Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) kto tankuje shell v-power diesel -opinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziadek280163

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stryszawa
Posiadane auto: VW Tiguan 2,0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 15:34
Temat postu:

kto tankuje shell v-power diesel -opinie


Witam... odwieczny dylemat , różne opinie i domysły, ale może powiedzą coś ci którzy jeżdżą i dla czego, lub dla czego zrezygnowali.

Myślę że ważne też będą informacje o innych odpowiednikach np. Orlen verva siesel i.t.d.......
_________________
Dziadek
Powrót do góry
rory13

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) kto tankuje shell v-power diesel -opinie


Podobno na stacjach Shell tylko V-Power jest sprowadzanym paliwem. Reszta to paliwo z Lotosu.
Ja mam ambitny plan jeździć na Vervie choć nie wiem czy uzasadniony.
Powrót do góry
dziadek280163

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stryszawa
Posiadane auto: VW Tiguan 2,0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 16:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) kto tankuje shell v-power diesel -opinie


Istotnie... wczoraj pierwszy raz tankowałem v-power shella i aby byc pewnym, zażądałem aktualnej specyfikacji no i zdębiałem.
Okazało się że parametry paliwa istotnie są wyższe niż verwy orlenowskiej, o tym zaraz, ale że paliwo to jest sprowadzane z niemiec przez dystrybutora TanQuid Polska - niemiecka firma z jedynym magazynem w Polsce w Radzionkowie.
grupa cetanowa 55 , i wszystkie inne wyższe , natomiast orlenowska verva diesel posiada te same parametry co zwykły disel orlenowski, ghdyż sprawdzałem specyfikacje . Zarówno liczba cetanowa 51 ta sama, zawartość siarki 7,7 ta sama i jakieś inne parametry. z tego wynika że sama verwa tylko wyróżnia się na tych dodatkachj uszlachetniających , które nie są wymnieniane, no więc dla mnie buła....
Od dziś tylko shell v-power diesel , ( chociaż drogie 5,34zł ) to mam pewność że to się wróci w innych częściach samochdu podczas eksploatacji
_________________
Dziadek
Powrót do góry
bobbudow

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SHARAN 1.9 TREND 85KW 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 16:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) kto tankuje shell v-power diesel -opinie


Ja zawsze tankuję na shell, najpierw miałem gazika to brałem gaz i v-power Racing 100oktanówSmile do odpalania i przegazowania. teraz mam diesla na pompowtryskach i tankuję v- power diesel. Różnica w cenie to 30zł na baku a zużywam dwa takie miesięcznie więc 60zł to nie majątek a wierzę że to paliwo jeszcze nie jest chrzczone przez naszych przedsiębiorczych nowobogackich, a nawet gdyby to i tak będzie miało parametry lepsze od zwykłego. Poza tym moja średnia to 7l/100km w trybie mieszanym, myślę że to częściowo zasługa dobrego paliwa, więc ta różnica podana przeze mnie wyżej, częściowo się amortyzuje. Czytałem też gdzieś że paliwa power na stacjach shell oprócz innych dodatków i większej ilości oktanów mają właściwości czyszczące i chroniące system wtryskowy.
Prawda jest taka że każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie, ile robi miesięcznie kilometrów? Jaki silnik ma w aucie i dojść do swojego wniosku, wspierając się na opiniach innych a potem zdobyć doświadczenie w tym temacie i mieć swoje zdanie:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenT-Roc

92 900

2020r.

58 000 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

43 900

2012r.

127 788 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

81 900

2020r.

84 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Sportsvan

67 300

2017r.

82 306 km

podkarpackie

VolkswagenCaddy

27 900

2010r.

219 737 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System