Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz2005

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: TOUAREG 4,2
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2012, 22:56
Temat postu:

touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Witam auto volkswagen touareg 2004r 4,2 , coś dziwnie szumi w aucie tak jakby coś się tarło na wysokości skrzyni biegow pod spodem , zaznaczę że wymieniłem podporę wału na nową wraz z wyważeniem walu, i opony nowe pirelli scorpion m+s , i nadal szum pozostał , jak sprawdzić co tam szumi , lub jakis specjalista co by sie na tym znał , a nie wymieniłby mi przyokazji pól auta.Slychać ten szum w calym zakresie obrotów jazdy od 40km w zwyż , jadąc i przezucając na pozycje neutralną szum pozostaje, czyli skrzynia raczej odpada, może ktoś to już przerabiał, może to przedni dyferencjal?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 10:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


...piszesz, że od 40 km/h zaczyna szumieć... stawiam na jakieś coś co nie jest prawidłowo zamocowane w podwoziu... jakaś osłona, atrapa... wejdź pod auto i sprawdź, czy jakiś element nie jest starty, uszkodzony, niedokręcony... a na postoju, przy odpalonym silniku też szumi... Question
_________________
Powrót do góry
skype status
tomasz2005

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWSZE
Posiadane auto: TOUAREG 4,2
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 12:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Nie tylko w czasie jazdy doczytałem , że to może być reduktor łożyska , lub przedni dyferencjal, i pewnie tak jest bo co innego.
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 13:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Kolego obstawiam łożysko po tej stronie co huczy czyli lewy przód. Ale bez diagnostyki nie wymieniaj nic bo pójdziesz nie potrzebnie w koszta. Tobie potrzebny jest mechanik a nie wróżbita. Pozdrawiam


__________________________________

Pomogłem ? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
GREG72

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Touareg 3,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


Co kolego z tym defektem czy uporałeś się . Mam takie same objawy coś szumi ,jakby tarło jeśli możesz podpowiedzieć . Mnie wydaje się jakby te dzwięki było słychać z mechanizmu różnicowego- reduktora.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 16:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


przedni most rozkrusza sie bieznia lozysk i pojawia sie ten halas ,legendarna jakosc VW juz dawno przestala istniec
Powrót do góry
jump0ncash

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Touareg 3.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 09:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


To widzę nie tylko ja mam z tym problem. Sad




https://www.youtube.com/watch?v=bqBuVtUU8Ig

Jak to się skończyło? Gdzie naprawialiście i ile kosztowało?
Powrót do góry
gadu-gadu
Prokop69

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Porsche Cayenne 955
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 14:48
Temat postu:

Re: touareg dziwny szum zagadka , co wymienić , ręce opadają.


tomasz2005 napisał:
Witam auto volkswagen touareg 2004r 4,2 , coś dziwnie szumi w aucie tak jakby coś się tarło na wysokości skrzyni biegow pod spodem , zaznaczę że wymieniłem podporę wału na nową wraz z wyważeniem walu, i opony nowe pirelli scorpion m+s , i nadal szum pozostał , jak sprawdzić co tam szumi , lub jakis specjalista co by sie na tym znał , a nie wymieniłby mi przyokazji pól auta.Slychać ten szum w calym zakresie obrotów jazdy od 40km w zwyż , jadąc i przezucając na pozycje neutralną szum pozostaje, czyli skrzynia raczej odpada, może ktoś to już przerabiał, może to przedni dyferencjal?


Witam, wiem że trochę czasu minęło ale dopadł mnie podobny problem... i jak się skończyła twoja sytuacja? Co się okazało? u mnie właśnie dokładnie od 40km/h jest taki szum - głośny szum opon lub jakby łożyska... Wszystkie opcje sprawdziłem, opony i łożyska raczej odpadają i zostaje dyfer ale też nie wiem na 100%...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

73 000

2017r.

33 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

85 000

2020r.

27 500 km

wielkopolskie

VolkswagenCaddy

65 900

2020r.

127 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System