Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedrula69

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: VW T5 2,5 tDI, MB Sprinter 3,0 CDI, Accord VIII 2.0 V-tec
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Gru 2011, 06:02
Temat postu:

t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Witam !
niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dlatego postanowiłem utworzyć nowy temat !!
mam problem w/w w temacie
VW t5 rok 2006, 9 osób, klima manualna, w przestrzeni pasażerskiej nawiew na podsufitce(6 wylotów)
problem polega na tym ze jak bym nie ustawił tem. z tylu z włączona lub wyłączona klimą to i tak zawsze leci gorące powietrze z górnych wylotów... a tego co wiem u góry powinna dmuchać tylko klima a z ciepłe powietrze z dołu,,,
wymieniłem Panel sterowania nawiewem z tyłu, za ok 600 niestety używany a problem dalej pozostał... czyżby ta sama wada w drugim panelu? mam dostęp do nowego panelu (koszt 720 zł) ale czy sens wymieniać?
może ma ktoś pomysł co innego mogło by to powodować?[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu
N3stor

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Volkswagen T5 2.5 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 20:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Mam dokładnie ten sam problem. Podpowie ktoś gdzie szukać? Jedrula69, rozwiązałeś problem?
Tyle tylko, że mi cały czas leci gorące z dolnych wylotów.
Powrót do góry
vendela

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vw t5 multivan 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2014, 12:44
Temat postu:

Nawiew w przestrzeni pasażerskiej t5


Witam, podepnę się do tematu. Mam dokładnie ten sam problem. Rozwiązałem go przestawiając sterowanie przy tylnej dmuchawie. Jedno cięgno reguluje temperaturę a drugie kierunek nawiewu. Działa ale wolałbym żeby działało jak przewidział producent. Ma ktoś jakiś pomysł?
Powrót do góry
Krizard

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim, Małopolska
Posiadane auto: Touran T5 Shuttle
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 20:00
Temat postu:

Re: Nawiew w przestrzeni pasażerskiej t5


vendela napisał:
Witam, podepnę się do tematu. Mam dokładnie ten sam problem. Rozwiązałem go przestawiając sterowanie przy tylnej dmuchawie. Jedno cięgno reguluje temperaturę a drugie kierunek nawiewu. Działa ale wolałbym żeby działało jak przewidział producent. Ma ktoś jakiś pomysł?


Witaj
Udało się problem rozwiązać??
W moim przypadku leci zimne powietrze i pomimo nastawu na ciepłe nic się nie zmienia.
Podejrzewa serwomechanizm w bagażniku ale to tylko podejrzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
marian243

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: CARAVELLE 2.5 tdi 130 km 2006r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 21:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


A to jest stała przypadłośc.
Z tyłu po prawej stronie jest dmuchawa z całym ustrojstwem (wentylator, nagrzewnica i to od klimy)
Są tam jeszcze takie dwa silniczki , jeden ustawia temperature ( to ten który zobaczycie po zdjęciu osłony w bagażniku) i drugi (on jest niestety z drugiej strony nagrzewnicy) sterujący wlotami góra/dół . To one na 99% są przyczyną waszych kłopotów.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 21:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krizard

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim, Małopolska
Posiadane auto: Touran T5 Shuttle
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


marian243 napisał:
A to jest stała przypadłośc.
Z tyłu po prawej stronie jest dmuchawa z całym ustrojstwem (wentylator, nagrzewnica i to od klimy)
Są tam jeszcze takie dwa silniczki , jeden ustawia temperature ( to ten który zobaczycie po zdjęciu osłony w bagażniku) i drugi (on jest niestety z drugiej strony nagrzewnicy) sterujący wlotami góra/dół . To one na 99% są przyczyną waszych kłopotów.


Zaczne od tego silniczka co widać po zdjęciu osłony bo tylko z nim mam problem. Delikatne podejrzenia padały na sterownik ale to ze względu na zaschnięte ślady wody w układzie elektroniki. Mankamentem jest skraplający się dach i źle zabezpieczona obudowa sterownika w podsufitce.
Powrót do góry
gadu-gadu
vendela

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vw t5 multivan 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Napisz czy wymiana silniczka coś dała.
Powrót do góry
Krizard

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim, Małopolska
Posiadane auto: Touran T5 Shuttle
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 19:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


vendela napisał:
Napisz czy wymiana silniczka coś dała.


Witam
Dziś założyłem silniczek i jest życie. Silniczek działa ale jego zachowanie jest bardzo dziwne, zamiast pracować przykładowo w 120 stopniach idzie w 360 i to też różnie. Moim zdaniem sterowanie w podsufitce jest uszkodzone.
Możliwe, że sam potencjometr od regulacji ciepła jest uszkodzony i podaje złe wartości do serwomechanizmu.
Powrót do góry
gadu-gadu
vendela

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vw t5 multivan 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 13:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Tych silniczków jest masa rodzajów. Istotny jest numer na owalnym ruchomym elemencie na który zakładasz cięgno. Sterowanie powinno dostać informację zwrotną o położeniu dźwigni, może tu coś nie działa. Obstawiam że jednak założyłeś nie ten rodzaj. U mnie po podaniu napięcia "na krótko" silniczek przesuwa dźwignią od jednego położenia do drugiego. A wpięte w układ nie działa. Więc na zimę ustawiłem ciepłe i góra plus dół. jak z tyłu dzieciakom jest za ciepło to wyłączam całkiem. Ja mam nietypowy sterownik z pokrętłem do temperatury i przyciskami do kierunku nawiewu. Droga rzecz i wolałbym spróbować najpierw z silniczkiem, tym bardziej że zwrotu elektroniki nikt nie przyjmie.
Powrót do góry
Krizard

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim, Małopolska
Posiadane auto: Touran T5 Shuttle
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


vendela napisał:
Tych silniczków jest masa rodzajów. Istotny jest numer na owalnym ruchomym elemencie na który zakładasz cięgno. Sterowanie powinno dostać informację zwrotną o położeniu dźwigni, może tu coś nie działa. Obstawiam że jednak założyłeś nie ten rodzaj. U mnie po podaniu napięcia "na krótko" silniczek przesuwa dźwignią od jednego położenia do drugiego. A wpięte w układ nie działa. Więc na zimę ustawiłem ciepłe i góra plus dół. jak z tyłu dzieciakom jest za ciepło to wyłączam całkiem. Ja mam nietypowy sterownik z pokrętłem do temperatury i przyciskami do kierunku nawiewu. Droga rzecz i wolałbym spróbować najpierw z silniczkiem, tym bardziej że zwrotu elektroniki nikt nie przyjmie.


Ja u siebie rozebrałem serwomechanizm, zdemontowałem silniczek i podłączyłem pod zasilacz 12v 1a i przy podłączeniu + do = - do - kręcił ładnie ale po zmianie biegunowości lekko obrócił i stawał. Zastanawiające było położenie dźwigni gdzie praca dźwigni oscyluje w 120 stopniach i dalej nie powinna iść bo jest plastikowe zabezpieczenie przed przekręceniem dźwigni a pomimo tego dźwignia przekręciła się dalej co zblokowało mechanizm, co skutkowało prawdopodobnym uszkodzeniem silnika. Zakupiłem serwo o praktycznie tych samych numerach, oczywiście tu masz racje nie takie samo ale sam silnik jest ten sam i przełożyłem do starej obudowy. po uruchomieniu dalej przekręca dźwignie za daleko i nie zawsze reaguje na regulacje ze sterownika podsufitki. Co do sterownika prawdopodobnie posiadamy te same tzn z lewej pokrętło ciepło zimno, po prawiej biegi wentylatora i trzy przyciski z kierunkami nawiewu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Krizard

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim, Małopolska
Posiadane auto: Touran T5 Shuttle
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 20:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Po przekopaniu portali aukcyjnych i szrotów w poszukiwaniu panelu sterowania, podjąłem decyzje, że oryginalny moduł odpowiadający za zmianę temperatury zastąpię serwomechanizmem modelarskim oraz układem avt1605. Wiem, że to metoda amatorska ale problem rozwiąże raz na zawsze za maks 70zł i odrobinie dłubaniny. Jak umorduje temat to się pochwale Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
mt-01

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabów nad Prosną
Posiadane auto: vw t5, 1.9tdi, 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


Witam!
Nie chcę zaczynać nowego tematu.
U mnie wentylacja tył bardzo słabo dmucha.
Regulacja ciepło zimno (6 okrągłych wylotów w suficie) działa, Wentylator kręci się wściekle, ale efektów z wylotów prawie nie ma.
Wyciągnąłem wentylator (nawet podmieniłem na inny) i po włączeniu robi huragan.
Co może być przyczyną tego zatkania?
Pozdrawia!
Powrót do góry
xart

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczytno
Posiadane auto: t5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 19:39
Temat postu:

Regulacja nawiewiu multivan t5


Koledzy mam problem z regulacją obrotów wiatraka w przedziale pasażerskim.
Wiatrak chodzi jak by na 3 biegu.. reaguje tylko przy zmianie temperatury na LO lub HI wtedy zwiększa swoje obroty na maxa.
Dziś sprawdzałem z nowym takim regulatorem ale niestety nic to nie zmieniło.

W aucie mam klimatronika i z tyłu mam regulator obrotów elektroniczny (nie rezystor).

Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny ?
Powrót do góry
serwan

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A190, W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Cze 2018, 02:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) t5 nawiew w przestrzeni pasażerskiej


hej,

pytanie podobne, problem podobny - klima manualna, multivan, z tyłu w rogu z prawej strony jest nagrzewnica, na niej oznaczenie 7H5819; co do problemu - nie leci w przestrzeni pasazerskiej zimne powietrze / klima; co do pytańL
- usłyszałem że nie każdy multivan, nawet jeżeli ma klimę, ma nawiewy powietrza z klimy w części pasażerskiej; to prawda? wierzyć się nie chce, ale a nuż..
- znalazłem w sieci zdjęcia nagrzewnicy o numerze 7H5819, i ma z boku dwa metalowe kroćce do doprowadzenia przewodów elastycznych; ktoś podpowie jakie jest ich porzeznaczenie? czy to czasem nie na czynnik z klimatyzacji?
- silniczek na nagrzewnicy (przynajmniej ten od strony bagażnika, tego od strony błotnika nie oceniałem) działa; to ten który steruje temperaturą powietrza, i wychyla sie prawidłowo od min do maks; niestety nawet na minimum powietrze jest nadal ciepłe
- i podsumowując- jak sprawić żebym miał działającą klime w przestrzeni pasażerskiej? czy problem jaki mam to usterka (i gdzie jej szukać), czy tez faktycznie spodziewać się że są multivany bez klimy w przestrzeni pasażerskiej (jak to zweryfikować)?

pozdrawiam
serwan
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

17 900

2009r.

244 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenCaddy

41 900

2015r.

189 808 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

22 800

2008r.

300 000 km

śląskie

VolkswagenUp!

26 900

2013r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System