Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 22:04
Temat postu:

Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Jako że jestem nowym użytkownikiem witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu szukam VW Tourana dla mojej rodziny, mój wybór padł na model z silnikiem 2,0 140KM ze skrzynią DSG. Wypatrzyłem coś takiego http://car-hol-mech.otomoto.pl/volkswagen-touran-2-0-dti-navi-klima-highline-C17895615.html , byłem obejrzeć i powiem szczerze że autko bardzo mi się podoba. Jak myślicie czy auto jest godne uwagi, czy lepiej sobie odpuścić.
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Na zdjęciach zawsze wygląda lepiej, ale nie widać żadnych kombinacji - cena 47,500 za 2007 też jest realna - razem z zarobkiem dla handlarza.
Przebiegiem się nie chwali, więc pewnie też jest jakiś "realny" Smile
Jeżeli Ci to pasuje i sprawdzałeś jeszcze na wszelki wypadek, grubość lakieru i autentyczność książki serwisowej i jest ok, to jest to samochód warty zakupu.
_________________
Powrót do góry
GASIOR997

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA/POLSKA
Posiadane auto: TOURAN 1,9 TDI HIGHLINE 2004 AVQ /QGN
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 23:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Mi sie nie podoba jedno 2.0 TDI wole 1.9 TDI . Następna rzecz DSG z ta skrzynią zawsze były problemy . A po naklejce z lewej stronie widać ze ma ponad 120 tys km bo ma naklejkę od wymiany rozrządu . Wygląd z zewnątrz ładny. Ale to nie wszystko
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 08:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Ale ma 2.0TDI 8V BMM, a problemy były w 90% przypadków z 16V Smile Poza tym różnica w dostępnej mocy między 1.9, a 2.0 jest mocno odczuwalna, a podniesienie mocy chipem, może negatywnie wpłynąć na inne części, które nie koniecznie muszą być do większej mocy w 1.9 przystosowane.
Ja z DSG bym nie zrezygnował nawet gdybym miał ją co 2 lata wymieniać - chociaż o takiej awaryjności jeszcze nigdzie nie czytałem.
120tys km to nie jest dużo, ale obstawiam, że ma nie całe 200tys po wyglądzie i uważam to za przebieg warty zakupu Smile
_________________
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 09:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


GASIOR997 napisał:
Następna rzecz DSG z ta skrzynią zawsze były problemy


urban legend ; )

pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 09:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 12:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Witam, dziekuję za wszelkie opinie i porady. Auto ma przejechane 250.000km, stan lakieru oceniłem tylko ocznie ponieważ nie posiadam czujnika. Auto sprawdziłem VAG-iem i nie wyskoczyły zadne problemy. O awaryjności DSG nie słyszałem, jednak powiem szczerze że spodziewałem się po tej skrzyni czegoś lepszego, moje BMW E46 136KM zbierało się znacznie lepiej, jednak zdaję sobie sprawę że to auto ma zupełnie inną charakterystyke. Dzisiaj zamierzam jeszcze sprawdzić auto od spodu, wjechać na stację diagnostyczną i dobrze przyjrzeć się papierom bo to akurat mnie najbardziej martwi. Otóż auto jest na białych niemieckich tablicach, nie wywozowych, i nie wiem czy tu nie ma jakiegoś haczyka. Właściciel komisu twierdzi że umowa będzie nim a mną, a nie między mną a niemieckim włascicielem samochodu. Jeśli ktoś może coś na ten temat podpowiedzieć to bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Tomek
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 12:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


IMHO wolalbym auto np. rok starsze ale z mniejszym przebiegiem, nie podoba mi sie nazwa firmy ktora wystawia auto ; ) a do tego pewnie widziales w ogloszeniu:

Cytat:
do ceny doliczamy 900,- akc-u , recykling 500,-


jesli sie na nie zdecydujesz to dobrze by bylo zeby przesledzic historie serwisowa, im wiecej bylo zrobione do tej pory, tym mniej spadnie na Ciebie
kupujacy uzywane auto powinien byc przygotowany na koszty tzw pakietu startowego ; ) czyli usuniecie usterek i niedociagniec po poprzednim wlascicielu, dobrze jesli bedzie to kwota wynoszaca 10% zakupu auta
dlaczego? dlatego ze nie wierze w auta od 'niemieckiego emeryta ktory tylko autem do kosciola' oraz w to ze ktos kto nosi sie z zamiarem sprzedazy samochodu i do ostatniego dnia inwestuje w niego pieniadze

juz kilka osob na forum wyrazalo sie pozytywnie o sprzedawcy z tourany.pl a od Ciebie przeciez to rzut beretem ale to tylko taka dygresja ; )

pozdrawiam i zycze udanego zakupu (gdziekolwiek ; )
_________________
Powrót do góry
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 13:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Faktycznie nazwa mało ciekawa, jednak to mi wogóle nie przeszkadza. Czytałem na forum opinie o tourany.pl i niestety moja jest odmienna od tych które czytałem, byłem u nich i dziekuje bardzo. Tak doczytałem od 900 zł akc i 500zł recyklingu. Niestety w serwisie od poczatku tego roku mają zablokowaną możliwość sprawdzenia bazy danych po nr VIN, dzisiaj to chciałem zrobić i znajomego i nie powiedział że nie da rady. W auta od emeryta itp. nie wierzę, nie jestem aż tak naiwny. Z książki serw. wynikaże nastepna wymiana oleju w skrzyni przy 320.000km, rozrzad do wymiany na już i na to jestem przygotowany, na olej i filtry równiez. Dzięki za opinię. Pozdrawiam
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 16:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Jeśli auto ma 250.000 i ktoś na sam koniec olej wymienił to teraz powinna być przy 310.000km, bo co 60.000. A tak ogólnie licząć od nowości co 60.000 to powinna być przy 300.000, więc gdzieś koleś jeździł dłużej niż powinien :/ A to ponoć nie zdrowe dla DSG.
_________________
Powrót do góry
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Według mnie wymiana powinna być przy 240.000 a kolejna przy 300.000. Nawet jeśli olej w skrzyni był wymieniony przy 240.000 ja zamierzam wymienic na nowy dla swojego spokoju. Byliśmy z tym autem na przeglądzie i okazało się że do wymiany jest łącznik tył lewa strona, i łożysko w tylnim lewym kole. Poza tym wszystko ok.
Dodam jeszcze tak na marginesie, że w aucie wymienione są felgi ze stalowych na alumy, co znacznie poprawia wyglad zewnętrzny.
Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


kolego pytanie czy ten przebieg jesteś w stanie zweryfikowac w serwisie czy nie; jak nie ja bym nie brał, jak tak to sprawdzaj przebieg czy olej w DSG przy ok 240000 był zmieniony, popatrz na blachy, negocjuj cenę i bierz auto jak spełnia Twoje oczekiwania. popatrzyłbym na zawieszenie czy nie było uderzone bo łozysko siada także jak zawieszenie jest pogięte. co do VAGA sprawdznie ma sens to dłuższej i ostrej jeździe bo jak facet wszystko wykasował to wiesz jak jest.
Powrót do góry
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 09:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Po przemyśleniu, sprawy zdecydowałem się jednak na przegląd w serwisie VW. Zawieszenie poza wymienionymi przeze mnie w poprzednim poście elementami jest w stanie dobrym, wszystkie części są oryginalne, nic nie było wymieniane, sprawdzali to dla mnie dwaj koledzy którzy ładnych parę lat pracują w warsztacie głównie przy zawieszeniach. Wszystkie blachy wygladają na oryginalne i nie malowane, jedynie na drzwiach są dwa lekkie wgniecenia, pewnie od drzwi innych samochodów oraz trochę minimalnych odprysków lakieru od kamieni na masce. Jak wrócę z przeglądu to dam znać co tam wyszło i czy biorę auto czy nie.
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 09:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Ja na masce miałem chyba z 10 taki odprysków od kamieni, więc jeżeli by nie było ani jednego to by było podejrzane. I tak dobrze, że przednia szyba nie ma odprysków, bo to już trzeba by wymienić, a maskę ładnie można połatać, a wymienić z czasem jak zacznie się jakaś rdza na niej panoszyć Smile
_________________
Powrót do góry
tomasino74

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Touran HL 2,0 TDI BMM DSG 2007,Daewoo Lanos 1,5 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 17:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


A więc tak, nie robiłem pełnego przeglądu w serwisie dlatego że był on zrobiony na stacji diagnostycznej, a w serwisie zostałoby zrobione prawie to samo plus podłączenie pod komputer co zrobiłem już wcześniej. Udało mi się za to zweryfikować wpisy z książki z bazą danych i wyszło że książka jest w 100% OK, wszystkie wymiany były robione regularnie w autoryzowanym serwisie w Niemczech, przebieg potwierdzony. Właściciel komisy jest w trakcie załatwiania papierów potrzebnych do rejestracji samochodu. Zaliczka wpłacona i wszystko wskazuje na to że w najbliższym czasie auto stanie się moją własnością. A potem od razu wymiany rozrząd, olej w skrzyni biegów i płyn hamulcowy i mam nadzieję że troszkę radości będzie z jazdy.
Powrót do góry
Rauko

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: TOURAN GOAL 2.0 BMM DSG 06.2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 18:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czy ten egzemplarz jest godny uwagi?


Moim zdaniem nie ma co przesadzać z tymi wymianami i jeżeli masz książkę potwierdzoną z bazą w VW, to czekaj z wymianami do terminowych kilometrów Smile Przynajmniej ja tak robię Smile
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenCaravelle

149 900

2019r.

172 900 km

wielkopolskie

VolkswagenCaddy

39 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

41 900

2010r.

219 147 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

31 900

2012r.

169 000 km

śląskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System