Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mettenos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 288
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA****
Posiadane auto: Golf 5 1.9 TDI+
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 12 Cze 2011, 14:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


forest75 napisał:
Panowie sukces udało mi się w końcu zalogować do BKD Smile
Rzeczywiście zmiana kanału 01 z 0 na 50 daje kosmiczne rezultaty Smile Odpala od razu a nie trzęsie się jak trusia Smile
Kanału 05 nie mogę zmienić wartości 0, adaptacji nie przyjmuje.

Teraz pytanko, rzekomo źródła twierdzą, że 01 to dawka paliwa podczas jazdy za 05 to właśnie ta [cenzura] dawka startowa.

Jak to w końcu jest, mam poprawę ale czy to nie przypadek przy pracy z tym kanałem 01?


wielu ludziom pomaga w rozruchu choć de facto nie jest to kanał odpowiedzialny za dawkę paliwa podczas rozruchu

co do logowania się - tyle robiłeś szumu a problem pewnie był techniczny z winą po twej stronie

forest75 napisał:


Zastanawia mnie fakt czemu tunerzy za to wołają 400zł (i nazywają to zmiany mapy). Czy to tylko bełkot marketingowy a robią tą samą zmianę w kanale 01? co opisane na forum ?Smile


szanujący się tuner nie zrobi takiego "oszustwa", ja przed zmianą mapy wiedziałem że mam w kanale 01 mam "0" a po zmianie mapy nadal jest "0" . Generalnie zbyt wiele jest zagadek do wyjaśnienia które są ściśle chronione przez kręgi wtajemniczonych /czyt.: tunerów / jeżeli chodzi o zmianę różnych wartości, logowań, adaptacji itp....


forest75 napisał:

Na pewno jest poprawa tyle mogę powiedzieć bo z powrotem dałem na kanale 01 wartość 0 i aż mnie zęby zaczęły boleć jak odpalał. Także pitolenie o zepsutych rozrusznikach i starych akumulatorach (mój ma 5,5roku) można sobie wsadzić między bajki.


nie wrzucaj swojego przypadku do worka z wszystkimi innymi, u mnie żadne adatpacje VCDS-em nie pomagały, pomogła zmiana map rozruchowych, po drugie miałóem coś takiego jak szarpnięcie silnikiem podczas rozruchu - również jedynym lekarstwem okazała się zmiana akumulatora, jeżdżę już prawie dwa lata po jego wymianie i ani razu nie było walnięcia silnikiem podczas rozruchu


forest75 napisał:

Teraz tylko pytanie czy nie ma jakiś skutków ubocznych po takich zabawach?


najważniejsze aby nie było zwiększonego spalania i spadku mocy, resztą nie ma się co przejmować Wink
_________________
zajrzyj tu VCDS, przydatne informacje, kodowania, bloki pomiarowe

jeśli swym postem w jakiś sposób Ci pomogłem - postaw piwko Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 12 Cze 2011, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


mettenos napisał:


wielu ludziom pomaga w rozruchu choć de facto nie jest to kanał odpowiedzialny za dawkę paliwa podczas rozruchu

co do logowania się - tyle robiłeś szumu a problem pewnie był techniczny z winą po twej stronie


Hmm to ciekawe czemu pomaga Smile Powiem ci, że kabel mam ten sam cały czas tak samo to robiłem, aż tu wczoraj sukces Smile Może dlatego że przed północą w autku siedziałem Wink

mettenos napisał:

szanujący się tuner nie zrobi takiego "oszustwa", ja przed zmianą mapy wiedziałem że mam w kanale 01 mam "0" a po zmianie mapy nadal jest "0" . Generalnie zbyt wiele jest zagadek do wyjaśnienia które są ściśle chronione przez kręgi wtajemniczonych /czyt.: tunerów / jeżeli chodzi o zmianę różnych wartości, logowań, adaptacji itp....


no to tu mnie pocieszyłeś, bo jeśli by brali 400zł za takie przestawienie to byłby to rozbój w biały dzień Smile


mettenos napisał:


nie wrzucaj swojego przypadku do worka z wszystkimi innymi, u mnie żadne adatpacje VCDS-em nie pomagały, pomogła zmiana map rozruchowych, po drugie miałóem coś takiego jak szarpnięcie silnikiem podczas rozruchu - również jedynym lekarstwem okazała się zmiana akumulatora, jeżdżę już prawie dwa lata po jego wymianie i ani razu nie było walnięcia silnikiem podczas rozruchu


ok, zwracam honor Smile nie wszyscy tak mają, tylko tyle się naczytałem o tych dawkach szarpaniach, że po tym magicznym kanale jeden wszystko ustało

mettenos napisał:


najważniejsze aby nie było zwiększonego spalania i spadku mocy, resztą nie ma się co przejmować Wink


Będę obserwował, natomiast jeśli ktoś by dalej to wszystko analizował to interesuje mnie za co dokładnie odpowiada kanał 01 (skoro 05 to dawka i nie da się jej zmienić) U mnie dawka w mg w blokach pomiarowych po zmianie w kanale 01 z 0 na 50 się nie zmieniła na wolnych obrotach, więc nie powinien więcej palić ale sprawdzę.

Jeśli ktoś dojdzie w przyszłości jak zmienić kanał 05 niech się pochwali Smile

W każdym razie mettenos browar leci Smile, może go w końcu wypijemy podczas zlotu o ile taki nastąpi Smile
Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 12 Cze 2011, 23:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


CityMatic napisał:
CityMatic napisał:

Witam udało się zalogować tak jak kolega napisał do BKC
Zmieniłem dawkę z "0" na "25"
i o dziwo przestał odpalać z dziwnym szarpnięciem na ciepłym silniku, nie odnotowałem zwiększonego spalania czy też zmniejszonego V max
Testowanie na odcinku 500km Wink


Ostateczne testy wykazały, że dawka"25" na jazdę w upały i po mieście z ponad 10 krotnym odpalaniem nie była doskonała - zalogowałem się i zmieniłem dawkę na "50" i 100% poprawa.

Teraz jest ok.


Citymagic po ustawieniu na 25 pisałeś że wszystko jest ok vmax, but, oraz spalanie bez zmian. Jak jest po ustawieniu na 50?

Ja na razie zrobiłem paręnaście km trudno wyczuć, ale zauważyłem że mi się lepiej rusza (jakoś tak płynniej) albo to złudzenie Smile

Z racji mojej ciekawskiej duszy, wyczytałem na forach zagranicznych, że problem z odpalaniem na ciepłym związany jest z prędkością obrotową silnika podczas uruchamiania a nie z tymi dawkami w kanale 01 które tutaj wszyscy zmieniamy.
Ta zmiana mapy to właśnie korekta tych wartości prędkości.

Kanał 01 to dawka paliwa podczas biegu jałowego chyba, więc cały czas dajemy większą dawkę dla naszego autka więc to chyba niezbyt optymalne?

Także chyba nie do końca chodzi o adaptacje w kanale 01 i 05.

Może ktoś jeszcze zagłębiał ten temat i próbował obnizać te wartości i się wypowie w tym temacie? Wiadomo, że żaden tuner się tu nie wypowie bo straci klientów Smile, ale kto wie może to się okazać tak samo proste jak zmiana w kanale 01
Powrót do góry
CityMatic

Dyskutant



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 105 kM 2005
Piwa: 1/10
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 13:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


forest75 napisał:
Testowanie na odcinku 500km Wink


Obecnie przejechane już 1300km i nic się nie zmieniło, trudno jest powiedzieć czy spalanie wzrosło bo klima ciągle pracuje, ale osiągnięcie 5,5l/100km jest niczym trudnym.
Czy inne objawy są gorsze trudno jest to opisać gdyż trzeba by być jakimś znawcą - a ja nim nie jestem(to tak jak słuchanie muzyki na CD tranzystorowym czy lampowym) Rolling Eyes
Skoro jest dobrze - pewnie i masz rację że zmienia się gdzie indziej ale ....skoro to dało znaczącą poprawę - na pewno teraz tego nie przywrócę bo odpalanie na ciepłym bardzo mnie w....wiało.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
dodi79_26

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Touran 1.9 TDi ( AVQ ) 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 14:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


mettenos napisał:
forest75 napisał:
mettenos w 2.0TDI 16V to tez takie oczywiste? Smile Może tu tkwi problem?


nie wiem, nie powinno być różnicy bo to też EDC-16, może VCDS jest w niepełnej wersji /chiński klon/ i nie obsługuje adaptacji Question logowalem się do 2.0 TDI silnik BKD i nie było problemu


no a ja ciągle nie mogę sie zalogowaćSad mam orginalnego VDCS-a z najnowszym softem bo na bierząco pobieram aktualizacje... probuje codziennie sie połączyć i nic... ani nie wchodzi na 11 kodowanie II, ani na 16 dostep upowaznniony...Sad nie wiem jakim cudem udało mi sie wejsc wtedy jak to zmieniłem... zmieniłem na 100 i powiem Wam ze spalania wiekszego nie zauwazyłem a przejechałem juz ok 2000 km, jedynie co zauwazyłem to lekko słabiej sie zbiera przy wyzszych obrotach i gazem wcisnietym w podłoge... no i lekko spadła predkosc max... chciałbym sobie teraz zmienic na 50 lub 25 ale nie moge:( moze ktorys z kolegów z okolicy mnie poratuje swoim sprzetem...

P.S.

forest75 - jak to Ci sie wkoncu udało? wchodziłes w kodowanie 11 czy w 16 dostep upowazniony? i oczywiscie jaki kod i co sie działo ...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 14:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


dodi79_26 napisał:

forest75 - jak to Ci sie wkoncu udało? wchodziłes w kodowanie 11 czy w 16 dostep upowazniony? i oczywiscie jaki kod i co sie działo ...


Ja mam VAG CAN PRO nie VDCSA, jeśli będziesz w okolicach śląska możemy podpiąć i zobaczyć
Logowałem się z 200razy i odrzucało klucz. Pisałem na forum. Raz się pomyliłem wpisałem zamiast 12233 112233 wywaliło inny błąd że klucz niezaakceptowany, potem jeszcze raz na 12233 i tadaam działa.

Może spróbuj w ten sposób, na pewno po tym jak wpiszesz zły kod odłącz brutalnie kabel z usb , wyłącz zapłon i ponownie włącz zapłon i kabel Smile

Aaa po tym motywie z kodem teraz już mi wchodzi za każdym razem

Oby ci się udało. Ja mam teraz 50 i pali elegancko chociaż dziś było 28st i stał 30min po dłuższej jeździe to po odpaleniu trochę go potrząsnęło i odpalił za 4 razem, ale potem znowu od strzału.

Ja wchodziłem w zakładkę kodowanie.

Zastanawiam mnie fakt jak ta zmiana dawki (kanał 01) ma się do ochrony dwumasy, przed przeciążeniami o ile to nie jest jakiś mit jak ten że 2.0 są dużo gorsze od 1.9 Smile

Powiedz mi w VDCS te wartości są w dziesiątkowym czy w hexadecymalnym jak wpisujesz?

Bo ja mam wrażenie że w VAG CANIE wpisuje sie w HEX a 50 w HEX to 80 w DEC
Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 20:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


CityMatic czy u ciebie nadal idealnie odpala? Hmm u mnie jest nadal wartość 50, ale po przejechaniu ok 2000km teraz znowu mi się męczy Sad Może nie tak długo jak kiedyś ale z 3-4 razy pokręci i dopiero odpala.
Oczywiście wartość kanału 01 jest 50.

Hmm a jak to u ciebie i u was koledzy którzy zmienialiście dawkę w kanale 01?
Powrót do góry
CityMatic

Dyskutant



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 105 kM 2005
Piwa: 1/10
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 06:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


forest75 napisał:
CityMatic czy u ciebie nadal idealnie odpala? Hmm u mnie jest nadal wartość 50, ale po przejechaniu ok 2000km teraz znowu mi się męczy Sad Może nie tak długo jak kiedyś ale z 3-4 razy pokręci i dopiero odpala.
Oczywiście wartość kanału 01 jest 50.

Hmm a jak to u ciebie i u was koledzy którzy zmienialiście dawkę w kanale 01?


Nic się nie zmieniło :
Podczas odpalania a odpala na dotyk czy zimny czy ciepły nie ma szarpnięcia , dziwnego uderzenia silnikiem(jak było wcześniej)
Ustawienie 50 Wink
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 19:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


Hmmm ja jutro wyjeżdżam w trasę wakacyjną. Zrobi się ok 3000km to popatrzę jak się zachowuje w upałach Smile


Pozdrowienia dla wszystkich
Powrót do góry
dodi79_26

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Touran 1.9 TDi ( AVQ ) 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 13:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


nadal walcze z tematem i nic... probowałem juz roznymi sprzetami i dalej klapa... dwoniłem do jednego magika od strowników to powiedział mi ze moze sie cos w pamieci skopało od wpisywania ciagle tych kodów itd. powiedział ze trzeba wgrać nowy "wsad" do kompa, skoro nie da sie w zaden sposob zalogowac... za takie cos woła sobie 300 zł ale musze mu spisac nr kompa bo nie wie czy ma taki "wsad" akurat do mojego kompa... troche mi sie nie usmiecha płacic 300 zł jak to moze nie byc to ... moze jakies kumaty kolega z forum z dobrym sprzetem by mi pomógł... oczywiscie nie za darmo...
Powrót do góry
Jazło

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice woj.Opolskie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 AZV 100 kW
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 10:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


Witajcie! A ja mam inny problem. Od dłuższego czasu odczuwałem trudność odpalenia zimnego silnika. Objawiała się tym że zapalił na dotyk ale przez ok 5-6 s nierówno pracował. Tak było po nocnym 1 odpaleniu. Potem wszystko grało ale wyczuwało się trzęsienie fotelem. Okazało się ze miałem 3 pompowtryski padnięte. Teraz po ich regeneracji, czyszczeniu baku, pompy paliwa wymianie filtra paliwa, oleju sprawa wygląda tak. Zimny trudno pali jeszcze gorzej niż wtedy. Potrafi nawet za pierwszym razem zgasnąć, potem już idealnie. Nie mam pojęcia co może być. Filtr paliwa był czarny po 6000 km bak zamulony czarna mazią podobnie jak i pompka. Mam vscana 5053 mogę wejść bez żadnych loginów do adaptacji i zmienić wartości zarówno w 01 jak i 05 kanale. Spróbuje coś poustawiać może to wina dawki. Ma ktoś jakiś pomysł? Zmienię kanał 01 z 0 na 25 i zobaczę. Może schodzi jakoś paliwo lub ...... nie mam pojęcia. Natomiast pompowtryski poprawiły moc i spalanie. pali teraz 5.5 w trasie przedtem 6.2
_________________
Jazło
Powrót do góry
pecet80

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reading
Posiadane auto: Audi A6 1.9 TDI AVANT sport 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 20:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Zmiana dawki rozruchowej vcds-em w silniku AVQ


mettenos napisał:
Spacewalker napisał:
Tak jak mowie. Nie w kazdym EDC16 to się da zmienic.


skoro korzystał z loginu 12233 to nie jest ED-16 tylko jeszcze EDC-15, ponieważ do edc16 loginem 12233 nie wejdziesz i nic nie zmienisz w ustawieniach silnika


Witam ,mam taki mały problem chciałem u ojca w touranie 1.9 tdi 2004 rok avq zmienić dawki startowe, i nie moge sie zalogować 12233 nie wchodzi, w moim audi 1.9 tdi awx 2002 działa i moge zmieniać obroty ,dawki startowe ogólnie ful wypas co prawda nie vcds em tylko vagiem 4.9 ,tylko akcja jest taka ,że u siebie łącze sie ze wszystkim ,a w touranie tylko z silnikiem i zastanawia mnie czy to czasem nie wina kabla ,który nie jest z can busem czy właśnie w audi mam edc 15 a w touranie edc 16 ,miał ktoś z was taki problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

57 900

2015r.

165 458 km

mazowieckie

VolkswagenTransporter

39 900

2014r.

357 248 km

mazowieckie

VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

24 900

2010r.

207 456 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System