Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek_marek

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Alhambra TDI 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 08:33
Temat postu:

czy to termostat?


witam,
z tego co wiem to przy mrozach auto potrzebuje kilkunastu km aby mieć prawidłową temperaturę - ok 90 stopni. Zauważyłem, że przy włączonym nawiewie nawet po 30 km wskazówka była na 1 kresce. Wyłączyłem nawiew i zagrzałem go na postoju - nie osiągnął 2 kreski a więc 90 stopni ale miał już blisko. Włączyłem ponownie grzanie i przejechałem ok 4km i znowu wskazówka spadła do 1 kreski. Ponoć to może mieć wpływ - lecz nie mam webasto. Nie zauważyłem aby ubyło płynu w zbiorniku wyrównawczym. Nawiew grzeje.
czy to objaw termostatu?
moje auto to ALA 97, 1,9 TDI
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
swojtek

Dyskutant



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze
Posiadane auto: alhambra,1.9tdi,afn,1999
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 09:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Co do kresek to pierwsza-50, druga-70, trzecia (pionowa)-90, nastepne co 20. Termostat "domowym" sposobem sprawdzasz łapiąc za węże od chłodnicy (nie mylić z interkulerem (dwa na samym dole na jednej wysokości po obu stronach interkulera)). Jak górny jest gorący a dolny zimny to termostat jest OK. Jak górny i dolny są ciepłe to termostat do wymiany. Czasem się zdarza że się termostat zawiesza tzn. raz temp.jest OK a raz nie, wtedy też lepiej wymienić. Bez sprawnego termostatu nie zagrzejesz zimą diesla. Są "magicy" którzy zasłaniają chłodnicę kartonem. A nie lepiej usprawnić auto. A wedasto (ew. dogrzewacz) kolega posiada tylko nie chodzi, czy nie ma wogóle. Bo to dobra rzecz jest, a najlepiej jak sprawny.
_________________
Wojtek
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 10:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Termostat do wymiany.Dogrzewacz też jest potrzebny zwłaszcza jak się używa dwóch nagrzewnic.Skraca on też czas nagrzewania.
Powrót do góry
marek_marek

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Alhambra TDI 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:33
Temat postu:

webasto


witam,
jednak mam webasto - myślałem, że to coś większego. Rano przy -12 odpaliłem auto i poszedł z niego gęsty biały dymek. Trudno mi powiedzieć czy działa prawidłowo. Tak czy inaczej jadą rano wyłączyłem nawiewy i temp wzrastała do ok 85 stopni. Jak włączyłem nawiew po chwili spadła do 1 kreski. czy to objaw termostatu czy "grzebać" z webasto?
Marek


Ostatnio zmieniony przez marek_marek dnia Czw 24 Lut 2011, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
swojtek

Dyskutant



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze
Posiadane auto: alhambra,1.9tdi,afn,1999
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czy to termostat?


Cytat:
nie widziałem pod autem nic poza puchą wydechu - wg mnie nie mam webasto.


1. Webasto ma sterowanie przy zegarku (nad lusterkiem), a jak są tylko dwa przyciski (godziny i minuty) to jest dogrzewacz.
2. Proponuję usprawnić dogrzewacz, bo zimą naprawdę jest dobra rzecz (szczerze powiedziawszy współczuję dotychczasowej jazdy).
3. Proponuje także dorobić dodatkowy włącznik ogrzewacza, w połączeniu z włącznikiem temperatury. Włącznik 3-pozyycyjny poz.1-automat (włacznik termiczny), poz.2 właczenie mechaniczne na krótko (z pominięciem włacznika termicznego) i poz.3 wyłączenie (obwód włącznika przerwany).
Pozycja 2 przydaje sie też latem do "przepalenia" dogrzewacza z raz na jakiś czas. Bo wiadomo, nasze auta już młode nie są, i zgnuśnieć potrafią. Poza tym jak Ci zaszwankuje ogrzewanie to będziesz wiedzial o tym latem i nie obudzisz się 'z ręka w nocniku' jak będą przymrozki.
_________________
Wojtek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 09:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

24 900

2014r.

199 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

15 999

2005r.

232 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

78 900

2017r.

165 000 km

mazowieckie

VolkswagenFox

10 500

2009r.

156 431 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System