Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 13:46
Temat postu:

Fabryczna instrukcja


Mam akurat przed soba fabryczna instrukcje.
Jest tragiczna ze wzgledu na jakosc tlumaczenia i ilosc odnosnikow. Ksiazka ma blisko 400 stron i konia z rzedem temu co ja gladko polknie (przeczyta ze zrozumieniem). Niedlugo odbieram Tiguana i bede mial mnostwo pytan do sprzedawcy aby wyjasnil zapisy instrukcji ktore nie sa zrozumiale. Ciekawe ile godzin to potrwa, a najwazniejsze czy sprzedawca bedzie mial wystarczjaca wiedze.
Za instrukcje wielki minus Mad dla importera i VW.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 14:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


A coz takiego skomplikowanego w Tiguanie? Pan napewno kupuje wieswagena czy PROM KOSMICZNY?? Fontanny nie ma nawet w opcji;)

Nie bardzo rozumiem po co sa zakladane tego typu TEMATY - mam nadzieje ze MODERATOR to posprzata ...

Jak ma pan jakies KONKRETNE PYTANIA to prosze ... pytac

a tak to najzwyklejsze zasmiecanie forum
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 15:11
Temat postu:

??


1/ Jesli to forum ma tyle watkow (wpisow) ze ogarnac nie idzie to faktycznie uwaga Audi jest trafna.
2/ To jest watek dla posiadaczy VW Tiguanow wiec co tu robi Audi??
3/ Czy admin bedzie sprzatal to jego sprawa.
4/ Przed zabraniem glosu prosze wiedziec cos na temat - najlepiej poczytac wzmiankowana instrukcje.
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Wybrałes wersje za 200tys zł ze ma czujniki, kamery, itp ? Bo jesli nie to nie mów ze problem masz z ustawieniem klimatyzacji czy otwarciem szyberdachu. Zadaj pytanie a odpowiemy.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:16
Temat postu:

Czy musze tlumaczyc?


Wystarczy przeczytac uwaznie moj wpis.
Wyjasniam:
Poniewaz w zyciu mialem duzo aut a ze wszystkie byly nowe wiec zawsze mialem i czytalem instrukcje. Instrukcja VW (byc moze tylko do tego auta) jest najgorsza z jaka mialem do czynienia. Choc sugestia Space... jest bliska prawdy odnosnie wyposazenia, to nie ma zadnego znaczenia w tym przypadku. Chodzi o instrukcje od auta (tekst, jakosc tlumaczenia, ligike zdan itd..) z wszelakim mozliwym wyposazeniem. Byc moze moj wpis ostrzeze tych co chca czytac instrukcje, ze nie bedzie latwo. Jak dotychczas za najlepsze uwazam instrukcje od Mercedesa i Forda. Napisane zrozumiale i jasno.
Uwazam ze instukcja jest czescia samochodu i czasami sa pytania o zapisy w instrukcji. W tym przypadku cytowanie doslowne nic nie wyjasni a wrecz zaciemni obraz. Tlumaczenie jest tragiczne (trzeba poczytac aby sie przekonac) i nie mowie tu o np literowkach (np: Stopp zamiast Stop). Co innego wyjasnienia podane z praktyki. To jakby napisanie instrukcji od nowa.
Proponuje krytykom mojego wpisu zglosic go do admina i wykasowac jesli budzi on taki wstret, ale prosze tez najpierw poczytac taka instrukcje przed dodaniem wpisu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 12:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Cała frajda w tym zeby do instrukcji nie zaglądac, a dojść do tego samemu. Bedziesz potem w trase jechał, kontrolka wyskoczy - a tu zonk, instrukcja w domu została ;(
Bo chyba nie bedziesz wertował instrukcji w korkach czy na przejściu dla pieszych.
Instrukcję obsługi Windows tez czytałes jak kupiłes pierwszy PC-et?
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 16:55
Temat postu:

Masz racje Space...


Generalnie masz, ale jesli czekam na odbior a instrukcje juz mam (dali mi do reki przed odbiorem) to jestem ciekawy.
VW nawet przewidzial miejsce w schowku na instrukcje aby zawsze byla w aucie.
cytuje:
Bedziesz potem w trase jechał, kontrolka wyskoczy - a tu zonk, instrukcja w domu została ;(
Bo chyba nie bedziesz wertował instrukcji w korkach czy na przejściu dla pieszych.
koniec cytatu.
To w takim razie co proponujesz?
Ja zawsze jak uwazam cos za zle albo nieprawidlowe to podaje alternatywne rozwiazanie. Oczywiscie w tym watku alternatywnym jest napisanie instukcji od poczatku albo uczyc sie cwiczac i sprawdzajac mechanizmy na aucie - co zreszta slusznie sugerujesz Smile
Wg ciebie to tym wypadku chyba jedynie wypada dzwonic do serwisu.
Z komputerem co innego, idziesz i kupujesz i chcesz uzywac. A jesli nawet masz czekac na sprzet zamowiony to nikt ci instrukcji nie da wczesniej.
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Mam Tiguana od 1,5 miesiąca (do tej pory także kupowałem nowe auta) i fakt, że instrukcja jest może lekko zagmatwana dlatego czytanie jej bez możliwości jednoczesnego sprawdzenia tematu w aucie jest bez sensu. Ja każde auto najpierw poznaję (nowe auta nawet innych marek tak bardzo się przecież nie różnią) a potem dopiero czytam sobie instrukcję i ewentualne wątpliwości czy procedury sprawdzam w aucie. Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj, chętnie odpowiem.
Powrót do góry
Z&N

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3Miasto
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 18:26
Temat postu:

do: Dominus


Na poczatek wyjasnie ze przejechalem jak dotad mniej niz 600 km wiec doswiadczenia nie mam.
Mam w centralnym wyswietlaczu pokazana predkosc w m/h (mile na godzine) - jest to takie drugie pokazanie predkosci (o ile dobrze nazywam) Troche mnie to denerwuje. Bylem dzisiaj u sprzedawcy i powiedizl ze tak musi byc - no chyba zebym wywolal tylko pojedyncze wskazanie predkosci. Jest to chyba jakas niedorobka programowa albo nieiwedza serwisu. czy mozna to zmienic.
Teraz nie jestem w stanie podac detali ekranu ale jesli podejmiesz dyskusje to sprawdze.
Po drugie:
Przy wylaczaniu silnika pokazuje sie komunikat ze jest funkcja SAFE i zeby zobaczyc w instrukcji. Bardzo to denerwuje moja zone ale mam nadzieje ze jest to normalne.
Pytanie: czy zalozenie chlapaczy cos daje? np zmniejsza zabrudzenie z tylu. Auto jezdzone w miescie, wiec mysle ze nic to nie daje oprocz zmainy wizualnej.
Co z updatowaniem nawigacji? Czy warto w serwisie, czy gdzies indziej?
Otrzymalem wiadomosc z serwisu ze moga dolozyc mi (nie za darmo oczywiscie) obsluge blue tooth do telefonu (nie zamowilem tego w orginale). To kwestia oprogramowania. Na razie jeszcze nie maja oprogramowania od VW i nie wiedza ile to moze kosztowac. Mowili tylko ze taniej gdybym zamowil w orginale.
Pozdrawiam
Z
Powrót do góry
StaryCzłowiekIMoże

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra, 2007 (mod. 2008), 1.9 TDI, 115KM BVK, Golf II 1.6 TD 1991
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 00:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Fabryczna instrukcja


Pełna zgoda z Z&N. Czy autko jest skomplikowane jak prom kosmiczny czy jak tłuczek do mięsa, to nie ma nic do rzeczy. Po prostu chłopcy spartolili robotę z instrukcja i tyle w temacie.
W każdym kraju cywilizowanym typu Kanada czy USA, sprawa by była nie do pomyślenia i salon/dystrybutor/producent (niepotrzebne skreślić) z majtek by wyskoczył, żeby takiemu Z&N pomóc.
Tylko w kraju gdzie używane auta sprowadza się milionami (sam zresztą mam takie Cool ) można posuwać głodne kawałki w stylu "Cała frajda w tym zeby do instrukcji nie zaglądac, a dojść do tego samemu".
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2012, żeby nam się auta nie psuły Wink
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenNew Beetle

9 300

2002r.

173 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

63 330

2018r.

102 440 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

41 999

2014r.

168 000 km

dolnośląskie

VolkswagenSharan

75 850

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat CC

59 999

2016r.

130 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System