Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 23:44
Temat postu:

wysprzęglik czy docisk


witam mam takie objawy jak zmieniam bieg z 4 na 5 podczas puszczania delikatnie odczuwam zgrzyt i hałas i tak samo jest z 5 na 6 to samo i ostatni tak się dzieje z 1 na 2 lub na 3 ale rzadko ale wtedy odgłos jest głośny ale tylko wtedy słychać i czuć pod nogą podczas puszczania pedału sprzęgła a nic jak wciskam....

mój drugi problem mam z odpalaniem mianowicie rzadko ale czasem nie pali na dotyk tylko jak dodam delikatnie gazu odpala i czasem wtedy wpada w bardzo nierówny tryb pracy silnika jak by na jeden lub dwa tłoki i zaraz jest dobrze i za jakiś czas znów to samo. pod wag 4.9 pl u kolegi wychodzi błąd czujnik położenia wałka rozrządu zakładałem juz dwa nowe na jednym wcale nie palił drugi odpala ale słabo a na starym po założeniu pali na dotyk i czasem ten problem i ten sam błąd 19463 Czujnik położenia wałka rozrządu - brak sygnału brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16725 Czujnik położenia wałka rozrządu strona 2- zakres/możliwości- BŁĄD SPORADYCZNY
a ostatni nawet podczas jazdy potrafi zgasnąć a wcześniej wpada w taki sam nierówny tryb pracy silnika jak zdążę wcisnąć sprzęgło i dodam gazu jest ok a jak nie to gaśnie mimo że jadę na biegu....
Powrót do góry
gadu-gadu
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Pon 10 Paź 2011, 21:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


problem 1 dwumasa do wymiany podobno okolo 1500-nawt 2000tys.
problem 2 mozliwe ze kabel jest przelamany lub dobrze nie laczy cholera go wie. jedz do specta od dizli bo to nie dobrze jak tak chodzi moze mapy rozjechane nie wiem. a za aprawdzenie w zaleznosci od zamieszkania biora okolo 100zl .
Powrót do góry
robert1967

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: VW Sharan 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2011, 21:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


Witaj masz Sharana jak ja 2004 w auta z tego roku były wzywane do serwisu na wymiane serwisową dwumasy idz albo zadzwon do ASO i dowiedz sie czy w twoim aucie była już ta wymiana bo jeśli njie to muszą ci wymienić oczywiście za darmo. Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 10 Paź 2011, 23:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


dzięki za podpowiedzi chłopaki ale tu kolega igna troszke mnie z martwił z ty dwumasem ale robert1967 podniusł na duchu tylko mam pytanie odnosnie tej wymiany tego w serwisie w ramach gwarancji i jakie warunki musze spełnić ??? moje auto jest sprowadzone z niemiec chyba z 4 lata temu ja kupiłem od 1 właściciela tu w Polsce czy może być z tym problem...???

kolego igna co masz na myśli odnośnie mojego drugiego problemu pisząc że kabel jest przełamany ??? dodam że dziś miałem straszne problemy z odpaleniem łapał i gasł i tak z 5 min aż odpalił nierówna praca i potem ok a potem już palił na dotyk .... już nie wiem co myśleć jeszcze ta mapę muszę sprawdzić może ktoś zna dobrego fachowca z okolic radomia ???
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 00:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


jest mnóstwo polecam mechanika Radom ul ceglana oś zamłynie ,ale zawsze ma mnóstwo aut ,elektryk ul drewniana ,a powiem tak odwieczny problem odpalania to nieszczęsny przekażnik 109 poprawia się w nim połączenia i zaczyna śmigać warto sprawdzić,zaczym wydasz kase ,a skrzynie naprawy to polecam faceta z suchedniowa mozliwe że linki tylko trzeba wyregulować a zna sie diabeł na tym jak nie wiem robił mi pare aut ,jak by co to mam gdzieś nr do ojca i syna bo to rodzinny biznes ,ale staruszek jest lepszy
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 15:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


czarny1x1x napisał:
jest mnóstwo polecam mechanika Radom ul ceglana oś zamłynie ,ale zawsze ma mnóstwo aut ,elektryk ul drewniana ,a powiem tak odwieczny problem odpalania to nieszczęsny przekażnik 109 poprawia się w nim połączenia i zaczyna śmigać warto sprawdzić,zaczym wydasz kase ,a skrzynie naprawy to polecam faceta z suchedniowa mozliwe że linki tylko trzeba wyregulować a zna sie diabeł na tym jak nie wiem robił mi pare aut ,jak by co to mam gdzieś nr do ojca i syna bo to rodzinny biznes ,ale staruszek jest lepszy


dzięki za podpowiedz przekaźnik wymienię na nowy sprawdzę koszt mały
co do sprzęgła to u mnie niema linki a jest pompa chydrałliczna jak i wysprzeglik wiec odgłosy tak jak myślę dwumas lub wysprzeglik chydrałliczny ale jesli moge prosić o ten numer będzie super!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 18:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


czarnysharan przełamany moze nie ale wiesz co przypomniałem ze ja miałem keidys podobnie i wyjąłem przekaznik nr109 chyba on daje prąd na pompe nie wiem jak u ciebie jest chyba masz pompo wtryski . ale u mnie wyjąłem i rozebralem i zobaczyłem 1 wypalony lut to lutownicą go ponownie przylutawałem włożyłem i działa juz ponad rok.
Powrót do góry
robert1967

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: VW Sharan 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 21:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


Ja swojego Sharana kupiłem od kolegi w Niemczech a on wcześniej ściągnął go z Austri i jak dzwoniłem do ASO z zapytaniem o wymiane serwisową sprzęgła to sprawdzili w kompie i powiedzieli że zostało już wymienione w Austrii . Także wydaje mi się że nie ma różnicy którym jesteś właścicielem ale dzwoń i pytaj. Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
wilejas

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: vw sharan 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 14:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wysprzęglik czy docisk


Witam. Podepne się do tematu, czy lekkie szarpnięcie ale tylko na 2 biegu podczas ciągu też może być przyczyną dwumasy lub wysprzęglika i czy rocznik 2006 też był z wadą. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

94 000

2019r.

71 500 km

wielkopolskie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenGolf Plus

28 000

2009r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System