Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Czujniki parkowania - jakie i gdzie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iza_30

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 BKD TDI DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 21:33
Temat postu:

Czujniki parkowania - jakie i gdzie?


Witam,

Od razu zaznaczam,ze poszukałam najpierw na forum ale nie znalazłam tego co chcę wiedzieć.

Panowie, proszę doradźcie mi w kwestii czujników parkowania. znaczy się jakie, czy warto montować te z pomiarem odległości, ile ich trzeba, czy czujniki montuje się takze z przodu, no i gdzie mozna to dobrze zamontowac? (W-wa i okolice)


Poza tym jestem po pierwszej jezdzie swoim touranem. Znaczy się jazda to może zbyt szumnie powiedziane Wink. Pokręciłam sie po garazu podziemnym.
I mam pytanie. Jak Wy sobie na początku radziliscie z takim ogromnym promieniem skrętu? Wyjazd tylem (ze skrętem), parkowanie tyłem to masakra jakaś. Poza tym w przodu widocznosc (dla mnie) kiepska....
Skręcając w prawo na wstecznym mam wrazenie,ze juz uderzam w scianę a mąż (stojący i obserwujący) daje znac,ze się zmieszczę.

I jeszcze jedno. Mam DSG. Jak zwalmiam hamulec aby się toczył to są jakies dziwne odglosy - jakby tarcia. Dodam,ze hamulec zwalmiam baaardzo powoli. Czy robię to zle? Czy to moze być cos poważnego?

Prosze nie smiejscie się z moich problemów...ale to jest mój pierwszy samochod i dopiero dzis odebrałam prawko...


Pozdrawiam
Powrót do góry
sejmikg

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): BL
Posiadane auto: VW TOURAN, HIGHLINE, 2.0 TDI BKD '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 09:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czujniki parkowania - jakie i gdzie?


W montażu czujników w Warszawie nie pomogę. Założyć możesz tylko z tyłu albo i z przodu to zależy tylko od chęci i zasobności portfela.
Co do promienia skrętu to fakt nie jest mały ale trochę wprawy i można przywyknąć. Weź też pod uwagę, że to nie jest Corsa czy Punto z "L" na dachu i ma trochę większe gabaryty.
Co do widoczności w Touranie to fakt nie jest rewelacja ale tak jak z parkowaniem trochę wprawy i będziesz czuła, że jeździsz nim od żłobka i tak być powinno (pobaw się wysokością fotela).
Hamulca nie musisz puszczać strasznie powoli, puki nie wciśniesz gazu to i tak będzie pełzał i nie wyrwie w 2 sekundy do setki ani tez nie zgaśnie (to niemożliwe).
Jeśli chodzi o te stuki do może być dwumasa ale na ten temat nie jestem ekspertem.
Odsyłam do wątków poświęconych dwumasie
Tak na koniec gratuluję prawka i auta.
Powrót do góry
Iza_30

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 BKD TDI DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 09:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czujniki parkowania - jakie i gdzie?


Dzieki za odpowiedz. Poczytałam ciut juz o czujnikach i kupie prawdopodobnie z firmy Valeo na przód i tył.

co do stuków....Dwumas wymieniany dwa miesiace temu. Ja hamulec puszczałam powoli tak jak sprzęgło przy skrzyni manulanej. i to był błąd. Teraz wiem,ze mogą normalnie zdjac nogę i auto zacznie powoli jechac. Wczorja pierwszy raz wyjechałam na miasto. Po kilku minutach juz prowadziłam jedną nogą Smile. Jezdzi mi się nim super tylko jeszcze opanowac to parkowanie....


Pozdrawiam
Powrót do góry
eddiemaiden

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): EZD
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI 2004r
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 10:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czujniki parkowania - jakie i gdzie?


zastanawiam się jak prowadziłaś dwoma nogami ? ja osobiście bałbym się wciskać pedał hamulca lewą nogą gdyż ta przyzwyczajona do sprzęgła odruchowo mocno wciska pedał w podłogę

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Iza_30

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 BKD TDI DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 10:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Czujniki parkowania - jakie i gdzie?


No jakos dawałam radę. Ja jestem leworęczna więc lepiej panuje nad lewą stroną ciała Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 10:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

24 900

2010r.

163 600 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

69 900

2020r.

121 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System