Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 09 Wrz 2012, 18:15
Temat postu:

Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Witam Wszystkich...tak jak w temacie jaka jest różnica miedzy w/w silnikami? Wiadomo,że przede wszystkim moc...ale chodzi mi o awaryjność i inne aspekty użytkowania tego silnika -mam 1.9 TDI 74kW AVQ...
Proszę o porady.
Coś nie coś znalazłem na forum,ale nie jest tego za wiele..
Powrót do góry
gadu-gadu
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 19:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Ponawiam prośbę...czy bardzo różnią się w budowie i spalaniu i innych cechach...a tak dla informacji ,dziś przejechałem moim autem(1.9 TDI 74kw) 150 kilometrów i spalanie wyszło mi (na komputerze) 5.3 l/100 przy prędkości 120-130 km/h bez tempomatu i klimatyzacji...to chyba dobry wynik..co?
Powrót do góry
gadu-gadu
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


AVQ to jeden z pierwszych silników 1,9l w Touranie, jego następcy to BKC i BXE o mocy 77 kW. Specjalnych różnic mechanicznych w nich nie ma. Więcej elektroniki w sterowaniu.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 12:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki za info...chodzi mi tez o to który z tych silników jest bardziej żywotny...fakt na pewno zależy jak się jeździ..ja akurat mam "lekką nogę" i myślę,że auto będzie mi służyło i tak na prawdę to nie wiem czy wrzucać mu chip..teraz ma 74kw czyli 101 KM a ten 77kw ma niecałe 105KM...ciekawy jestem jak wygląda w praktyce różnica w jeździe autami z tymi silnikami. Trochę jestem zaskoczony dość głośnym w środku powyżej 130 km/h i,ale to jest "wada" Touranów,bo kiedyś miałem takiego 66kw(90km) i też było w nim dość głośno a myślałem,że w tym będzie lepiej...niestety. Przypomnę,że moje auto ma przebieg niewiele ponad 67000 mill-109000km,(mieszkam w Anglii,ale przestawiłem sobie mila na km)...oczywiście przebieg udokumentowany a nie tak jak w Polsce...
jeszcze takie spostrzeżenie apropo skrzyni biegów(6) przełożenia są dość krótkie co tak na prawdę niewiele zmienia,że samochód ma 6 biegów..bo ja 6 bieg włączam już przy 110-120 km/h...
Aha i jeszcze jedno...przed wczoraj wyjechałem na autostradę M6 i dosłownie po kilku kilometrach jazdy spojrzałem w lusterko i zobaczyłem jakby samochód "wystrzelił" chmurę dymu...miało miejsce to dwa razy i co dziwne nie działo się to wtedy kiedy dodawałem raptownie gaz tylko po prostu podczas jazdy...co to było? Później jechałem normalnie i nic się nie działo...myślę,że (a samochód trochę wcześniej stał...)nazbierało się coś katalizatorze i nagle to "wywaliło" na zewnątrz..miał ktoś z was podobny przypadek?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 17:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Też mam AVQ 74KW i odkąd mam auto czyli prawie 3 lata nie było w silniku robione nic poza rozrządem i tym co trzeba co jakiś czas(olej,świece itp)..

kompletnie nic sie nie dzieje(tfu,tfu...co by nie zapeszyć Smile )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 17:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 18:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki kolego za za zainteresowanie moim postem..a napisz mi jak ze spalaniem czy tak jak u mnie? Jeśli chodzi o chip to chyba się nie zdecyduję,bo to jednak jakaś ingerencja w komputer a zarazem silnik..,więc...nie ma potrzeby a skoro jeżdżę wolno i nie mam "ciężkiej nogi" to wydaje mi się,że chip mi jest po prostu nie potrzebny...kolego a tak z ciekawości zapytam.....jaki masz na chwilę obecną w Twoim aucie?
No właśnie jak jest u Ciebie z tym "słynnym" problemem uruchamiania auta na ciepłym silniku..czy u Ciebie miało,albo ma to miejsce? W jednym z postów opisałem jak to zrobić,bo u mnie był taki problem ,ale...udało mi się go usunąć...Napisz mi jeszcze coś więcej o użytkowaniu tego auta..chociaż z drugiej strony sam napisałeś,że nic Ci się nie psuje,więc...nie masz o czy pisać i oby jak najdłużej...!
Powrót do góry
gadu-gadu
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 23:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


a co ty chcesz mu tam wrzucic - robisz program i pewnie bedzie kolo 135KM i i to zaczyna jakosc jezdzic
Powrót do góry
gadu-gadu
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Wrz 2012, 08:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dokładnie chodziło mi właśnie o program...anie o żaden "box",bo o tym to już się naczytałem i to sporo...o tym jak niszczą silniki. A czy taki program mógłbym sobie sam "napisać"? Oczywiście mam kabel 10.6 i VCDS...bo z tego co się naczytałem to chip to nic innego jak ingerencja w komputer a raczej zmaiana(podmiana) oprogramowania tylko ,że ja nie wiem jak to się robi..
Powrót do góry
gadu-gadu
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Nie zrobisz tego sam - chociaz kazdy sie czegos uczy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Napisałem ze nic sie nie zepsulo i tak faktycznie jest oczywiście poza faktem wymiany dwumasy ale o tym wiedziałem kupując auto:)
Tak wiec dwumasa i sprzegło wymienione i czujnik położenia wałka rozrządu także.Nowa mapa z korkcją dawki też była robiona i od tego czasu problem z odpalaniem na ciepłym silinu nie istnieje.

Jeśli chodzi o spalanie to przy ciagłej klimie wychodzi 6-6,5 wiec jak dla mnie do przyjęcia:)
Na żadne ,,czipowanie" Smile sie nie decyduje bo do mojego stylu jazdy z dwoma fotelikami z tyłu nie jest mi to do niczego potrzebne.
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 12:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Dzięki kolego za info i rady...napisz mi jaki masz przebieg w swoim aucie? Wiem,że dwumasy to "bolączka" wolkswagenów ogólnie,ale mój przebieg to dopiero 109 tyś. km(67000 mill) i myślę,że nie powinno być jeszcze "słychać" dwumasy...miałem kiedyś Passata i przebieg około 180000 km i wtedy czułem jak przy odpalaniu "rzucało" silnikiem(bo chyba to są takie objawy uszkadzającej się dwumasy..). Tak jak pisałem u siebie zmieniłem dawkę rozruchową z "0" na "50" i problem długiego odpalania na ciepłym silniku znikł...właśnie niedawno wróciłem z lotniska w Manchester...i spalanie na komputerze wyszło mi 5.5 l/100km...przy spokojnej jeździe 120km/h...bo tu w Anglii prawie,że nie da się jeździć szybko a jest kilka powodów( punktów jest TYLKO 12!!!, w Polsce 24 a i wszędzie kamery..nawet na autostradzie..poza tym Aglicy z "natury" jeżdżą wolno).
Wydaje mi się,że dam sobie spokój z chipem,bo mi też to w zupełności wystarcza poza tym nie wiem czy jest tak u Ciebie,że przy prędkości ponad 130-140km/h robi się dość głośno w środku...wtedy podkręcam muzykę i jest ok.Smile A propo nagłośnienia w "oryginale" jest niesamowite i bas i sopran. Zamierzam kupić z czasem DVD z GPS..
Pozdrawiam..
Powrót do góry
gadu-gadu
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 17:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Przebieg: obecnie 235000. jak kupiłem to było na liczniku 178000 ale ile było faktycznie to nie wiem do dzisiaj i nie chce wiedziec:) śpie spokojniej:)

Objawy dwumasy były takie ze było ją poporstu słychać pprzy lewym kole oraz szarpało silnikiem przy ruszaniu.

co do sprzetu audio to zgadzam sie z Toba- naprawde daje rade:)

poza tym autko jest naprawde komfortowe dla rodziny, przestronne iekonomiczne. Sporo juz w nim wymieniłem ,,osprzetu" który to normalnie się zurzył ale tak jak pisałem z silnikiem nie robiłem nic.

np.padło mi wposmaganie a jak wiesz jest ono elektryczne i naprawa nie wchodzi w gre:)
Powrót do góry
huragan1971

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bodzanów
Posiadane auto: VW Golf 1.6TDI, 2016
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Jaka różnica pomiędzy silnikami 74kw a 77kw?


Ponownie dzięki za info....właśnie ja też zapomniałem napisać,że u mnie było wymieniane całe wspomaganie (po Angielsku to RAC..) w 2010 roku na całe nowiutkie...mam na to fakturę na...625 funtów!!! A z robocizną "babka" zapłaciła 1080 funtów!!! SZOK! Nie wiem czy wiesz,ale tu w Anglii w większości auta się serwisuje i wkłada oczywiście oryginalne części niestety też bardzo droga jest "robocizna",koszmarnie droga. Ja przynajmniej jestem pewny,że moje auto ma przebieg autentyczna..właśnie dziś wskoczyło mi 110.000 km...mam nadzieję,że trafiłem w końcu na "swoje" auto i pojeżdżę nim dość długo..a z ciekawostek wyposażenia mam tylne czujniki parkowania i podgrzewane przednie siedzenia a w ogóle tu są samochody bardziej "ubogie" niż w Polsce już zauważyłem to po kilku autach.
Pozdrawiam wszystkich i czekam jeszcze na opinie na temat Tourana z silnikiem AVQ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenPassat

79 900

2018r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

39 900

2014r.

116 000 km

wielkopolskie

VolkswagenJetta

37 500

2014r.

80 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System