autach w różnych drzwiach ten sam sposób usunięcia usterki- poprawienie połączeń silników w zamku]
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Marcinelllo

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: VW Touran 1,9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 23:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Witam Panowie,
Więc dołączę do grona szczęśliwców z problemem zaryglowanych drzwi, w moim przypadku pasażer przód, drzwi w ogóle nie można otworzyć , żadne próby z zewnątrz od środka i itd.. nie pomagają.
W dalszym ciągu nie wiem jak mam je teraz otworzyć aby wymienić zamek i z tego posta również się nie dowiedziałem Smile
Od środka auta rozmontowałem tapicerkę da się ją uchylić na około 25 cm po wymontowaniu siedzenia, pod spodem blacha aluminiowa, do zamka dostęp prawie żaden, po zdjęciu uszczelki widać kawałek zaryglowanego spustu zamka, ale nie do ruszenia, proszę o jakieś wskazówki bo moje pomysły właśnie się skończyły pozdrawiam
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2011, 00:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Marcinelllo napisał:
Witam Panowie,
Więc dołączę do grona szczęśliwców z problemem zaryglowanych drzwi, w moim przypadku pasażer przód, drzwi w ogóle nie można otworzyć , żadne próby z zewnątrz od środka i itd.. nie pomagają.
W dalszym ciągu nie wiem jak mam je teraz otworzyć aby wymienić zamek i z tego posta również się nie dowiedziałem Smile
Od środka auta rozmontowałem tapicerkę da się ją uchylić na około 25 cm po wymontowaniu siedzenia, pod spodem blacha aluminiowa, do zamka dostęp prawie żaden, po zdjęciu uszczelki widać kawałek zaryglowanego spustu zamka, ale nie do ruszenia, proszę o jakieś wskazówki bo moje pomysły właśnie się skończyły pozdrawiam


Cóż spory "ZONK" zamka nie zdemontujesz bez otwarcia drzwi Sad .
Daj znać czy zamek wydaje z siebie jakieś dźwięki przy próbie otwierania i zamykania (próbuje otworzyć się). Oraz czy robiłeś testy poszczególnych elementów wykonawczych w drzwiach za pomocą programu diagnostycznego.
W przerobionych przezemnie wypadkach udawało się otworzyć jednak drzwi i zaczynała się zabawa z demontażem zamka.
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Marcinelllo

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: VW Touran 1,9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2011, 21:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Dzięki za odpowiedz r-darek,
Zamek wydaje nawet dzwięki pracuje prawie normalnie, nawet udało mi sie zajrzeć do wewnątrz drzwi po opuszczeniu szyby i wymontowaniu listew przy szybie, odgięciu blachy wewnątrz itd... Znalazłem na youtube filmik i tak dokładnie zachowuje sie mój zamek i jakie wydaje dzwiękii wygląda to następująco: http://www.youtube.com/watch?v=XewJLTAwiIA
no i drugi filmik jak zamek powinien sie zachowywać prawidłowo:
http://www.youtube.com/watch?v=-GMc2WZqCOQ&feature=related .
Nie mam vag-a więc nie testowałem podzespołów zamka, jeśli to może pomóc pojadę do kogoś kto wykona mi taki test.
Jeszcze raz dzięki i jak ktoś ma jakieś pomysły chętnie poczytam Smile
Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 00:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Marcinelllo napisał:
Znalazłem na youtube filmik i tak dokładnie zachowuje sie mój zamek i jakie wydaje dzwiękii wygląda to następująco: http://www.youtube.com/watch?v=XewJLTAwiIA
no i drugi filmik jak zamek powinien sie zachowywać prawidłowo:
http://www.youtube.com/watch?v=-GMc2WZqCOQ&feature=related .
Marcin


Filmiki super jest to niezłe uzupełnienie mojego wcześniejszego postu niestety nie pocieszę Cię właśnie pierwszy filmik ukazuje większość problemów czyli nie uruchamijący się silnik blokady zamka (opis w moim poprzednim poście) w związku z czym zamek nie może się odryglować.

http://volkswagen.msk.ru/body/cl_b5/photo10.jpg fotka połączenia silnika w zamku to te blaszki na zdjęciu tylko w naszych autach są 2 pary bo mamy 2 silniki Wink

Nie chcę ciebie namawiać do złego ale bez uszkodzenia zamka lub odrobiny szczęścia może być problem z otwarciem drzwi. Na jednym z filmów które znalazłeś widać jak prawidłowo pracuje "czerwony rygiel" (nie pamiętam jak wygląda to od wewnątrz zamka). Lecz może uda się zerwać blokadę i zarazem otworzyć drzwi o ile masz do niego jakikolwiek dostęp?
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Marcinelllo

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: VW Touran 1,9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 14:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Witaj ponownie r-darek, dziękuję za zaangażowanie, więc pewnie jest tak jak opisujesz i zdjęcie otwiera się bez żadnych problemów z linku z forum, zamek mam zamówiony używany od zaprzyjaźnionego sprzedawcy za 75 zł, więc zniszczenie i tak nie działającego zamka biorę pod uwagę Smile
Chętnie bym go nawet zniszczył paląc na stosie, ale muszę najpierw otworzyć drzwi i dostać sie do parszywca. Jeśli znasz sposób jak zniszczyć zamek chętnie to zrobię byle otworzyć drzwi, jeśli masz jakiś pomysł napisz.
Ciekawe czy diagnostyka zamka Vagiem może coś pomóc czy tylko utwierdzi Nas w tym co już wiemy ?
pozdrawiam
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Marcinelllo napisał:
Jeśli znasz sposób jak zniszczyć zamek chętnie to zrobię byle otworzyć drzwi, jeśli masz jakiś pomysł napisz.
Ciekawe czy diagnostyka zamka Vagiem może coś pomóc czy tylko utwierdzi Nas w tym co już wiemy ?


Diagnostyka utwierdzi nas w istniejącym problemie, fotka z linka to wnętrze zamka passata -starszy model znaleziony gdzieś na forach.
Pisałeś, że po pewnych "zabiegach" widzisz sławetną czerwoną dźwignię więc chciałem przesłać Ci e'mailem fotkę z zaznaczonym miejscem którego potraktowanie brutalnie może pozwolić na otwarcie drzwi. Sam tego nie testowałem, są to moje przypuszczenia i oczywiście robisz wszystko na swoją odpowiedzialność Wink. Ze względu na to, że nie korzystam z hostingu nie mogę wstawić zdjęcia bezpośrednio do postu.

Znalazłem właśnie podobny problem i mechanizm do naszego zamka na forum AUDI. Może to rzuci nieco światełka na problemy z zamkiem, jest tam manual jak zamek rozebrać i sporo fotek jego wnętrza jak wspomniałem różni się nieco ale również zastosowana jest podwójna blokada i dwa silniki:
http://www.a6klub.pl/a6-c5-zamek-strona-lp-vt31231,15.htm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dd566479af9c50e.html
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Marcinelllo

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: VW Touran 1,9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


Witam, tak jak już pisałem czerwoną dzwigienkę widzę i mam do niej jakiś mizerny ale zawsze jakiś dostęp. Jeśli podeślesz fotkę z oznaczonym miejscem i kierunkiem ruszenia dzwigienki, lub czegokolwiek Smile, jest mała szansa na otwarcie drzwi, Ty przynajmniej widziałeś taki zamek już rozmontowany i wiesz co i jak z tym ustrojstwem Smile Jeszcze nie mam zamówionego nowego zamka, więc w chwili obecnej również nie podejrzę jak to działa. A tak a propos byłem dziś w serwisie VW w Grudziądzu i powiedzieli, że jeśli zostawie im auto na drugi dzień odbieram choćby stanęli na głowie, ceny nawet orientacyjnej nie chcieli podać.
Poczytam jeszcze link z forum Audi, Dzięki !
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2012, 03:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) Zaryglowae drzwi LT


UWAGA!!! dla wszystkich zainteresowanych problemem. Pojawiła się u mnie nowa przypadłość z blokowaniem zamka mianowicie drzwi blokują się losowo Shocked okazało się, że problemem jest dogorywający akumulator wystarczy że chwilę po odpaleniu silnika ponownie zamknę i otworzę auto przyciskiem w drzwiach i drzwi się otwierają normalnie przypadłość znika na jakiś czas równierz po dłuższej przejażdżce. Jak pisałem wcześniej nadal problem związany jest ze zbyt niskim prądem dostarczanym do silniczków zamka.
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen LT »

Opinie o samochodach Volkswagen LT - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

88 900

2014r.

170 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System