Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 17:51
Temat postu:

lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


witam. od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem lupo sdi, dane techniczne mowia o v max 157 km/h, ja ledwo wyciskam ze swojego egzemplarza 140. poza tym wczesniej jezdziłem vw golfem o mocy 64KM (1.9 D) i i był dużo bardziej żywy. czy możecie opisać swoje wrażenia a może ktoś z poznania i okolic jest na forum i chce sam sie przekonać. chetnie udostepnie swoje lupo do jazdy testowej... pomożecie???
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


To mogłoby sugerowac problemy z przepływomierzem. Jesli wykluczyc filtry paliwa i powietrza, to trzeba podpiać sie pod jakiegoś VAG-COM'a odczytac ewentualne błedy i koniecznie zczytać bloki pomiarowe
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


Turanek napisał:
To mogłoby sugerowac problemy z przepływomierzem. Jesli wykluczyc filtry paliwa i powietrza, to trzeba podpiać sie pod jakiegoś VAG-COM'a odczytac ewentualne błedy i koniecznie zczytać bloki pomiarowe


filtry zostały wymienione wszystkie, olej, rozrząd również. dzięki za radę, w poniedziałek postaram się załatwić co polecasz. dam znac co wyszło...
Powrót do góry
malakosmala

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: VW LUPO SDI, GOLF IV TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Gru 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


witam
dziś lupo zostało podłączone do kompa, błędów nie wykazał, mało tego w warsztacie powiedziano mi że ten model nie ma przepływomierza. czyli cała teoria wzięła w łeb. ktoś ma jakieś inne sugestie?? pomocy!!!
Powrót do góry
GreenTroll

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Arosa jeszcze SDI - będzie 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 09:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Lupo ) lupo sdi problem z osiąganem prędkosci 140 i wiecej km/h


Witam,
Jestem nowy na forum i znalazłem ten stary temat.
Mam Arosę SDI i powiem, że 155km/h jechałem raz, jednak to było z góry na długiej prostej (ok. 2km), jechałem wtedy z mamą latem 2010 i więcej nie chciał jechać. Na płaskiej nawierzchni arosa nie rozpędzi się więcej, niż do ok. 140km/h. Piszę około, bo zależy od ciśnienia atmosferycznego, ciśnienia w oponach, paliwa, i samych opon. Ja mam założone akurat 195/50R15 na alusach BBS.
1,9 diesel w golfie i podobnych, to całkiem inny silnik - dużo wyższy moment obrotowy. Mam porównanie, bo sąsiad ma 1,9 SDI w Fabii combi. Niby taki sam silnik (blok, głowica etc...ale różny skok tłoka), jednak różnica w momencie obrotowym jest powalająca. Spalanie też jest mniejsze w 1,9 SDI, bo jemu komputer pokładowy wyświetla 3,8 po kilku tysiącach przejechanych kilometrów, natomiast moja arosa bierze do 4,5 l/100km - spokojny styl jazdy.
Kolega Turanek pewno zapomniał, że przepływki są montowane w TDI - doładowanych dieslach (to tych z ECU, bo TD i TDi są mechaniczne) - w przecież SDI'ki w VAG'u mają konstrukcję prostą jak budowa cepa. Jedyny element podpięty do komputera na drodze filtr powietrza - kolektor dolotowy, to przepustnica sterowana elektronicznie (odcięcie powietrza przy max. obrotach oraz przy gaszeniu silnika).
Pozdrawiak
GT.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 09:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Lupo »

Opinie o samochodach Volkswagen Lupo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Lupo ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

30 900

2014r.

240 000 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenPassat

40 900

2014r.

175 807 km

śląskie

VolkswagenGolf

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

25 900

2010r.

213 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System