Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 20:11
Temat postu:

ciężko pracuje wspomaganie


cześc posiadam od 2 miesięcy polo1,2 12v z 2003 roku wszystko było ok, nagle zaczełoo coś pukać w prawym kole pojechałem na szarpaki stwierdzili że jest ok ,lecz po wyjeżdzie stwierdziłem że jest jakiś opór na kierownicy ,po pewnym czasie się poprawiło, wymieniłem łożysko na prawym amortyzatorze bo było zatarte, lecz to nie pomogło nadal ciężko się kręci, co to może być coś mechanicznego czy elektronicznego,morze podczas drgań na szarpakach np. zapowietrzył się układ od wspomagania ,jeśli ktoś morze pomóc to bardzo proszę o pomoc. dodam że byłem na kompie i ''fachowiec;; powiedział że jest jakiś błąd na czujniku skrętu[złe zasilanie] ale nie jest pewien czy to jest od tego. morze ktoś miał coś podobnego ..pozdrawiam..
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 05:21
Temat postu:

Uszkodzenie pompy wspomagania .


Przypuszcza że problem dotyczy przednich dolnych wachaczy ,a scislej mówiąc zbyt miękkiej gumy na pionowych tulejach metalowo gumowych , [dodatkowo za niskie cisnienie w ogumieniu lub za szerokie opony.]Statyczne ustawienie zbieznosci daje złudne poczucie prawidłowosci. A na szarpakach czasem pracują ludzie którzy chcą tylko skasowac za usługę . Wziąłbym pod uwagę możliwość powiększania się objętosci starego płynu hamulcowego w układzie pod wpływem temperatury . I w tym przypadku daje to takie same objawy.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


nie bardzo rozumiem co mają miękie gumy i stary płyn hamulcowy za wpływ na cięzej pracujące wspomaganie i fakt że stało się to po szarpakach, bardzo proszę o szersze wytłumaczenie zagadnienia .dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 18:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


sprawdziłem te gumy i sa ok, ale dalej się ciężko kręci ,podejrzenie że to pompa ,ja już nie mogę poddaję się .ktoś powiedział że niemieckie samochody to jakość, no jakoś tam będzie....lipa....
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


pio48 napisał:
sprawdziłem te gumy i sa ok, ale dalej się ciężko kręci ,podejrzenie że to pompa ,ja już nie mogę poddaję się .ktoś powiedział że niemieckie samochody to jakość, no jakoś tam będzie....lipa....


Kolego sprawdzałeś czystość płynu czy czysty czy brudny ? najlepiej to wymienić płyn , może to ci coś pomoże.

Czy jak jedziesz pod drodze to czuć takie stuki z przodu ?
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 23:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 19:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


jakby było czuć nie wiem jak to nazwać stuki czy bardziej sztywność ,ciężko się kręci i ciężko powraca kierownica i im się jedzie dłużej [jest to wszystko bardziej rozgrzane to jest jeszcze gorzej ] płyn jest czysty i jakie to ma znaczenie że stało się to po szarpakach POMOCY
Powrót do góry
Hypnotic

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: VW Sharan 1.9TDI(110km) VW Polo 1.0 92r Audi A4 1.9TDI 110 KM 97r
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 08:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


pio48 napisał:
jakby było czuć nie wiem jak to nazwać stuki czy bardziej sztywność ,ciężko się kręci i ciężko powraca kierownica i im się jedzie dłużej [jest to wszystko bardziej rozgrzane to jest jeszcze gorzej ] płyn jest czysty i jakie to ma znaczenie że stało się to po szarpakach POMOCY



Wiesz co kolego mam taka propozycje , zajedź na inna ścieżkę diagnostyczna i zrób sobie testy takie jak przy badaniu to jest koszt 15 zł i gość ci powie co jest ewentualnie zajedź tam gdzie robiłeś przegląd i niech oni to zdiagnozują , bo zanim wjechałeś to było wszystko w porządku .

Może być tak że po prostu pompa wspomagania już siada , jak skręcasz to słychać takie rzężenie ?

Pozdrawiam
_________________
Moim takim cichym mażeniem jest zakup dwóch autek

Audi V8 oraz MERCEDES BENZ SEC 500



Pozdrawiam Hypnotic !
Powrót do góry
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 15:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


muszę wam koledzy powiedzieć jeszcze jedno, że podejrzewano czujnik skrętu podmienili mi w warsztacie na nowy i tak jak na starym w bloku pomiarowym w grupie IV na III pozycji występuje hasło "za małe" pod tym wytłumaczenie "napięcie odniesienia czujnika skrętu kierownicy". Dlatego z powrotem przełożono stary czujnik i diagnoza padła na pompę wspomagania. Pytając się drugiego elektryka przedstawiając mu wszystkie fakty powiedział podobnie. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem niech napisze na ile może być faktycznie uszkodzona pompa, czy sam sterownik pompy, ponieważ szkoda inwestować pieniądze w dość kosztowną naprawę. Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
pio48

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Volkswagen Polo 1,2 12v 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Polo ) ciężko pracuje wspomaganie


czy naprawdę nikt nie wie dlaczego tak chodzi to wspomaganie, ostatnio wymieniłem opony na książkowe 165/70 R14 i nic się nie zmieniło.Te gumy też wymieniłem i też nic[na wahaczach].Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Polo »

Opinie o samochodach Volkswagen Polo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Polo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

58 000

2014r.

112 500 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

176 000 km

śląskie

VolkswagenGolf Plus

16 900

2007r.

221 000 km

lubelskie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

94 000

2019r.

71 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System