Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darius644

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: Passat B5 TDI 110KM AFN
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:57
Temat postu:

Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN


Witam
ostatnio miałem troche przygód z moim passatem, na poczatku nie reagował na gaz wiec rozkreciłem skrzynke komputera i wysuszyłem wszystkie kostki suszarka i zadziałało, ale po jakims czasie znów problem powrócił plus dodatkowo zaczeła swiecic lampka awari i abs po podpieciu kompa wyskoczył bład ,, brak zasilania pompy abs,, ale mało tego nastepnego dnia przy odpalaniu nie swieciła lampka od swiec zarowych i juz niechciał odpalić. Po jakims czasie z któregos przekaznika w skrzynce kompa zaczły dobiegac dziwne dzwieki jak by cos iskrzyło, mimo to prubowałem go odpalic i w czasie krecenia migała lampka oleju.

postanowiłem ze rozprawic sie z tym na dobre rozkreciłem cała skrzynke od kompa wszystko poodpinałem(pozaznaczałem gdzie co było) przeczysciłem wszystkie styki wysuszyłem wszystko uszczleniłem silikonem wszystko podpiałem tak jak było, przekrecam kluczyk na zapłon lampki sie zapalaja tak jak zwykle(ale od swiec zarowych nadal sie nie swieci) i gdy chce go odpalic to przy silniku słychac takie pykniecie dziwne i wszystko gasnie i juz wogóle niema pradu, gdy zdejme kleme i załoze to wraca zasilanie ale przy nastepnym odpaleniu znów to samo, jestem pewny ze wszystko dobrze podpiałem niewiem co teraz z tym zrobić moze ktoś mi pomorze
Powrót do góry
gadu-gadu
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 11:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN


Napraw przekaźnik 109
Powrót do góry
darius644

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: Passat B5 TDI 110KM AFN
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN


szukałem juz tego przekaznika ale nie moge znlaeżć,
troche pogrzebałem i juz wróciło zasilanie teraz tylko swiece nie grzeja. znalazłem przekaznik 267 który jest uszkodzony ale on chyba jest od sprezarki klimatyzacji
Powrót do góry
gadu-gadu
darius644

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: Passat B5 TDI 110KM AFN
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 16:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN


powie mi ktos gdzie mam szukac tego przekaznika 109?? moze to zdjiecie pomorze http://imageshack.us/photo/my-images/84/zestawprzekaznikw15rg.jpg/

pod nr 8 mam puste miejsce, a pod nr IV jest Przekaźnik pompy paliwa lub przekaźnik świec żarowych i to jest ten przekaznik 109????

dodam jeszcze ze vag nie moze sie połączyc z silnikiem, juz niewiem co jest rece opadaja
Powrót do góry
gadu-gadu
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 16:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Wilgoć w komputerze, brak zasilania-Passat b5 TDI 110KM AFN


Vag się nie połączy ze sterownikiem jak nie jest zasilany.
Niestety nie pamiętam który to będzie w skrzynce.Może ktoś kto ma passata zobaczy u siebie i podpowie.
Jak nie to musisz sprawdzić miernikiem lub próbówką podstawę każdego przekaźnika szukając + po przekręceniu zapłonu,lub podawać napięcie na wyciągane przekaźniki i słuchając czy pstryka.
Może być tak ze przekażnik będzie dobry(będzie pstrykał) a nie będzie napięcia głównego to sprawdź bezpiecznik.
Albo częsta przyczyna rozlutowany w środku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 16:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

21 400

2010r.

168 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

112 900

2020r.

52 395 km

podkarpackie

VolkswagenUp!

21 900

2012r.

138 213 km

łódzkie

VolkswagenMultivan

75 500

2010r.

399 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

29 000

2015r.

226 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System