Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markus59

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan 1.4 TSI 160 KM City Style
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 07:15
Temat postu:

monitoring


Witam użytkowników VW Tiguan-szczególnie dzielących się uwagami w odniesieniu do jednostki 1.4 TSI.Od tygodnia mam wersję City Style 1.4-160km przy przebiegu 400km trudno dzielić się uwagami,obserwuję spalanie i staram się stosować do słusznych uwag by biegi zmieniać po przekroczeniu 1500 obr.Ponieważ poprzednio 5 lat jeździłem Qashqaiem 1.6 w wersji Tekna ,mile zaskoczony jestem wyciszeniem VW i łatwością prowadzenia z systemami których nie znałem tj; hold i start-stop Pozdrawiam i życzę 0 problemów natury technicznej..
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 09:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


kolejna opinia , którą moge sie podzielic..
Czterokrotnie przejechane 200km autostrady.
Przy ustawionynym tempomacie na 130km/h śr. spalanie po przejechaniu tego odcinka wyszlo 9,3L/100km. Bez tempomatu prawie identycznie.
Przy 125km/h mozna zejsc nieco poniżej 9L/100km.
1.4 TSI 160KM 4MOTION
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 15:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Witam,

od marca tego roku posiadam Tiguana 1.4 tsi 160. Aktualnie mam przejechane 4 tys i spalnie na poziomie 14 - 18l miasto (zależnie od korków) trasa 10,5-11l. Zaznaczam, iż poruszam się w zakresie obrotów do 3,5 tys. Znawcy w serwisie oczywiście mowią, że to normalne i po 5-6 tys powinno się unormować (w pierwotnej wersji jak im zgłaszałem zawyżone spalanie mając przejechane 1,5 km mówili, że po 4 tys będzie już normalnie palić). Nijak się to ma do podawanego spalania przez VW nawet dodając do niego 1-1,5 l więcej co zawsze robię decydując się na wybór silnika. Wcześniej jeździłem passatem 1.8 tsi i palił odpowiednio 10,5 miasto, 7,5 - 8 trasa. Jeżeli się to nie poprawi do 5 tys będę zgłaszał oficjalną reklamację do VW. Miał ktoś z Was podobne doświadczenia ?

Pozdr
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 10:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Po przejechaniu 4500km Tiguanem z silnikiem 1.4TSI 160km 4MOTION, szczerze zaule wyboru tego silnika. Cala reszta super sprawa. Zawieszenie DCC bardzo fajne. Mnie rowniez serwis zapewnial, ze spalanie spadnie napierw po 2tys. km nastepnie po 3tys km, a nastepnie stwierdzil, ze te silniki po prostu tyle pala i 9L w trasie to norma do ktorej trzeba sie przyzwyczaic. Tylko jakies inne normy widnieja na broszurach(wiem, ze laboratoria, ale realia roznia sie o kilkadziesiat a nie o kilka procent), skoro podawane sa wartosci: 6,5L trasa ; 9L miasto ; 7,5 srednio Wink - dobry zart.
Zejscie ponizej 9L w trasie to juz wyczyn. A i tak obchodze sie z gazem, jak z jajkiem. Zaluje iz nie padlo na 2.0 TSI - przynajmniej wiedzialbym gdzie to paliwo ucieka. Albo na Mazde CX-5 Wink
Dla szybkiego porownania Vectra C 1.8TwinPort 140KM, na tych samych trasach, bez spinania sie nad EcoDrivingiem spala mi 5,6 , 5,8. Szkoda, ze VW laduje te wszystkie doladowania i podaza za Downsizingiem, zamiast zrobic jakis normalny wolnossacy silnik 2.0 160KM, ktorego chwilowe spalanie na 2 biegu nie bedzie wynosilo 49,9 Wink
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 18:40
Temat postu:

Nie rozumiem was o co chodzi


O co chodzi z tym że ktoś narzeka na spalanie kupując suva z napędem na 4 koła z szerokimi gumami? nie rozumiem tego. Ja nie żałuję wyboru tego silnika bo akurat takiego auta szukałem, jeżdżę 85% po mieście więc filtry DPF sprawiałyby mi kłopot bez przerwy. Dodatkowo uważam że silnik jest w porządku jak na taki samochód, przyspieszenie bardzo dobre, elastyczny i zbiera sie przy wyprzedzaniu, wyciszenie dobre w środku przy prędkości 150 czego nie ma przy dieslach. Podtrzymuję że spalanie w mieście na krótkich odcinkach mam ciągle w okolicach 10-10,5, przy częstym zatrzymywaniu się na światłach. Jechałem teraz z Krakowa na Mazury przez Kielce i średnia wyszła mi 8,6l , gdzie na odcinkach między miejscowościami jechałem do 100km/h a na dwupasmówce od Radomia cały czas 140-150km/h. Samochód obciążony 4 osobami i bagażem. Najważniejszy dla mnie jednak jest napęd na 4 koła bo mieszkam w takim miejscu że w zimie nieraz miałem problemy z podjazdem pod górę a teraz wyjeżdżam bez zatrzymania. Gdybym nie potrzebował napedu na 4 koła to zostałbym przy Hondzie Accord która długo jeździłem ze spalaniem w mieście 10-11l a którą polecam i pozdrawiam włąściciela gdzieś tam w Polsce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 18:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Jak napisałem powyżej spalanie w mieście mam między 14 a 17 l nie przekraczając 3,5 tys obr (średnia długookresowa 14,4) więc chyba to nie jest normalne spalanie jak na silnik 1.4 ?!
10 - 10,5 l w mieście wydaje mi się wręcz nieprwawdopodobnym wyczynem. Co do wyboru silinika dokładnie tym samym się kierowałem co kolega powyżej tzn. jazda głównie po mieście ale gdybym wiedział, że spalanie będzie pow. 14l to kupił bym silnik 2.0 200 km i wtedy ani slowa bym nie powiedział Cool . Co więcej do tego motoru namówił mnie sprzedawca twierdząc, że spokojnie w 10l zmieści się po mieście.
Po jakim czasie unormowało się u Ciebie spalanie na poziomie 10,5 a jakie bylo na początku ? Poza tym do auta nie mam żadnych zastrzeżeń no może poza tym, że tłucze się coś w przednim zawieszeniu z prawej strony ale tak jest niestety we wszystkich Smile

Pozdro
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2012, 12:37
Temat postu:

Odpowiadając na pytanie od kiedy no więc


mysle ze tak w granicach 3tys kilometrów zaczałem mieć spalanie w granicach 10-10,5. Wyzsze spalanie miałem ale w okresie zimowym kiedy akurat zaczynałem tym samochodem jeździć i mysle że raczej to było powodem. Wyzsze tzn 11-12 ale zeby 14-17 to przy -20C i na odcinakch 5km.
Wydaje mi sie że wchodzisz na zbyt wysokie obroty i stad takie spalanie. 3,5tys to za wysoko, ja poruszam sie między 1,5-2,5 a że moment obrotowy jest dobry to samochód jeździ wystarczająco dynamicznie.
Powrót do góry
markus59

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan 1.4 TSI 160 KM City Style
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2012, 08:10
Temat postu:

wysokie spalanie


Wróciłem z nad morza,aktualnie przebieg w VW 1.4 160 kM wynosi 4400 km,na trasie w obie strony (2osoby-pełen bagażnik) nie starałem się oszczędzać.Wszystkie S i A 140-150km/godz + normalka czyli korki w Łodzi,średnie spalanie wyszło mi 9,0 l.Liczę że uda mi się zejść poniżej 8,8l na normalnej jeździe w mieście,na trasie nie mam zamiaru testować jazdy oszczędnościowej,wiem co kupiłem-SUV i jego spalanie nie muszą dostarczać właścicielom powodów do dumy z oszczędności,lecz satysfakcji z jazdy i poczucia wygody,przyznaję że spalanie na poziomie 12-14 l jak ktoś podaje powyżej kwalifikuje się do reklamowania.Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2012, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Obecnie mam przejechane 7000 km i nie jestem w stanie zejść poniżej 13l jeżdżac tylko w mieście przy bardzo delikatnej jeździe.

Pozdro
Powrót do góry
karhu2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: tiguan 2.0 tsi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 01:56
Temat postu:

tiguan 2.0 tsi tiptronic 147kw napęd na przednią oś


witam
auto mam od 4miesiecy. spalanie latem z zawsze wlączoną klimą za każdym razem 11 litrow. lane na tej samej stacji zawsze pod korek od rezerwy do rezerwy. Rocznik auta 2009, przebieg 60,000km kola 235/50R18. jazda mieszana tzn. 200km miasto 300km "trasa" 3x po 100km 90-110 km/h. Jestem bardzo zadowolony. Super silnik z duzym kopem. bezawaryjnie jak do tej pory. Niewyobrazam sobie innego silnika jak i skrzyni biegów przy tej mocy w tym aucie. Pozdrawiam. Krzysztof
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 21:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Witam,

Panowie prosze tylko o szczere wypowiedzi jak wygląda u Was spalanie w samym mieście + korki (czyli min.90% miasto i oczywiście cały rok na klimie Smile). U mnie oscyluje w granicach 12-13l i nie jestem w stanie zejść niżej próbując momentami jeżdżąc b.delikatnie czyli nie przekraczając 3 tys obr. Jeżeli chodzi o trase przy normalnej jeździe bez "docisków" spalanie 8.5-9.5l (autostarada czyli 140 + spalanie momentalnie rośnie).
Planuje wybrać się ponownie do serwisu ponieważ uważam, że przy przebiegu 8 tys km powinno sie unormować
(pomijam twierdzenie serwisu, że 3-4 tys będzie wszystko git Cool . Powtarzając się gdybym wiedział, że takie będzie spalanie bez wahania kupiłbym silnik 2.0 200km. Podkreślam, iż oczekuję rzetelnych komentarzy tylko i wyłacznie odnosnie spalania ponieważ jak dla mnie to auto nie ma w zasadzie innych wad co więcej jest bardzo na + ...

Pozdro
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 14:30
Temat postu:

Odpowiadam jak to wygląda u mnie


W moim przypadku a jeżdże również wiekszośc czasu w mieście spalanie cały czas trzyma sie w granicach 10-10,5. Zgadzam sie że klima jest dużym obciążeniem i wtedy spalanie wzrasta o troche wiecej jak litr czy to w mieście czy w trasie. Dlatego klimy uzywam tylko wtedy kiedy to konieczne. Mam przejechane 14700km i z samochodu jestem zadowolony, spalanie ok, wygoda ok, zawieszenie super jedynie co mnie denerwuje to skrzynia manualna bo trzeba sie namieszać biegami w mieście ciągle startujac ze swiateł.
Powrót do góry
Medyc

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan Sport&Style 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 16:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


U mnie 1,4 150 z napędem na przód średnie spalanie 10,5- max 11. Przy czym najczęściej jażdżę w mieście. Ale jak już wspomniałem w innym dziale jestem zadowolony. Miałem Nissana 1,6 i brał 9-10 przy takiej samej jeżdzie a miał tylko 115 KM . Meganka żony też tylko w mieście a średnie non stop miała około dychy
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Lut 2013, 21:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) wysokie spalanie


Mój Tiguan 2.0 tdi z napędem na przód ma przejechane 26 tyś. Właśnie wróciłem z wyjazdu na narty. Przejechane łącznie 2800 km. W samochodzie 4 osoby, na dachu box, bagażnik zapakowany po dach. 300 km lokalnie po górskich miejscowościach, 600 km w korkach na autostradach austriackich i niemieckich (koszmar), reszta po autostradach 140-150 km/h. Średnie spalanie z całej trasy - 7,1 l. Paliwo - 60 l ON Verva, reszta kupowane w Austrii i Niemczech.
Powrót do góry
lubek24

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI 170 KM 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2013, 17:27
Temat postu:

duże spalanie


Witam,

Jeżdżę od 2 lat Tiguanem 2.0 TSI 170 KM, zrobiłem już ponad 50 tys km. Spalanie na poziomie 9,5-10,5L w mieście latem to norma, a zimą 12L. Na trasie bez szaleństw 70-90 spalanie na komputerze wynosi 7,5-8 litrów. jak Cisnę na autostradzie 140-150 to spalanie jest na poziomie 10-11L
Też chciałem kupić 1,4 TSI ale trafiłem na uczciwego sprzedawcę który rozjaśnił mi umysł, iż nie pojemność się i KM się liczą, lecz moment obrotowy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto

11) Czesc »

VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

64 900

2016r.

153 458 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

31 900

2011r.

196 000 km

zachodniopomorskie

VolkswagenCaddy

35 900

2013r.

266 798 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

43 900

2013r.

193 874 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System