Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 17:51
Temat postu:

lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


witam. od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem lupo sdi, dane techniczne mowia o v max 157 km/h, ja ledwo wyciskam ze swojego egzemplarza 140. poza tym wczesniej jezdziłem vw golfem o mocy 64KM (1.9 D) i i był dużo bardziej żywy. czy możecie opisać swoje wrażenia a może ktoś z poznania i okolic jest na forum i chce sam sie przekonać. chetnie udostepnie swoje lupo do jazdy testowej... pomożecie???
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


To mogłoby sugerowac problemy z przepływomierzem. Jesli wykluczyc filtry paliwa i powietrza, to trzeba podpiać sie pod jakiegoś VAG-COM'a odczytac ewentualne błedy i koniecznie zczytać bloki pomiarowe
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


Turanek napisał:
To mogłoby sugerowac problemy z przepływomierzem. Jesli wykluczyc filtry paliwa i powietrza, to trzeba podpiać sie pod jakiegoś VAG-COM'a odczytac ewentualne błedy i koniecznie zczytać bloki pomiarowe


filtry zostały wymienione wszystkie, olej, rozrząd również. dzięki za radę, w poniedziałek postaram się załatwić co polecasz. dam znac co wyszło...
Powrót do góry
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


witam
dziś lupo zostało podłączone do kompa, błędów nie wykazał, mało tego w warsztacie powiedziano mi że ten model nie ma przepływomierza. czyli cała teoria wzięła w łeb. ktoś ma jakieś inne sugestie?? pomocy!!!
Powrót do góry
GreenTroll

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Arosa jeszcze SDI - będzie 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 09:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


Witam,
Jestem nowy na forum i znalazłem ten stary temat.
Mam Arosę SDI i powiem, że 155km/h jechałem raz, jednak to było z góry na długiej prostej (ok. 2km), jechałem wtedy z mamą latem 2010 i więcej nie chciał jechać. Na płaskiej nawierzchni arosa nie rozpędzi się więcej, niż do ok. 140km/h. Piszę około, bo zależy od ciśnienia atmosferycznego, ciśnienia w oponach, paliwa, i samych opon. Ja mam założone akurat 195/50R15 na alusach BBS.
1,9 diesel w golfie i podobnych, to całkiem inny silnik - dużo wyższy moment obrotowy. Mam porównanie, bo sąsiad ma 1,9 SDI w Fabii combi. Niby taki sam silnik (blok, głowica etc...ale różny skok tłoka), jednak różnica w momencie obrotowym jest powalająca. Spalanie też jest mniejsze w 1,9 SDI, bo jemu komputer pokładowy wyświetla 3,8 po kilku tysiącach przejechanych kilometrów, natomiast moja arosa bierze do 4,5 l/100km - spokojny styl jazdy.
Kolega Turanek pewno zapomniał, że przepływki są montowane w TDI - doładowanych dieslach (to tych z ECU, bo TD i TDi są mechaniczne) - w przecież SDI'ki w VAG'u mają konstrukcję prostą jak budowa cepa. Jedyny element podpięty do komputera na drodze filtr powietrza - kolektor dolotowy, to przepustnica sterowana elektronicznie (odcięcie powietrza przy max. obrotach oraz przy gaszeniu silnika).
Pozdrawiak
GT.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 09:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Lupo »

Opinie o samochodach Volkswagen Lupo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

43 500

2013r.

260 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

62 200

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System