Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 09 Wrz 2012, 18:15
Temat postu:

Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Witam Wszystkich...tak jak w temacie jaka jest różnica miedzy w/w silnikami? Wiadomo,że przede wszystkim moc...ale chodzi mi o awaryjność i inne aspekty użytkowania tego silnika -mam 1.9 TDI 74kW AVQ...
Proszę o porady.
Coś nie coś znalazłem na forum,ale nie jest tego za wiele..
Powrót do góry
gadu-gadu
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 19:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Ponawiam prośbę...czy bardzo różnią się w budowie i spalaniu i innych cechach...a tak dla informacji ,dziś przejechałem moim autem(1.9 TDI 74kw) 150 kilometrów i spalanie wyszło mi (na komputerze) 5.3 l/100 przy prędkości 120-130 km/h bez tempomatu i klimatyzacji...to chyba dobry wynik..co?
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


AVQ to jeden z pierwszych silników 1,9l w Touranie, jego następcy to BKC i BXE o mocy 77 kW. Specjalnych różnic mechanicznych w nich nie ma. Więcej elektroniki w sterowaniu.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 12:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki za info...chodzi mi tez o to który z tych silników jest bardziej żywotny...fakt na pewno zależy jak się jeździ..ja akurat mam "lekką nogę" i myślę,że auto będzie mi służyło i tak na prawdę to nie wiem czy wrzucać mu chip..teraz ma 74kw czyli 101 KM a ten 77kw ma niecałe 105KM...ciekawy jestem jak wygląda w praktyce różnica w jeździe autami z tymi silnikami. Trochę jestem zaskoczony dość głośnym w środku powyżej 130 km/h i,ale to jest "wada" Touranów,bo kiedyś miałem takiego 66kw(90km) i też było w nim dość głośno a myślałem,że w tym będzie lepiej...niestety. Przypomnę,że moje auto ma przebieg niewiele ponad 67000 mill-109000km,(mieszkam w Anglii,ale przestawiłem sobie mila na km)...oczywiście przebieg udokumentowany a nie tak jak w Polsce...
jeszcze takie spostrzeżenie apropo skrzyni biegów(6) przełożenia są dość krótkie co tak na prawdę niewiele zmienia,że samochód ma 6 biegów..bo ja 6 bieg włączam już przy 110-120 km/h...
Aha i jeszcze jedno...przed wczoraj wyjechałem na autostradę M6 i dosłownie po kilku kilometrach jazdy spojrzałem w lusterko i zobaczyłem jakby samochód "wystrzelił" chmurę dymu...miało miejsce to dwa razy i co dziwne nie działo się to wtedy kiedy dodawałem raptownie gaz tylko po prostu podczas jazdy...co to było? Później jechałem normalnie i nic się nie działo...myślę,że (a samochód trochę wcześniej stał...)nazbierało się coś katalizatorze i nagle to "wywaliło" na zewnątrz..miał ktoś z was podobny przypadek?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 17:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Też mam AVQ 74KW i odkąd mam auto czyli prawie 3 lata nie było w silniku robione nic poza rozrządem i tym co trzeba co jakiś czas(olej,świece itp)..

kompletnie nic sie nie dzieje(tfu,tfu...co by nie zapeszyć Smile )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 17:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 18:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki kolego za za zainteresowanie moim postem..a napisz mi jak ze spalaniem czy tak jak u mnie? Jeśli chodzi o chip to chyba się nie zdecyduję,bo to jednak jakaś ingerencja w komputer a zarazem silnik..,więc...nie ma potrzeby a skoro jeżdżę wolno i nie mam "ciężkiej nogi" to wydaje mi się,że chip mi jest po prostu nie potrzebny...kolego a tak z ciekawości zapytam.....jaki masz na chwilę obecną w Twoim aucie?
No właśnie jak jest u Ciebie z tym "słynnym" problemem uruchamiania auta na ciepłym silniku..czy u Ciebie miało,albo ma to miejsce? W jednym z postów opisałem jak to zrobić,bo u mnie był taki problem ,ale...udało mi się go usunąć...Napisz mi jeszcze coś więcej o użytkowaniu tego auta..chociaż z drugiej strony sam napisałeś,że nic Ci się nie psuje,więc...nie masz o czy pisać i oby jak najdłużej...!
Powrót do góry
gadu-gadu
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


a co ty chcesz mu tam wrzucic - robisz program i pewnie bedzie kolo 135KM i i to zaczyna jakosc jezdzic
Powrót do góry
gadu-gadu
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Wrz 2012, 08:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dokładnie chodziło mi właśnie o program...anie o żaden "box",bo o tym to już się naczytałem i to sporo...o tym jak niszczą silniki. A czy taki program mógłbym sobie sam "napisać"? Oczywiście mam kabel 10.6 i VCDS...bo z tego co się naczytałem to chip to nic innego jak ingerencja w komputer a raczej zmaiana(podmiana) oprogramowania tylko ,że ja nie wiem jak to się robi..
Powrót do góry
gadu-gadu
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Nie zrobisz tego sam - chociaz kazdy sie czegos uczy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Napisałem ze nic sie nie zepsulo i tak faktycznie jest oczywiście poza faktem wymiany dwumasy ale o tym wiedziałem kupując auto:)
Tak wiec dwumasa i sprzegło wymienione i czujnik położenia wałka rozrządu także.Nowa mapa z korkcją dawki też była robiona i od tego czasu problem z odpalaniem na ciepłym silinu nie istnieje.

Jeśli chodzi o spalanie to przy ciagłej klimie wychodzi 6-6,5 wiec jak dla mnie do przyjęcia:)
Na żadne ,,czipowanie" Smile sie nie decyduje bo do mojego stylu jazdy z dwoma fotelikami z tyłu nie jest mi to do niczego potrzebne.
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 12:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki kolego za info i rady...napisz mi jaki masz przebieg w swoim aucie? Wiem,że dwumasy to "bolączka" wolkswagenów ogólnie,ale mój przebieg to dopiero 109 tyś. km(67000 mill) i myślę,że nie powinno być jeszcze "słychać" dwumasy...miałem kiedyś Passata i przebieg około 180000 km i wtedy czułem jak przy odpalaniu "rzucało" silnikiem(bo chyba to są takie objawy uszkadzającej się dwumasy..). Tak jak pisałem u siebie zmieniłem dawkę rozruchową z "0" na "50" i problem długiego odpalania na ciepłym silniku znikł...właśnie niedawno wróciłem z lotniska w Manchester...i spalanie na komputerze wyszło mi 5.5 l/100km...przy spokojnej jeździe 120km/h...bo tu w Anglii prawie,że nie da się jeździć szybko a jest kilka powodów( punktów jest TYLKO 12!!!, w Polsce 24 a i wszędzie kamery..nawet na autostradzie..poza tym Aglicy z "natury" jeżdżą wolno).
Wydaje mi się,że dam sobie spokój z chipem,bo mi też to w zupełności wystarcza poza tym nie wiem czy jest tak u Ciebie,że przy prędkości ponad 130-140km/h robi się dość głośno w środku...wtedy podkręcam muzykę i jest ok.Smile A propo nagłośnienia w "oryginale" jest niesamowite i bas i sopran. Zamierzam kupić z czasem DVD z GPS..
Pozdrawiam..
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 17:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Przebieg: obecnie 235000. jak kupiłem to było na liczniku 178000 ale ile było faktycznie to nie wiem do dzisiaj i nie chce wiedziec:) śpie spokojniej:)

Objawy dwumasy były takie ze było ją poporstu słychać pprzy lewym kole oraz szarpało silnikiem przy ruszaniu.

co do sprzetu audio to zgadzam sie z Toba- naprawde daje rade:)

poza tym autko jest naprawde komfortowe dla rodziny, przestronne iekonomiczne. Sporo juz w nim wymieniłem ,,osprzetu" który to normalnie się zurzył ale tak jak pisałem z silnikiem nie robiłem nic.

np.padło mi wposmaganie a jak wiesz jest ono elektryczne i naprawa nie wchodzi w gre:)
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Ponownie dzięki za info....właśnie ja też zapomniałem napisać,że u mnie było wymieniane całe wspomaganie (po Angielsku to RAC..) w 2010 roku na całe nowiutkie...mam na to fakturę na...625 funtów!!! A z robocizną "babka" zapłaciła 1080 funtów!!! SZOK! Nie wiem czy wiesz,ale tu w Anglii w większości auta się serwisuje i wkłada oczywiście oryginalne części niestety też bardzo droga jest "robocizna",koszmarnie droga. Ja przynajmniej jestem pewny,że moje auto ma przebieg autentyczna..właśnie dziś wskoczyło mi 110.000 km...mam nadzieję,że trafiłem w końcu na "swoje" auto i pojeżdżę nim dość długo..a z ciekawostek wyposażenia mam tylne czujniki parkowania i podgrzewane przednie siedzenia a w ogóle tu są samochody bardziej "ubogie" niż w Polsce już zauważyłem to po kilku autach.
Pozdrawiam wszystkich i czekam jeszcze na opinie na temat Tourana z silnikiem AVQ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

32 900

2008r.

228 147 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

16 499

2006r.

230 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenT-Roc

97 800

2019r.

57 000 km

śląskie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

38 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System