Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablitos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 418
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: SHARAN 2003 r. 130 KM ASZ
Piwa: 2/11
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 09:59
Temat postu:

Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?


Witam.

Przymierzam się do kupna Sharana lub Alhambry, koniecznie w dieslu z rocznika 2001-04. Jaki silnik polecilibyście Question Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu Question Jakie są najczęstsze bolączki tych aut i które polecilibyście bardziej ( VW czy Seata ) Question
Powrót do góry
pajak621

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: VW SHARAN FAMILY 1,9TDI 85kw 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 18:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?


Witam mam sharana z 2004. Kupilem go w 2008 i wtedy mial juz ponad 200tys na liczniku. Od tamtego czasu wymienilem przegub wewnetrzny zrobilem klime (jak powiedzial mech. ze w tych modelach czesto sie to zdaza) kilka wezy i rurki koszt ok 400zl. Teraz mnie czekaja tarcze hamulcowe, wydech, pompka obiegu cieczy i dogrzewacz ktory od samego poczatku nie dzialal. Wiec jak na tyle latek to uwazam ze nie jest az tak zle. Osobiscie jakbym mial wybor to kupilbym seata mozna duzo zaoszczedzic praktycznie mozna powiedziec ze roznia sie znaczkami. Silnik 115 kucy spokojnie jak na 5osobowa rodzinke wystarcza choc jak juz dochodzi caly bagaznik klamotow to przydal by sie 130konny ale uwazam ze i tak nie jest zle. Przy zakupie koniecznie sprawdz dogrzewacz. Jak cos mi sie wspomni to napisze a jakbys mial pytania smialo pisz pw
Powrót do góry
pablitos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 418
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: SHARAN 2003 r. 130 KM ASZ
Piwa: 2/11
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 18:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?


A, że tak się spytam ponieważ nie jestem w temacie Smile O jaki dogrzewacz chodzi, gdzie on się mieści i jak sprawdzić czy działa poprawnie Question
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 16:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?


o dogrzewacz bedziesz sie martwić później, to urządzenie jest pod samochodem i ma za zadanie zimą szybko dogrzać silnik do 90stC jak nie bedzie działać to napiszesz do mnie na priv, i wszytko tobie napiszę co zrobić aby działał, a teraz co do sharanów ja zjeżdżam już trzeciego najpierw był galaxy, a później sharany dwa, na co trzeba zwrócić uwagę to na układ kierowniczy czy kierownica wraca do punktu zerowego (na wprost) jeżeli trzeba samemu ją odkręcać to na 100% łożyska na mcpersonie dużo roboty, druga rzecz to koło dwu-masowe, odpal silnik i wsłuchaj sie czy nie ma dziwnego metalicznego odgłosu co pare sekund pod maską , później zgaś samochód bez wciśniętego sprzęgła jeżeli bedzie odgłos metaliczny to koło dwu masowe do wymiany koszt około 1300pln,klimatyzacja czy jest sprawna bardzo często pękają rurki od klimy je się naprawia elastycznym przewodem specjalnym koszt około 600pln z nabiciem klimy, następna dobra rada kupuj auto bez haka holowniczego, te samochody są wykorzystywane do ciągnięcia ciężkich przyczep (laweta) 90% Galaxy, sharanów, alahambr lata z lawetami a nie z rodzinami, (wiem ponieważ ja nigdy nie kupie innego auta niż te trzy marki do lawety)co więcej hymmm?? reszta sie nie psuje jak kupisz dobry egzemplarz pozdro!!

Ostatnio zmieniony przez lysy-karll dnia Wto 30 Sie 2011, 09:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pablitos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 418
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: SHARAN 2003 r. 130 KM ASZ
Piwa: 2/11
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 07:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Zakup Sharana - wasze porady, co sprawdzić itp?


A jeśli chodzi o blacharkę Question Zamierzam zbadać go miernikiem lakieru. Jakie wartości można uznać za wartości fabryczne, a jakie wskazania powinny skłonić mnie do rezygnacji z zakupu Question
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 07:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe

11) 4 x 4 »

VolkswagenGolf

11 700

2003r.

192 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenCaddy

19 999

2006r.

244 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System