Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 00:06
Temat postu:

Granatowa Perła Blupola :)


Witajcie!
jeszcze nie ochłonąłem, ale od dzisiaj mam pięknego Tourana ! Very Happy
Jestem zachwycony silnikiem (niezły kop), wykonaniem, przestrzenią, funkcjonalnością i kulturą pracy. Coś pięknego. Kolor to granatowy metalic, ale nie do końca, ponieważ zmienia odcień jak kameleon: od czarnego do ciemnoniebieskiego.Moze dlatego, że ma perłowe wtrącenia w lakier - rewelka.
Jedyna rzecz, do której muszę się przyzwyczaić to dość twarde zawieszenie, którego nie czuć na prostej drodze, za to przejazdy przez tory i większe dziury już nie są takie komfortowe. Ale w zestawieniu z powyższymi jest to ...pikuś.
Szczegóły i zdjęcia niebawem, jak go wypucuję Smile

PS. coś mi się widzi, że jest duża szansa w najbliższym czasie zarobić mandacik za prędkość. W tym aucie w ogóle nie czuć prędkości! Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez Blupol dnia Sro 13 Kwi 2011, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)


No to gratulejszyn Laughing

Czekamy na foty
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)




Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)


Ani się obejrzałem, a minął miesiąc.
Cóż mogę powiedzieć, podoba mi się wszystko, nie ma sensu tu wymieniać, ale najbardziej pasuje mi:
- przestrzeń i wysokie siedzenia
- niesamowity układ kierowniczy - precyzja
- przyspieszenie i "chęć" jazdy auta: byle szybciej Wink
- dźwięk radia, naprawdę fajnie gra mimo tylko 4 głośników
- genialne podświetlenie
Teraz o minusach.
W zasadzie nie ma, choć najbardziej irytuje mnie ODBICIE kratek nawiewu z przodu. Mam tak ustawiony fotel (optymalnie - nie zmieniam), że prawie na wysokości oczu odbijają mi się te cholerne kratki, ciężko się przyzwyczaić. Do Climatronica też nie potrafię się przyzwyczaić - wiem, przyjdzie z czasem, ale dzisiaj wkurzałem się bardzo, bo chciałem szybko odparować przednią(i boczne) szybę. Ha! Jak to zrobić? Pierwsza myśl: wcisnąć guzik z nawiewem/nagrzewaniem przedniej szyby. Wszystko ok - niestety, w tym układzie auto bierze powietrze z wewnątrz, bez sensu bo już jest zawilgocone. Po paru minutach grzebania "odkryłem", że guzik z ikonką nawiewu do góry załatwia sprawę. Ufff... znów ciężko się przyzwyczaić (może ktoś zna lepszy sposób?).

A tera przyszła kolej na spalanie. Spotkała mnie dziś przykra niespodzianka, tzn. rozczarowałem się (na początku).
Zatankowałem do pełna i weszło mi 49 l z hakiem. Pierwsza idiotyczna sprawa: licznik pokazywał jakąś 1/4, a dla krzywego oka - prawie 1/3 baku, czyli spokojnie jakieś 15-18 litrów. A było niecałe 11. Duża różnica, wprowadzająca w błąd, no ale jest dystans do końca. OK, niech będzie.
Teraz spalanie: na 49,3 litrach przejechałem 617 km co daje 7,99 w zaokrągleniu 8 litrów/100. Dużo. Za dużo myślę sobie, tym bardziej, że wg komputera spalanie wynosiło 7.3 l/100km...
Ale na "trzeźwo" w domu zacząłem analizować:
- 85% jazda w mieście
- większość to krótkie kilku/kilkunasto kilometrowe trasy
- przez 7-8 dni temperatura, kiedy odpalałem auto, wahała się od-1 do 3 stopni (pamiętacie niedawny atak zimy?)
- no i NAJWAŻNIEJSZY powód: jazda tym autkiem mnie po prostu bawi!
Może nie mam ciężkiej nogi, ale strasznie podobają mi się te 140 konie Very Happy Jak się nacieszę to i spalanie spadnie - cóż, za komfort i frajdę trzeba płacić.

Ostatnia rzecz wpływająca na koszty: niestety (albo raczej -stety hehe) tym autem nie da się wolno jeździć Twisted Evil Ile to już razy łapałem się, że jadę 70-tką na ograniczeniu do 40? Nie czuć prędkości, albo komp zawyża. W każdym razie muszę uważać.
To tyle wrażeń z pierwszego miesiąca, póki co jestem strasznie zadowolony!
Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto


VolkswagenGolf

88 000

2017r.

129 300 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenAtlas

115 000

2018r.

148 815 km

pomorskie

VolkswagenGolf Sportsvan

67 300

2017r.

82 306 km

podkarpackie

VolkswagenT-Roc

85 000

2020r.

27 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System