Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz2005

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: TOUAREG 4,2
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 22:56
Temat postu:

touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Witam auto volkswagen touareg 2004r 4,2 , coś dziwnie szumi w aucie tak jakby coś się tarło na wysokości skrzyni biegow pod spodem , zaznaczę że wymieniłem podporę wału na nową wraz z wyważeniem walu, i opony nowe pirelli scorpion m+s , i nadal szum pozostał , jak sprawdzić co tam szumi , lub jakis specjalista co by sie na tym znał , a nie wymieniłby mi przyokazji pól auta.Slychać ten szum w calym zakresie obrotów jazdy od 40km w zwyż , jadąc i przezucając na pozycje neutralną szum pozostaje, czyli skrzynia raczej odpada, może ktoś to już przerabiał, może to przedni dyferencjal?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 10:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


...piszesz, że od 40 km/h zaczyna szumieć... stawiam na jakieś coś co nie jest prawidłowo zamocowane w podwoziu... jakaś osłona, atrapa... wejdź pod auto i sprawdź, czy jakiś element nie jest starty, uszkodzony, niedokręcony... a na postoju, przy odpalonym silniku też szumi... Question
_________________
Powrót do góry
skype status
tomasz2005

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: TOUAREG 4,2
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 12:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Nie tylko w czasie jazdy doczytałem , że to może być reduktor łożyska , lub przedni dyferencjal, i pewnie tak jest bo co innego.
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 13:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Kolego obstawiam łożysko po tej stronie co huczy czyli lewy przód. Ale bez diagnostyki nie wymieniaj nic bo pójdziesz nie potrzebnie w koszta. Tobie potrzebny jest mechanik a nie wróżbita. Pozdrawiam


__________________________________

Pomogłem ? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
GREG72

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Touareg 3,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Co kolego z tym defektem czy uporałeś się . Mam takie same objawy coś szumi ,jakby tarło jeśli możesz podpowiedzieć . Mnie wydaje się jakby te dzwięki było słychać z mechanizmu różnicowego- reduktora.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 16:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


przedni most rozkrusza sie bieznia lozysk i pojawia sie ten halas ,legendarna jakosc VW juz dawno przestala istniec
Powrót do góry
jump0ncash

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Touareg 3.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 09:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


To widzę nie tylko ja mam z tym problem. Sad




https://www.youtube.com/watch?v=bqBuVtUU8Ig

Jak to się skończyło? Gdzie naprawialiście i ile kosztowało?
Powrót do góry
gadu-gadu
Prokop69

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Porsche Cayenne 955
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 14:48
Temat postu:

Re: touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


tomasz2005 napisał:
Witam auto volkswagen touareg 2004r 4,2 , coś dziwnie szumi w aucie tak jakby coś się tarło na wysokości skrzyni biegow pod spodem , zaznaczę że wymieniłem podporę wału na nową wraz z wyważeniem walu, i opony nowe pirelli scorpion m+s , i nadal szum pozostał , jak sprawdzić co tam szumi , lub jakis specjalista co by sie na tym znał , a nie wymieniłby mi przyokazji pól auta.Slychać ten szum w calym zakresie obrotów jazdy od 40km w zwyż , jadąc i przezucając na pozycje neutralną szum pozostaje, czyli skrzynia raczej odpada, może ktoś to już przerabiał, może to przedni dyferencjal?


Witam, wiem że trochę czasu minęło ale dopadł mnie podobny problem... i jak się skończyła twoja sytuacja? Co się okazało? u mnie właśnie dokładnie od 40km/h jest taki szum - głośny szum opon lub jakby łożyska... Wszystkie opcje sprawdziłem, opony i łożyska raczej odpadają i zostaje dyfer ale też nie wiem na 100%...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

35 900

2011r.

175 101 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

37 900

2011r.

114 292 km

mazowieckie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System