Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 09:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


bede pamietal Wink
ale np. nie powinno sie nic stac jak ktos "zapominalski" zapali auto bez wcisnietego hamulca?
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 09:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


nie wcisniesz - nie zapalisz

oby sie dobrze sprawowal Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 09:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Rauko napisał:
ale podobno cholować na tym fury nie można, więc do pierwszych zaleceń w użytkowaniu DSG


mozna, na ograniczonym dystansie (30 - 50 km) i z ograniczona szybkoscia (do 40 km/)

@ciapek83 przede wszystkim uwazaj zeby nie przelozyc dzwigni zmiany biegow np. z S na D albo z S lub D na R wtedy kiedy samochod jeszcze sie porusza, najlepiej zatrzymac auto w miejscu i dopiero zmienic polozenie dzwigni

pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Z S lub D na R to rozumiem, ale z D na S lub odwrotnie to raczej pomyłka Smile
Przecież to tylko zmienia zakres obrotów w których pracuje skrzynia (nie wydaje mi się, żeby to zmieniało cokolwiek w samej skrzyni).
PS. Ja zmieniam bezproblemowo z D na S i odwrotnie podczas jazdy jak potrzebuje się z kimś pościgać Wink
_________________
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Rauko napisał:
ale z D na S lub odwrotnie to raczej pomyłka Smile


ja tak napisalem? ; ) w poscie powyzej wykluczylem jedynie z S na D
raz czy dwa zdarzylo mi sie przelaczyc biegi w trakcie jazdy z D na S ale tylko dlatego ze chcialem przetestowac opcje, nigdy natomiast nie przelaczalem w trakcie jazdy z S na D

dlaczego mam obawy zeby nie zmieniac z S na D? dawno temu ; ) kiedy ciezkie samochody nie mialy jeszcze automatycznych skrzyn biegow, baa nawet nie bylo synchronizacji i trzeba bylo przy tzw redukcjach robic 'przygazowke' zeby wyrownac obroty sprzeganych elementow, wrzucenie niskiego biegu przy duzej predkosci auta powodowalo bardzo duze obciazenia ukladu przeniesienia napedu
teraz technologia DSG to lata swietlne od opisywanej ale jednoczesnie bardziej delikatna i wrazliwa niestety

rowniez w celach testowych przelaczylem w trakcie jazdy z opcji 'automat' na 'tiptronic' i nic sie nie 'zadzialo'
nie mam w tym wzgledzie osobistych doswiadczen czy jest to zdrowe dla DSG, wole chuchac na zimne ; )

nawet jesli przeczytasz instrukcje obslugi (Zeszyt 3.2 Jazda) nie znajdziesz wzmianki o tym aby przekladac dzwignie zmiany biegow w trakcie jazdy, w jakiekolwiek polozenie
kazde przelozenie dzwigni przy wcisnietym pedale hamulca!
oczywiscie niektorzy moga zarzucic ze 'instrukcje sa dla idio*** a przepisy po to zeby je "lamac" ' ; ) ale ktos kto w fabryce je pisal mial pojecie wieksze od mojego i tego sie trzymam : )

jesli ktos ma doswiadczenia w tej kwestii prosze o opinie : )

pozdrawiam

BTW teraz 'scigam' sie juz tylko w 'Need For Speed' czy 'WRC: FIA World Rally Championship' a Touran sluzy mi do przemieszczania sie ale to pewnie kwestia wieku i temperamentu ; )
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 16:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


hmm, ja z S na D i z D na S przełączam jak mi trzeba i nie widze żadnydch problemów - az poczytam instrukjcę. Jak z S na D przełączam to po prostu z wysokich biegów i niskiego biegi skrzynia robi niskie obroty i wysoki bieg.
Powrót do góry
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Ja się już w Touranie totalnie zakochałem.
Chciałem większe Polo i mam Smile
Rozwala mnie totalnie wszystko... począwszy od typowej, a zarazem pięknej bez udziwnień brył niemieckiego auta przez wnętrze które jest mega wygodne, przemyślane i ładnie spasowane, radio-które zaskoczyło mnie do potęgi jak to wszystko gra, a skończywszy na układzie jezdnym z tą kosmiczną dla mnie skrzynią DSG.
Kupując auto sprzedawca powiedział, aby w żadnym wypadku w czasie jazdy nie przełączyć na tryb P.
To, że w czasie jazdy nie można z S na D i z D na S również jest dla mnie przesadą z prostej przyczyny... to tylko zmiana w ustawieniach komputera który przeciąga biegi. Na moją logikę warto tylko i wyłącznie nie robić tego kiedy mamy "buta w podłodze".
Logiczne także, że nie wrzucimy w czasie jazdu N (bo po co) albo wstecznego R.
Nie wiem jak wygląda sprawa z sekwencją.
borge napisał:
Rauko napisał:
ale podobno cholować na tym fury nie można, więc do pierwszych zaleceń w użytkowaniu DSG


mozna, na ograniczonym dystansie (30 - 50 km) i z ograniczona szybkoscia (do 40 km/)

(...)

w jakim trybie skrzyni?

A czy auto gasicie również z wciśniętym hamulcem?

P.S.
Gdzie mogę znaleźć "manual"/polską instrukcję obsługi, bądź książke w pdf typu "Touran naprawiam sam"? Macie jakieś namiary?Smile
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 22:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


ja instrukcję po polsku ściągnąłem z chomika; sam naprawiam kupiłem bo jednak wygodniej się korzysta ale jak wyguglujesz bez problemu znajdziesz; polecam tez forum polish Elite borad jest sporo ciekawych materiałów o motoryzacji
Powrót do góry
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Gratki @Ciapek!
To co w końcu kupiłeś?

PS. masz podobne odczucia to Tourana jak ja, chociaż ja mam manualną, ale pozostałe rzeczy to pełna zgoda. Świetny wóz i tyle Smile
Powrót do góry
tikkimies

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 17:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Tak jak pisałem, w poszukiwaniu auta udałem się do Niemiec.
Nie wiedziałem, że są miejsca gdzie handlarze licytują samochody jak Madonnę z wielkim cycem w jakimś Sotheby's Smile
Jechaliśmy już po konkretne auto które zostało wcześniej namierzone (dostałem wuchtę zdjęć + skany książki serwisowej do sprawdzenia), na miejscu sprawdzone, no i z ciężką pikawą wylicytowane Smile
Jestem bardzo zadowolny, grafitowy Touran, rocznik 2005, 1,9 tdi, skrzynia manual, [cenzura] wyposażenie, od pierwszego właściciela, przebieg 110 tysi, wszystko udokumentowane i sprawdzone w VW. Jako osoba która nie jest zarejestrowana w tej firmie jako handlarz nie mogłem licytować osobiście Smile ale udało nam się go wylicytować za 6300 € (licytacja startowała od 5500 a cena która była określana jako "zadowalająca" sprzedawcę była 6500, jako że jej nikt nie osiągnął to zgodzili się sprzedać za najwyższą złożoną ofertę) ale uważam że warto było jechać bo nie znalazł bym takiego auta w Polsce a już napewno nie za tą cenę.
Powrót do góry
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 23:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


anko1973 napisał:
ja instrukcję po polsku ściągnąłem z chomika; sam naprawiam kupiłem bo jednak wygodniej się korzysta ale jak wyguglujesz bez problemu znajdziesz; polecam tez forum polish Elite borad jest sporo ciekawych materiałów o motoryzacji

instrukcje znalazlem, ale bardzo ubogą.
Nie ma np. obsługi telefonu, skrzyni. W papierowej niemieckiej mam podzieloną tak jak by na 3 części. Wszędzie gdzie szukam znajduje tylko podstawy.. tak jakby 1 część z 3.
Ktoś ma namiar na kompletną PL?

@tikkimies
Nie wiem co Ty tam kupiłeś, ale cena jest wręcz przerażająco niska, a wszystko to brzmi jakoś zbyt pięknie. Chyba, że to conceptline z przebiegiem 300-400 000 km.


Pozdr
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Blupol

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 09:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


2005 r, diesel, przebieg 110 000, za 25 tys.?
Strasznie tanie, mam nadzieję, że to faktycznie mega okazja, po Niemcy bardzo sobie cenią niskoprzebiegowe auta, szczególnie z dobrym wyposażeniem...
Sprawdzałes koło dwumasowe? Diagnozowałeś na kompie pompowtryski?
Rozrząd robiony? Jeżeli wszystko w porządku to gratulacje Smile
Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 09:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


@Ciapek83, fakt ja mam tylko 1 z 3(4?) cześci, takiej pełnej tez nidzie nie mogłem znaleźć ale w sumie sobie radzę bo raczej nic tam ciekawego nie ma - przynajmniej dla mnie.
ZNALAZŁEM COS TAKIEGO DLA GOLFA v:
http://www.megaupload.com/?d=4G8SKKL7
MOŻE SIE PRZYDA
Powrót do góry
tikkimies

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


Jeden błąd mi się wkradł, auto ma 161 przebiegu z ostatnim wpisem w książce przy niecałych 150.
Firma która sprzedaje te auta wszyskie sprawdza przed wystawieniem na aukcje, jeżeli są jakieś rzeczy do zrobienia to opisane są w katalogu jakie dostaje się przed aukcjami. Jakby czasem szwabom by ktoś nie wierzył to na miejscu jest taka bardzo duża hala z kilkunastoma stanowiskami gdzie mozna sobie sprawdzić co tylko dusza zapragnie. Ja tam się nie znam ale auto jest ok.
Jeżeli uważacie, że ta cena jest przerażająco niska to chciałbym widzieć Wasze reakcje na ceny innych samochodów jakie tam sprzedali tego dnia Smile Smile Smile

takie dwa samochody dobrze zapamiętałem, jeden bo takim jeździłem drugi bo kiedyś chciałem kupić.
Pierwsza Honda 1,3 75 km., miała nakulane wg licznika 270 tysi, w bardzo dobrym wyposażeniu, bez zastrzeżeń. I poszła za 400 € Smile Smile U nas od 5 tysi zł., u turka na placu może za 800-1000 €.
Drugie było BMW E46 320d 150km naprawdę wypasione, chyba rocznik 2005 ale nie dam sobie głowy uciąć. Przebieg udokumentowany niecałe 170 tyś i poszła za 6900 (+220 opłaty "manipulacyjnej"Smile € !!! To jest teraz 28500 zł. No chociaż bym się zesrał to bym takiego w Polsce nie kupił. A tam było i ktoś je kupił, jakbym nie widział to bym nie uwierzył Smile
Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Porada w sprawie kupna


@tikkimies, kolego nie buduj napięcia z każdym postem tylko daj namiary na te aukcje Smile albo na firmę, która kupuje tam auta; nie jest to przypadkiem sprzedaż aut na serwisach urzędu podatkowego, który zabiera m.in. auta za niezapłacone podatki? to inni też skorzystają; Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenPassat

41 900

2014r.

251 554 km

śląskie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

18 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenPassat

37 900

2014r.

200 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System