Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) ON Verva/Ultimate - czy szkodzą wtryskiwaczom?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pankratoff

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Volkswagen Touran 1,4 TSI 2017
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 19:14
Temat postu:

ON Verva/Ultimate - czy szkodzą wtryskiwaczom?


Witam,
Zdaję sobie sprawę, ze wkładam kij w mrowisko, ale usłyszałem ciekawą teorię na temat ON Verva/Ultimate. Otóz rozmawiałem z gościem od elektroniki samochodowej, który twierdził, że do nowych silników VW nie powinno się stosować w/w paliw, gdyż producenci wtryskiwaczy odradzają je, jako, że miałyby powodować szybsze zuzycie tych części. Podobno paliwo jest czystsze, bardziej energetyczne ale zarazem "suchsze". Czy ktoś z Was spotkał się z taką teorią. Jestem ciekawy czy to prawda, bo mamy w rodzinie nowego VW 2,0 TDI i cały czas lejemy Verve/Ultimate.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 19:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) ON Verva/Ultimate - czy szkodzą wtryskiwaczom?


Skoro paliwo jest dopuszczone do użytku to musi spełniać określone normy, jeśli wtryskiwacze tego nie wytrzymują to są nic nie warte - szajs
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 12:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) ON Verva/Ultimate - czy szkodzą wtryskiwaczom?


Kolego im lepsze paliwo lejesz do auta z pompowtryskami tym lepiej, bo one są czułe na paliwo złe gatunkowo (zanieczyszczone, pomieszane czy olej opałowy ) jeśli lejesz dobre paliwa to zapewniasz dłuższe przebiegi na tych popowtryskach. Ja muszę Ci się przyznać że nie słyszałem że Verwa czy Ultimate skracają ich żywotność. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
dziadek280163

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stryszawa
Posiadane auto: VW Tiguan 2,0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 16:27
Temat postu:

Re: ON Verva/Ultimate - czy szkodzą wtryskiwaczom?


Podobno paliwo jest czystsze, bardziej energetyczne ale zarazem "suchsze". Czy ktoś z Was spotkał się z taką teorią. Jestem ciekawy czy to prawda, bo mamy w rodzinie nowego VW 2,0 TDI i cały czas lejemy Verve/Ultimate.
Pozdrawiam[/quote]

Witam no i właśnie mam ten sam dylemat.
W VW GolfIV 1,6 jeździłem ma vervie 98 i zrobiłem 250 tysięcy km bez awarii. Mechanik Jak rozbuerał silnik z powodu popychaczy to był w szoku jak silnik czysty i bez oznak zużycia.
Natomiast teraz mam Tiguana 2,0 TDI i też jeżdżę na verwa oil ale po 42 000 siadła przepustnica. Po rozebraniu okazało się że jest zasyfiona. Pojechałem do serwisu na wymianę przepustnicy bo czyszczenie nie pomogło, lecz to co najważniejsze to usłyszałem identyczną odpowiedź, że verva oil mimo takich pochwał na nowe silniki jest suchym paliwem i nie tak dobrym na nową generację silników. Jestem w szoku i nie wiem co robić, a właściwie na czym teraz jeździć.
Ponadto jak szukałem specyfiki właściwości paliwa na orlenie to okazuje się że są wszystkie odmiany i rówżne grupy ale nie odnalazłem tego verwa oil tylko jakies grupy a,b,c, i t d.
Też nie wiem o co chodzi, a zwykły znowu olel jakiś miejski odpowiada normie VW EN-590 na którym zaleca się jeździć
Co o tym myślicie ......
poradźcie coś.....
_________________
Dziadek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenPassat

51 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

193 874 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

76 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

25 499

2009r.

192 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenTiguan

34 500

2011r.

182 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System