Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek_marek

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Alhambra TDI 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 08:33
Temat postu:

czy to termostat?


witam,
z tego co wiem to przy mrozach auto potrzebuje kilkunastu km aby mieć prawidłową temperaturę - ok 90 stopni. Zauważyłem, że przy włączonym nawiewie nawet po 30 km wskazówka była na 1 kresce. Wyłączyłem nawiew i zagrzałem go na postoju - nie osiągnął 2 kreski a więc 90 stopni ale miał już blisko. Włączyłem ponownie grzanie i przejechałem ok 4km i znowu wskazówka spadła do 1 kreski. Ponoć to może mieć wpływ - lecz nie mam webasto. Nie zauważyłem aby ubyło płynu w zbiorniku wyrównawczym. Nawiew grzeje.
czy to objaw termostatu?
moje auto to ALA 97, 1,9 TDI
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
swojtek

Dyskutant



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze
Posiadane auto: alhambra,1.9tdi,afn,1999
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 09:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Co do kresek to pierwsza-50, druga-70, trzecia (pionowa)-90, nastepne co 20. Termostat "domowym" sposobem sprawdzasz łapiąc za węże od chłodnicy (nie mylić z interkulerem (dwa na samym dole na jednej wysokości po obu stronach interkulera)). Jak górny jest gorący a dolny zimny to termostat jest OK. Jak górny i dolny są ciepłe to termostat do wymiany. Czasem się zdarza że się termostat zawiesza tzn. raz temp.jest OK a raz nie, wtedy też lepiej wymienić. Bez sprawnego termostatu nie zagrzejesz zimą diesla. Są "magicy" którzy zasłaniają chłodnicę kartonem. A nie lepiej usprawnić auto. A wedasto (ew. dogrzewacz) kolega posiada tylko nie chodzi, czy nie ma wogóle. Bo to dobra rzecz jest, a najlepiej jak sprawny.
_________________
Wojtek
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 10:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Termostat do wymiany.Dogrzewacz też jest potrzebny zwłaszcza jak się używa dwóch nagrzewnic.Skraca on też czas nagrzewania.
Powrót do góry
marek_marek

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Alhambra TDI 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:33
Temat postu:

webasto


witam,
jednak mam webasto - myślałem, że to coś większego. Rano przy -12 odpaliłem auto i poszedł z niego gęsty biały dymek. Trudno mi powiedzieć czy działa prawidłowo. Tak czy inaczej jadą rano wyłączyłem nawiewy i temp wzrastała do ok 85 stopni. Jak włączyłem nawiew po chwili spadła do 1 kreski. czy to objaw termostatu czy "grzebać" z webasto?
Marek


Ostatnio zmieniony przez marek_marek dnia Czw 24 Lut 2011, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
swojtek

Dyskutant



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze
Posiadane auto: alhambra,1.9tdi,afn,1999
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Cytat:
nie widziałem pod autem nic poza puchą wydechu - wg mnie nie mam webasto.


1. Webasto ma sterowanie przy zegarku (nad lusterkiem), a jak są tylko dwa przyciski (godziny i minuty) to jest dogrzewacz.
2. Proponuję usprawnić dogrzewacz, bo zimą naprawdę jest dobra rzecz (szczerze powiedziawszy współczuję dotychczasowej jazdy).
3. Proponuje także dorobić dodatkowy włącznik ogrzewacza, w połączeniu z włącznikiem temperatury. Włącznik 3-pozyycyjny poz.1-automat (włacznik termiczny), poz.2 właczenie mechaniczne na krótko (z pominięciem włacznika termicznego) i poz.3 wyłączenie (obwód włącznika przerwany).
Pozycja 2 przydaje sie też latem do "przepalenia" dogrzewacza z raz na jakiś czas. Bo wiadomo, nasze auta już młode nie są, i zgnuśnieć potrafią. Poza tym jak Ci zaszwankuje ogrzewanie to będziesz wiedzial o tym latem i nie obudzisz się 'z ręka w nocniku' jak będą przymrozki.
_________________
Wojtek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 09:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

117 900

2018r.

165 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

26 900

2010r.

250 127 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

24 900

2010r.

163 600 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System