Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 13:46
Temat postu:

Fabryczna instrukcja


Mam akurat przed soba fabryczna instrukcje.
Jest tragiczna ze wzgledu na jakosc tlumaczenia i ilosc odnosnikow. Ksiazka ma blisko 400 stron i konia z rzedem temu co ja gladko polknie (przeczyta ze zrozumieniem). Niedlugo odbieram Tiguana i bede mial mnostwo pytan do sprzedawcy aby wyjasnil zapisy instrukcji ktore nie sa zrozumiale. Ciekawe ile godzin to potrwa, a najwazniejsze czy sprzedawca bedzie mial wystarczjaca wiedze.
Za instrukcje wielki minus Mad dla importera i VW.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 14:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


A coz takiego skomplikowanego w Tiguanie? Pan napewno kupuje wieswagena czy PROM KOSMICZNY?? Fontanny nie ma nawet w opcji;)

Nie bardzo rozumiem po co sa zakladane tego typu TEMATY - mam nadzieje ze MODERATOR to posprzata ...

Jak ma pan jakies KONKRETNE PYTANIA to prosze ... pytac

a tak to najzwyklejsze zasmiecanie forum
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 15:11
Temat postu:

??


1/ Jesli to forum ma tyle watkow (wpisow) ze ogarnac nie idzie to faktycznie uwaga Audi jest trafna.
2/ To jest watek dla posiadaczy VW Tiguanow wiec co tu robi Audi??
3/ Czy admin bedzie sprzatal to jego sprawa.
4/ Przed zabraniem glosu prosze wiedziec cos na temat - najlepiej poczytac wzmiankowana instrukcje.
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Wybrałes wersje za 200tys zł ze ma czujniki, kamery, itp ? Bo jesli nie to nie mów ze problem masz z ustawieniem klimatyzacji czy otwarciem szyberdachu. Zadaj pytanie a odpowiemy.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:16
Temat postu:

Czy musze tlumaczyc?


Wystarczy przeczytac uwaznie moj wpis.
Wyjasniam:
Poniewaz w zyciu mialem duzo aut a ze wszystkie byly nowe wiec zawsze mialem i czytalem instrukcje. Instrukcja VW (byc moze tylko do tego auta) jest najgorsza z jaka mialem do czynienia. Choc sugestia Space... jest bliska prawdy odnosnie wyposazenia, to nie ma zadnego znaczenia w tym przypadku. Chodzi o instrukcje od auta (tekst, jakosc tlumaczenia, ligike zdan itd..) z wszelakim mozliwym wyposazeniem. Byc moze moj wpis ostrzeze tych co chca czytac instrukcje, ze nie bedzie latwo. Jak dotychczas za najlepsze uwazam instrukcje od Mercedesa i Forda. Napisane zrozumiale i jasno.
Uwazam ze instukcja jest czescia samochodu i czasami sa pytania o zapisy w instrukcji. W tym przypadku cytowanie doslowne nic nie wyjasni a wrecz zaciemni obraz. Tlumaczenie jest tragiczne (trzeba poczytac aby sie przekonac) i nie mowie tu o np literowkach (np: Stopp zamiast Stop). Co innego wyjasnienia podane z praktyki. To jakby napisanie instrukcji od nowa.
Proponuje krytykom mojego wpisu zglosic go do admina i wykasowac jesli budzi on taki wstret, ale prosze tez najpierw poczytac taka instrukcje przed dodaniem wpisu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 12:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Cała frajda w tym zeby do instrukcji nie zaglądac, a dojść do tego samemu. Bedziesz potem w trase jechał, kontrolka wyskoczy - a tu zonk, instrukcja w domu została ;(
Bo chyba nie bedziesz wertował instrukcji w korkach czy na przejściu dla pieszych.
Instrukcję obsługi Windows tez czytałes jak kupiłes pierwszy PC-et?
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 16:55
Temat postu:

Masz racje Space...


Generalnie masz, ale jesli czekam na odbior a instrukcje juz mam (dali mi do reki przed odbiorem) to jestem ciekawy.
VW nawet przewidzial miejsce w schowku na instrukcje aby zawsze byla w aucie.
cytuje:
Bedziesz potem w trase jechał, kontrolka wyskoczy - a tu zonk, instrukcja w domu została ;(
Bo chyba nie bedziesz wertował instrukcji w korkach czy na przejściu dla pieszych.
koniec cytatu.
To w takim razie co proponujesz?
Ja zawsze jak uwazam cos za zle albo nieprawidlowe to podaje alternatywne rozwiazanie. Oczywiscie w tym watku alternatywnym jest napisanie instukcji od poczatku albo uczyc sie cwiczac i sprawdzajac mechanizmy na aucie - co zreszta slusznie sugerujesz Smile
Wg ciebie to tym wypadku chyba jedynie wypada dzwonic do serwisu.
Z komputerem co innego, idziesz i kupujesz i chcesz uzywac. A jesli nawet masz czekac na sprzet zamowiony to nikt ci instrukcji nie da wczesniej.
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Mam Tiguana od 1,5 miesiąca (do tej pory także kupowałem nowe auta) i fakt, że instrukcja jest może lekko zagmatwana dlatego czytanie jej bez możliwości jednoczesnego sprawdzenia tematu w aucie jest bez sensu. Ja każde auto najpierw poznaję (nowe auta nawet innych marek tak bardzo się przecież nie różnią) a potem dopiero czytam sobie instrukcję i ewentualne wątpliwości czy procedury sprawdzam w aucie. Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj, chętnie odpowiem.
Powrót do góry
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 18:26
Temat postu:

do: Dominus


Na poczatek wyjasnie ze przejechalem jak dotad mniej niz 600 km wiec doswiadczenia nie mam.
Mam w centralnym wyswietlaczu pokazana predkosc w m/h (mile na godzine) - jest to takie drugie pokazanie predkosci (o ile dobrze nazywam) Troche mnie to denerwuje. Bylem dzisiaj u sprzedawcy i powiedizl ze tak musi byc - no chyba zebym wywolal tylko pojedyncze wskazanie predkosci. Jest to chyba jakas niedorobka programowa albo nieiwedza serwisu. czy mozna to zmienic.
Teraz nie jestem w stanie podac detali ekranu ale jesli podejmiesz dyskusje to sprawdze.
Po drugie:
Przy wylaczaniu silnika pokazuje sie komunikat ze jest funkcja SAFE i zeby zobaczyc w instrukcji. Bardzo to denerwuje moja zone ale mam nadzieje ze jest to normalne.
Pytanie: czy zalozenie chlapaczy cos daje? np zmniejsza zabrudzenie z tylu. Auto jezdzone w miescie, wiec mysle ze nic to nie daje oprocz zmainy wizualnej.
Co z updatowaniem nawigacji? Czy warto w serwisie, czy gdzies indziej?
Otrzymalem wiadomosc z serwisu ze moga dolozyc mi (nie za darmo oczywiscie) obsluge blue tooth do telefonu (nie zamowilem tego w orginale). To kwestia oprogramowania. Na razie jeszcze nie maja oprogramowania od VW i nie wiedza ile to moze kosztowac. Mowili tylko ze taniej gdybym zamowil w orginale.
Pozdrawiam
Z
Powrót do góry
StaryCzłowiekIMoże

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra, 2007 (mod. 2008), 1.9 TDI, 115KM BVK, Golf II 1.6 TD 1991
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 00:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Pełna zgoda z Z&N. Czy autko jest skomplikowane jak prom kosmiczny czy jak tłuczek do mięsa, to nie ma nic do rzeczy. Po prostu chłopcy spartolili robotę z instrukcja i tyle w temacie.
W każdym kraju cywilizowanym typu Kanada czy USA, sprawa by była nie do pomyślenia i salon/dystrybutor/producent (niepotrzebne skreślić) z majtek by wyskoczył, żeby takiemu Z&N pomóc.
Tylko w kraju gdzie używane auta sprowadza się milionami (sam zresztą mam takie Cool ) można posuwać głodne kawałki w stylu "Cała frajda w tym zeby do instrukcji nie zaglądac, a dojść do tego samemu".
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2012, żeby nam się auta nie psuły Wink
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie

VolkswagenArteon

134 800

2019r.

128 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPassat

106 800

2018r.

120 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System