Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 00:06
Temat postu:

Granatowa Perła Blupola :)


Witajcie!
jeszcze nie ochłonąłem, ale od dzisiaj mam pięknego Tourana ! Very Happy
Jestem zachwycony silnikiem (niezły kop), wykonaniem, przestrzenią, funkcjonalnością i kulturą pracy. Coś pięknego. Kolor to granatowy metalic, ale nie do końca, ponieważ zmienia odcień jak kameleon: od czarnego do ciemnoniebieskiego.Moze dlatego, że ma perłowe wtrącenia w lakier - rewelka.
Jedyna rzecz, do której muszę się przyzwyczaić to dość twarde zawieszenie, którego nie czuć na prostej drodze, za to przejazdy przez tory i większe dziury już nie są takie komfortowe. Ale w zestawieniu z powyższymi jest to ...pikuś.
Szczegóły i zdjęcia niebawem, jak go wypucuję Smile

PS. coś mi się widzi, że jest duża szansa w najbliższym czasie zarobić mandacik za prędkość. W tym aucie w ogóle nie czuć prędkości! Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez Blupol dnia Sro 13 Kwi 2011, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)


No to gratulejszyn Laughing

Czekamy na foty
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)




Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Granatowa Perła Blupola :)


Ani się obejrzałem, a minął miesiąc.
Cóż mogę powiedzieć, podoba mi się wszystko, nie ma sensu tu wymieniać, ale najbardziej pasuje mi:
- przestrzeń i wysokie siedzenia
- niesamowity układ kierowniczy - precyzja
- przyspieszenie i "chęć" jazdy auta: byle szybciej Wink
- dźwięk radia, naprawdę fajnie gra mimo tylko 4 głośników
- genialne podświetlenie
Teraz o minusach.
W zasadzie nie ma, choć najbardziej irytuje mnie ODBICIE kratek nawiewu z przodu. Mam tak ustawiony fotel (optymalnie - nie zmieniam), że prawie na wysokości oczu odbijają mi się te cholerne kratki, ciężko się przyzwyczaić. Do Climatronica też nie potrafię się przyzwyczaić - wiem, przyjdzie z czasem, ale dzisiaj wkurzałem się bardzo, bo chciałem szybko odparować przednią(i boczne) szybę. Ha! Jak to zrobić? Pierwsza myśl: wcisnąć guzik z nawiewem/nagrzewaniem przedniej szyby. Wszystko ok - niestety, w tym układzie auto bierze powietrze z wewnątrz, bez sensu bo już jest zawilgocone. Po paru minutach grzebania "odkryłem", że guzik z ikonką nawiewu do góry załatwia sprawę. Ufff... znów ciężko się przyzwyczaić (może ktoś zna lepszy sposób?).

A tera przyszła kolej na spalanie. Spotkała mnie dziś przykra niespodzianka, tzn. rozczarowałem się (na początku).
Zatankowałem do pełna i weszło mi 49 l z hakiem. Pierwsza idiotyczna sprawa: licznik pokazywał jakąś 1/4, a dla krzywego oka - prawie 1/3 baku, czyli spokojnie jakieś 15-18 litrów. A było niecałe 11. Duża różnica, wprowadzająca w błąd, no ale jest dystans do końca. OK, niech będzie.
Teraz spalanie: na 49,3 litrach przejechałem 617 km co daje 7,99 w zaokrągleniu 8 litrów/100. Dużo. Za dużo myślę sobie, tym bardziej, że wg komputera spalanie wynosiło 7.3 l/100km...
Ale na "trzeźwo" w domu zacząłem analizować:
- 85% jazda w mieście
- większość to krótkie kilku/kilkunasto kilometrowe trasy
- przez 7-8 dni temperatura, kiedy odpalałem auto, wahała się od-1 do 3 stopni (pamiętacie niedawny atak zimy?)
- no i NAJWAŻNIEJSZY powód: jazda tym autkiem mnie po prostu bawi!
Może nie mam ciężkiej nogi, ale strasznie podobają mi się te 140 konie Very Happy Jak się nacieszę to i spalanie spadnie - cóż, za komfort i frajdę trzeba płacić.

Ostatnia rzecz wpływająca na koszty: niestety (albo raczej -stety hehe) tym autem nie da się wolno jeździć Twisted Evil Ile to już razy łapałem się, że jadę 70-tką na ograniczeniu do 40? Nie czuć prędkości, albo komp zawyża. W każdym razie muszę uważać.
To tyle wrażeń z pierwszego miesiąca, póki co jestem strasznie zadowolony!
Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Oceń swoje auto


VolkswagenTouran

87 800

2017r.

98 000 km

śląskie

VolkswagenCaravelle

147 900

2019r.

172 900 km

wielkopolskie

VolkswagenCaddy

29 900

2010r.

220 000 km

śląskie

VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

31 900

2012r.

169 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System