Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Odłączanie akumulatora w B5 - co i jak robić po podłączeniu?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Free Voice

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: VW Passat B3, VW Passat B5, FIAT Seicento SX
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 20:25
Temat postu:

Odłączanie akumulatora w B5 - co i jak robić po podłączeniu?


Witajcie.
Jako, że akumulator w moim B5 ostatnio niedomaga (po paru dniach postoju nie ma energii na odpalanie i muszę odpalać na kable) chciałbym go wyjąć i naładować porządnie. Stąd moje pytanie - jak postępować po ponownym podłączeniu akumulatora w samochodzie? Czy elektronika, czujniki, komputer "wariują" ? Słyszałem dwie wersje - jedna o jakichś czynnościach adaptacyjnych komputera, czujnika położenia przepustnicy, ustawień foteli, lusterek itp. Druga wersja mówi, że po podłączeniu aku, wystarczy odpalić silnik NIE DOTYKAJĄC PEDAŁU GAZU i pozwolić mu popracować parę minut (powiedzmy, do pełnego nagrzania) bez dotykania gazu.
Jak jest faktycznie z tym podpinaniem akumulatora?
Dodatkowe pytanie - Kolejność odpinania klem - najpierw "-" potem "+", przy podpinaniu zaczynamy od "+", czy tak?
Passat B5 '98 1.6 benz.
Powrót do góry
ZYGA 1

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAŁOPOLSKA olkusz
Posiadane auto: PASSAT B-5 130 KM.2004
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 17:32
Temat postu:

Re: Odłączanie akumulatora w B5 - co i jak robić po podłączeniu?


możesz spokojnie podłączyć nowy akumulator -- tylko zegar potem ustawić przy odłączaniu najpierw wypnij minus ,,- '' a potem plus ,,+'' przy podłączaniu ,,odwrotnie ''ja mam B-5 2004 r. z komputerem i tylko zegar ustawiam ,,pozdrawiam ,,ZYGA''
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Free Voice

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: VW Passat B3, VW Passat B5, FIAT Seicento SX
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 19:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Odłączanie akumulatora w B5 - co i jak robić po podłączeniu?


Dzięki za odp. Naładowany aku już służy na powrót w gablocie.
Powrót do góry
ankan1949

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Passat B5 FL
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 08:24
Temat postu:

Wymiana akumulatora


Przyłączam się do tematu i mam pytanie, a co z alarmem trzeba go jakoś dezaktywować i gdzie się go wyłącza, bo boję się, że jak go odłączę to zacznie wyć -Smile
Powrót do góry
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 08:35
Temat postu:

Re: Wymiana akumulatora


ankan1949 napisał:
Przyłączam się do tematu i mam pytanie, a co z alarmem trzeba go jakoś dezaktywować i gdzie się go wyłącza, bo boję się, że jak go odłączę to zacznie wyć -Smile
Jeśli alarm fabryczny to nic ci nie zacznie wyć. Chyba że masz dokładany, w takim przypadku powinieneś mieć instrukcję jak postępować.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 08:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ankan1949

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Passat B5 FL
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 13:06
Temat postu:

Re: Wymiana akumulatora


J@ceq napisał:
ankan1949 napisał:
Przyłączam się do tematu i mam pytanie, a co z alarmem trzeba go jakoś dezaktywować i gdzie się go wyłącza, bo boję się, że jak go odłączę to zacznie wyć -Smile
Jeśli alarm fabryczny to nic ci nie zacznie wyć. Chyba że masz dokładany, w takim przypadku powinieneś mieć instrukcję jak postępować.


No zgoda mam alarm fabryczny, ale powiedz mi jak go wymontuje np. do ładowania to samochód trzeba zamknąć z kluczyka manualnie, a odłączone zasilanie nie wzbudzi alarmu. A w ogóle jak to jest. Sorry za te pytania, ale to autko mam od niedawna i badam, dowiaduję się różnych spraw z nim związanych.
Passat B5 FL 2005 r.
Powrót do góry
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 23:27
Temat postu:

Re: Wymiana akumulatora


ankan1949 napisał:
J@ceq napisał:
ankan1949 napisał:
Przyłączam się do tematu i mam pytanie, a co z alarmem trzeba go jakoś dezaktywować i gdzie się go wyłącza, bo boję się, że jak go odłączę to zacznie wyć -Smile
Jeśli alarm fabryczny to nic ci nie zacznie wyć. Chyba że masz dokładany, w takim przypadku powinieneś mieć instrukcję jak postępować.


No zgoda mam alarm fabryczny, ale powiedz mi jak go wymontuje np. do ładowania to samochód trzeba zamknąć z kluczyka manualnie, a odłączone zasilanie nie wzbudzi alarmu. A w ogóle jak to jest. Sorry za te pytania, ale to autko mam od niedawna i badam, dowiaduję się różnych spraw z nim związanych.
Passat B5 FL 2005 r.
Tak naprawdę alarm fabryczny jest na sztukę. Nie alarmuje nikogo o niczym tylko utrudnia nam użytkownikom życie. Jeśli odłączysz zasilanie czyli aku auto jest "bezbronne", alarm nie działa. Jeśli odłączysz aku auto musisz zamykać manualnie za pomocą kluczyka i ręcznie (nie działa centralny zamek, który jest uruchamiany elektrycznie). Tak naprawdę to jest tylko syrena która działa tylko (jeśli masz dozór wnętrza) jak wewnątrz zostawisz psa, kota czy dziecko i zamkniesz auto. Powinien w tym przypadku tylko zadziałać jak ktoś wybije szybę i zechce wtargnąć do auta. Jeśli się zamkniesz w aucie a nie masz dozoru wnętrza to przy próbie odpalenia albo otwarcia maski wzbudzisz alarm. Po otwarciu zamka alarm nie dziala. To samo jest po wyciągnięciu bądź odłączeniu aku. Alarm nie ma własnego zasilania. Jak chcesz się dowiedzieć więcej o tym aucie zaloguj się na forum vw-passat.pl tam jest kompedium wiedzy o tym aucie. Dowiesz się w jakich sytuacjach i co najczęściej w nich siada a także dlaczego. Najlepszym alarmem w passacie są własne zabezpieczenia. Ponieważ jest to tak proste auto do kradzieży dlatego jest na czele najczęściej kradzionych samochodów obok Golfa i Audi.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ankan1949

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Passat B5 FL
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 15:14
Temat postu:

Wymiana akumulatora


Dzięki za podpowiedzi, dzięki Tobie wiem coś więcej w tym temacie.
Pozdrawiam i stawiam piwo.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenMultivan

89 900

2011r.

235 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenGolf

48 900

2019r.

119 206 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

39 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

41 900

2014r.

175 806 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System