Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
demi1

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 10:56
Temat postu:

Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI


Witam.
Potrzebuje pomocy.
Mam Tourana 1.9 TDI 105 KM z 2007 roku z DPF stan licznika 134 000.
Samochód posiadam od nowości, i wszystko było super do lutego tego roku.
Co prawda od pewnego czasu nieznacznie przybywało oleju w misce olejowej. Ale, że zawsze prawie było to przed wymianą więc nowy olej i dalej. Teraz już wiem, że popełniłem błąd, bo miałem szukać przyczyny tego stanu. Zaznaczam, że olej zawsze mierze rano na zimno i staram się to robić zawsze w tym samym miejscu. Płynu chłodniczego nie ubywało a pod korkiem oleju nie było, żadnej mazi. Olej mieszał się po prostu z ropą.
Ale dalej.
Miałem trasę do zrobienia ok. 800 km sama autostrada. Wyjechałem na autostradę i po ok. 30 km samochód całkowicie stracił moc a w lusterku wstecznym chmura niebieskiego dymu. Jak dodawałem gazu to kopcił, a jak puszczałem gaz to przestawał kopcić. Że samochód i tak nie chciał jechać wiec pas awaryjny i szybko zgasiłem silnik.
Samochód trafił do warsztatu.
Mechanik stwierdził, że połamane były wszystkie regulatory zaworów, a z silnika ściągnął 10,5 litra oleju zmieszanego z ropą. Raczej może ropy z olejem. To coś było nawet w intercolerze. Po dalszej diagnostyce stwierdzono, że na 4- tym cylindrze jest bardzo mała kompresja, pompowtrysk leje a świeca żarowa była tak stopiona, że były problemy z jej wykręceniem.
Decyzja była jedna.
Nowy silnik.
Kupiłem roczną używkę razem z pompowtryskami. Reszta osprzętu pozostała moja.
Teraz wiem, że turbina jest do wymiany bo gwiżdże jak nakręcona. No ale jak była smarowana ropą zamiast olejem to nic dziwnego.
Po montażu silnika miałem do pokonania trase ok. 1000 km sama autostrada. Przed wyjazdem kontrola oleju stan tuż przed MAX. I w droge.
Z tempomatem 120/kmh spalił 5 litrów nawet byłem zdziwiony, że tak mało.
Następnego dnia kontrola oleju i stan taki sam jak przed wyjazdem, więc pełne zadowolenie.
Parę dni jeździłem po mieście ok.200 km. I po paru dniach sprawdzam olej, zaznaczem, że zawsze w tym samym miejscu i na zimno.
Szczęka opadła do ziemi 3mm ponad max.
I co Wy na to ??????????????????????????
Teoria mojego mechanika i moja jest taka.
Filtr cząstek stałych ma już dość współpracy i prosi o wymianę. Jak na trasie sobie jeszcze jakoś poradził to w mieście złapał sadzę i parę razy próbował ją wypalić, a że nie było warunków więc dodatkowe dawki paliwa potrzebne do wypalenia przedostają się do oleju silnikowego i to jest przyczyna.
Przygotowuje się do wycięcia dziada.
Jak ktoś ma jakieś pomysły, to POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
tata1147

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: VW ,Touran ,T1,1.9PD bkc,2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 12:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI


Witam.Przedostawanie się paliwa do oleju może odbywać sie na przewodach paliwowych pod pokrywą zaworową lub po wałku pompy paliwa.Piszesz ze osprzęt przełożyłeś z poprzedniego silnika i może pompa już była przyczyną awari poprzedniego silnika.Nadmiar paliwa niespalonego wyżucone zostaje do wydechu.
_________________
tata
Powrót do góry
demi1

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 12:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI


Tak tylko dlaczego po przejechaniu 1000 km po autostradzie nic się nie działo a po mieście 200 km i olej wędruje do nieba. Jak pompa by była uszkodzona to to zjawisko miało by miejsce cały czas.
Powrót do góry
tata1147

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: VW ,Touran ,T1,1.9PD bkc,2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI


Witam.Mogę się mylić ,ale nie winił bym za ten fakt systemu czyszczenia filtra.Cykle czyszczenia trwają około 10min i jeżeli po kilku cyklach nie będzie skutku zostaje wyświetlony komunikat zapala się kontrolka filtra imruga kontrolka układu wydechowego .Podczas automatycznego wypalania zasadnicza dawka paliwa zostaje zmniejszona ,dodatkowy wtrysk paliwa po zamknięciu recyklingu następuje przy 35 stopniach po zwrotnym punkcie zwiększając czas spalania i tęperature spalin.Można też wypalić filtr przy pomocy urządzenia diagnostycznego .Szukał bym jednak przecieku.
_________________
tata
Powrót do góry
demi1

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 19:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Wzrastający poziom oleju silnikowego TOURAN 1.9 TDI


właśnie po paru konsultacjach do wymiany idzie pompa VACUM. Jak wymienie to dam znać co się zmieniło
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Kwi 2011, 19:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzik1975

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Holandia
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI BKC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Cze 2011, 21:01
Temat postu:

podnosi sie poziom oleju w silniku


Mianowicie Volkswagen Touran 2005 1.9TDI BKC

Podnosi sie poziom oleju w silniku na krotkich trasach.auto nie ma DPF
Olej jest rowniez w filtrze paliwa.Wymiana pompy tandemowej na uzywke ale nie mam pewnosci czy byla dobra.Co moze byc przyczyna.Oringi na pompowtryskach?pompa tandemowa czy wtryski?.Dodaje za auto normalnie odpala i jezdzi nie kopci .W serwisie nic nie wykazalo na Vagu ale mowili zeby zaczac od nowiuskiej pompy tandemowej co wy na to?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

11 700

2003r.

192 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

13 800

2009r.

172 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenTouran

31 900

2011r.

196 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System