Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2008, 12:10
Temat postu:

klimatyzacja Touran 2003


Witam
zakupilem tourana z 2003r 1.9 tdi 74 kW i mam problem z klimatyzacją
nie mozna jej wlaczyc,
oddalem sprzet do znajomego warsztatu i kiedy podlaczyli samochod do komputera, komputer nie wykryl zadnych awarii
oczywiscie sprawdzilismy czy uklad jest naladowany gazem i bylo za duze cisnienie (sporo za duze), teraz jest juz to poprawione i nie pomoglo,
gdy podlaczaja wentylatory i sprezarke bezposrednio do zasilania do wszystko dziala i klima chlodzi, natomiast nie mozna jej wlaczyc kiedy jest w normalnym ukladzie elekktrycznym
elektrycy twierdza ze nie dochodzi impuls sterujacy na wentylatory
wymienili jeden z elementów, nazywa sie to resostat (albo jakos tak) i znow nic to nie pomoglo

moze ktos mial taki problem i go rozwiazal?
moze ktos posiada schemat elektryczny klimatyzacji?

pozdrawiam
Powrót do góry
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Maj 2008, 12:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


ja mam chyba ten sam problem,

moja klima zachowuje się jak zwykła wentylacja Crying or Very sad pojechałem do nabicia, bo myślałem iż tu leży przyczyna. Przede mną stała Skoda Octavia silnik 1,9 110KM - wypisz wymaluj mój samochód w innej budzie Razz , w Skodzie został nabity płyn-gaz (nie wiem co tam nabijają) i okazało się że nie załącza mu się sprężarka - dostał info że musi jechać do kogoś kto się zajmuje naprawą klimy Sad Po czym pszyszła moja kolej i co to samo Evil or Very Mad
"Gaz" został dobity i sprężarka się nie załącza - mój plan jest taki, że podepnę mój samochodzik do kompa i sprawdzę czy coś wykarze jak nie to wtedy skieruje swoje kroki do kogoś od klimatyzacji Mad

rezultaty opiszę na forum
Powrót do góry
gadu-gadu
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Maj 2008, 23:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


dzieki za odpowiedz

ja tez jade na komputer do serwisu volkswagena, tylko nie jestem pewien czy to cos da. (to bedzie juz drugi moj komputer)
Moze ktos na forum zna jakis dobry warsztat, w okolicach Warszawy, gdzie poradziliby sobie z tym problemem??

Pozdrawiam
Powrót do góry
mareczektdi

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: VW Touran 2,0tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 11:18
Temat postu:

klimatyzacja w Touranie


Witam

Posiadam Tourana 2.0tdi z 2004 roku i też mam taki sam problem z klimatyzacją - nie działa. Ilość czynnika w instalacji klimy jest na odpowiednim poziomie, zasilanie elektryczne działa, wentylatory chodzą - a sprężarka się nie załącza. Po podłaczeniu auta do komputera, nie wykrył on żadnych błedów - wszystko jest niby ok. Nie wiem co jest grane i wybieram się z tym do serwisu, tylko obawiam się że bądą chcieli wymieniać od razu całą sprężarkę!
Pozdrawiam.
_________________
maniek


Ostatnio zmieniony przez mareczektdi dnia Czw 15 Maj 2008, 11:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


jakie są koszty podłączenia do komputera w serwisie VW, a ile w nieserwisowanym warsztacie - ktoś wie Question

Ewentualnie ile kosztuje wymiana sprężarki Question
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mareczektdi

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: VW Touran 2,0tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 11:59
Temat postu:

klimatyzacja Touran


Poza serwisem, za sprawdzenie auta przez komputer zapłaciłem 30zł. Ale komputer nie wykazała żadnej usterki a klima nie działa!
_________________
maniek
Powrót do góry
gadu-gadu
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 13:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Dzwoniłem właśnie do serwisu(reklama):
autoviva
koszt przeglądu - komputerem u nich waha się w okolicy 150PLN - jest to jeszcze uzależnione od usterek i ich eliminacji. Natomiast nie jest powiedziane że usterka taka zostanie przez komputer wykryta. I że jest kilka przyczyn dla których sprężarka może się nie załączać.
Oczywiście najlepiej jest podjechać do "nich" na miejsce, wtedy łątwiej będzie coś ustalić.
Powrót do góry
gadu-gadu
mareczektdi

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: VW Touran 2,0tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 14:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


szulinster
dzieki za informację.
Kod:

_________________
maniek
Powrót do góry
gadu-gadu
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 16:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


ja jestem umówiony na 20.05 w Radomiu, koszt podłączenia do komputera podobny.
Zobaczymy co wykryją.
Powrót do góry
mareczektdi

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: VW Touran 2,0tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 11:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Ja umówiony jestem w serwisie, w Ziielonej Górze, na 21.05 - koszt sprawdzenia komputerem 120zł + koszty ewentualnych napraw.
_________________
maniek
Powrót do góry
gadu-gadu
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 12:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


ja chyba ominę wizytę u komputerowców i pojadę do kogoś kto zajmuje się klimatyzacja ale muszę poczekać do końca miesiąca Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 11:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


witam
ja juz problem rozwiazalem
skonczylo sie na wymianie sprezarki niestety
koszt to 750 zl, przy czym wymieniona sprezarka nie jest nowa

ale juz wszystko smiga:)

pozdrawiam
Powrót do góry
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 15:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


właśnie wróciłem od mechaników, okazało się że nie było w moim aucie sprzęgła do klimatyzacji (mechanik bardzo się zdziwił) bo bez tego nie miała prawa działać i powiedział, że ktoś był na tyle zabawny że ją wymontował Wink

Wynik jest taki, że naprawa + sprzęgło kosztowało mnie 400 PLN
Uważam iż jest to cena jak najbardziej do zaakceptowania.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mareczektdi

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: VW Touran 2,0tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 13:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Witam
Ja równiez problem mam z głowy - klima działa poprawnie.
W moim touranie sprężarka klimatyzacji zatarła się. Wymianana sprężarki kosztowała mnie 800zł - czas wymiany 4h. gwarancja na 6 miesiecy.
Pozdrawiam Smile
_________________
maniek
Powrót do góry
gadu-gadu
dugi1975

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 11:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Hej witam mam pytanie odnosnie klimatyzacji mam Tourana z 2003 chce sie spytac gdzie jest zamontowany filtr przeciwpylkowy bo kurcze nigdzie nie moge go znalesc.
Wielkie dzieki za podpowiedzi .
Dziekuje i pozdrawiam .
Powrót do góry
andrzejK

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobiernice
Posiadane auto: VW Touran 2,0 140KM 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 09:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Jak będę w domu to sprawdzę w instrukcji obsługi i dam Ci znać gdzie uf filtr się znajduje.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
andrzejK

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobiernice
Posiadane auto: VW Touran 2,0 140KM 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 22:36
Temat postu:

Filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym


Filtr którego szukasz znajduje się pod schowkiem z prawej strony musisz odkręcić dwie śruby z tworzywa sztucznego oslony nagrzewnicy i zdjąć ją a następnie powinien być filtr.Tak przynajmniej jest na zdjęciu w instrukcji obsługi.Sorki że tak późno piszę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2008, 16:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


witam moze ktos sie spotkal z takim przeypadkie wlaczam klime na moment sie zalaczy czuc zimny nawiew po chwili sa jakies drgania i kilma nie chlodzi moze ktos podpowie co to moze byci ..pozdr...
Powrót do góry
coolio78

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2008, 11:32
Temat postu:

Problem z klimą w Touranie


Witam
Mam następujący problem. Jeden z silniczków z klimatyzacji czasami się zacinał podczas pracy więc go wymontowałem i wyczyściłem (dolny silniczek od strony kierowcy) nie jestem pewien, ale to jest chyba silniczek klapy regulacji temperatury. Przed odłączeniem nastawiłem na stronę kierowcy temp. 28 stopni, aby silniczek ustawił się w pozycji, w której łatwo mogłem go rozsprzęglić z klapą którą sterował. Potem odłączyłem akumulator i wymontowałem silniczek. Po wyczyszczeniu przykręciłem z powrotem silniczek na swoje miejsce klapę, którą sterował ręcznie ustawiłem tak aby jej ustawienie pasowało do obecnego położenia silniczka (zresztą inaczej się chyba nie da). Po podłączeniu akumulatora odpaliłem autko i zrobiłem jazdę testową. Silniczek już się nie przycinał tylko wystąpił inny problem - jak włączyłem klimatyzację to po ustawieniu zadanej temperatury obie strony chłodziły prawidłowo, natomiast po wyłączeniu klimy nastawiłem na obie strony 29 stopni. Lewa strona grzała na maxa, natomiast po prawej stronie leci zimne powietrze. Co się stało - przecież prawej strony nie ruszałem.
Czy coś zrobiłem nie tak ? Proszę o pomoc i jakieś sugestie. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
sasl

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran, 1.9, 2005, BKC, DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2008, 13:07
Temat postu:

Re: Problem z klimą w Touranie


coolio78 napisał:
Witam
Mam następujący problem. Jeden z silniczków z klimatyzacji czasami się zacinał podczas pracy więc go wymontowałem i wyczyściłem (dolny silniczek od strony kierowcy) nie jestem pewien, ale to jest chyba silniczek klapy regulacji temperatury.


Witaj!
Te silniczki są połączone z potencjometrami. Na podstawie wskazań potencjometrów komputer określa położenie klapy.
Trzeba zresetować ustawienia klap.
Możesz to zrobić sam naciskając jednocześnie klawisz nawiewu na przód oraz Ekon. Włączy się wtedy resetowanie ustawień wszystkich klap - jakiś czas będą się otwierały i zamykały poszczególne klapy, a na wyświetlaczach pokażą się takie dziwne znaczki. (Oczywiście należy to zrobić przy włączonym zapłonie)
Może po takim resecie wszystko wróci do normy.

Mam jeszcze do Ciebie jeszcze pytanie. Jak Ci się udało dobrać do tego silniczka? Mam podobny problem. Jak jest zimno to silniczek od klapy temperatury po stronie kierowcy cały czas wykonuje niewielkie ruchy klapą, a jej nie otwiera przez co nie ma ogrzewania po stronie kierowcy. Jak mu pomogę to na moment jest ogrzewanie, ale po chwili wraca do położenia początkowego i znów zaczyna ruszać wte i wewte. Myślę że coś jest nie tak z potencjometrem. Właśnie zabieram się do wymontowania silniczka tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, by nie rozbierać połowy samochodu.
Powrót do góry
coolio78

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Też nie chciałem rozbierać połowy auta, żeby się tam dostać, ale jakoś się udało. Ja to zrobiłem tak. Zdemontowałem boczną osłonę od strony kierowcy przy pedale gazu (jest zamontowana na 2 zatrzaski), potem osłonę pod pedałami (jest przykręcona dwoma nakrętkami). Potem jak spojrzysz w górę to widać już silniczek. Dalej zdemontowałem taką plastykową osłonę pod silniczkiem, pod tą osłonę wchodzą bodajże dwie rurki z nagrzewnicy. Trzeba się trochę nagimnastykować żeby to odkręcić. Potem nożem rozłączyłem cięgno silniczka z cięgnem klapy regulacji temperatury. Jak zdemontujesz tą osłonę pod silniczkiem to będziesz widział tą klapę regulacji temperatury. Potem zabrałem się za silniczek. Jest zamocowany na dwóch śrubach i jednym bolcu. Niestety pękł mi jeden uchwyt, bo nie potrafiłem się do niego dobrać bez rozkręcania całego przodu. Potem go skleiłem i przy montażu nie wkręcałem tam śruby, bo mi się to nie udało, ale mimo to silniczek działa prawidłowo i nic się z nim nie dzieje. Jak będziesz miała jakieś pytania to pisz. Jak sprawdzę czy ten reset działa to napiszę co z tego wyszło.
Powrót do góry
coolio78

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Zrobiłem reset tak jak pisałeś. Faktycznie pojawiają się wtedy takie dziwne znaczki i po chwili znikają, ale reset nic nie pomógł. Zrobiłem test i wywaliło mi takie błędy"
711 004
712 004
2c6 004
4f9 084
Zrobiłem reset błędów i został teraz tylko jeden:
4f9 084
Co on oznacza i czy może to być źródłem mojego problemu tzn. że od strony kierowcy przy nastawie 29 stopni leci ciepłe powietrze a przy takiej samej nastawie od strony pasażera leci zimne powietrze.
Powrót do góry
doruch

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Bugatti Veyron
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Witam

Filtr jest zamocowany pod schowkiem pod szarym wygłuszeniem z pianki.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 22:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


filtr przeciwpyłkowy masz usytuowany za schowkiem. wymienia sie go bez demontazu schowka. Połoz sie na dole i zobaczysz taki prostokatny plastik, odkrecach srubki i fitr jest pod nim Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
sianek

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 14

Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI 2004 BKC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 11:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Witam wszystkich "
nie chciałem zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj .
Mam problem z moimi nawiewami (wentylatorami) mam manualna klimatyzacje i gdy ustawiam pokrętło na np:poziom szybkości wentylatora 3 to dmucha jak by był na 2 a jak włączę na 4 to dmucha jak by był na 3 a gdy włączę (to najlesze ) wsteczny bieg to działa poprawnie tnz na 4 dmucha jak na 4 .
sprawdzałem to z tym wstecznym biegiem z dziesięć razy zawsze jest tak jak opisałem nie mam pojecie co to ma wspólnego ale na pewno nie dzieła jak powinno proszę o jakakolwiek pomoc z waszej strony .
Dzieki i pozdrawiam.
_________________
pozdrawiam
sianek
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pią 03 Lip 2009, 19:28
Temat postu:

Re: Problem z klimą w Touranie


coolio78 napisał:
Witam
Mam następujący problem. Jeden z silniczków z klimatyzacji czasami się zacinał podczas pracy więc go wymontowałem i wyczyściłem (dolny silniczek od strony kierowcy) nie jestem pewien, ale to jest chyba silniczek klapy regulacji temperatury. Przed odłączeniem nastawiłem na stronę kierowcy temp. 28 stopni, aby silniczek ustawił się w pozycji, w której łatwo mogłem go rozsprzęglić z klapą którą sterował. Potem odłączyłem akumulator i wymontowałem silniczek. Po wyczyszczeniu przykręciłem z powrotem silniczek na swoje miejsce klapę, którą sterował ręcznie ustawiłem tak aby jej ustawienie pasowało do obecnego położenia silniczka (zresztą inaczej się chyba nie da). Po podłączeniu akumulatora odpaliłem autko i zrobiłem jazdę testową. Silniczek już się nie przycinał tylko wystąpił inny problem - jak włączyłem klimatyzację to po ustawieniu zadanej temperatury obie strony chłodziły prawidłowo, natomiast po wyłączeniu klimy nastawiłem na obie strony 29 stopni. Lewa strona grzała na maxa, natomiast po prawej stronie leci zimne powietrze. Co się stało - przecież prawej strony nie ruszałem.
Czy coś zrobiłem nie tak ? Proszę o pomoc i jakieś sugestie. Z góry dziękuję.



Widzę że mam ten sam problem. Regulacja temperatury dla kierowcy działa prawidłowo natomiast dla pasażera wieje tylko zimne powietrze nie zależnie od nastawienia na pokrętle. Wieczorem spróbuje zrobić reset i sprawdzę czy pomogło.

Jeśli chodzi o te błędy to one gdzie są wyświetlane na wyświetlaczu temp , maxi-docie czy muszę podpiąć VAG`a???
Powrót do góry
gadu-gadu
radek85

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIMANOWA
Posiadane auto: vw touran 2.0 TDI 103kw 140kM BKD 2004
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 05 Lip 2009, 15:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


mam reczna klime co oznacza przycisk econ?i co jest jego zadaniem i co daje obieg zamkniety?
Powrót do góry
skype status
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 05 Lip 2009, 21:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


econ - jesli pali sie na tym przycisku kontrolka : klimatyzacja oraz dogrzewacz się nie załączą.
obieg zamkniety : zamykasz dopływ powietrza do kabiny z zewnątrz. Zamykasz tym samym wentylacje kabiny.
_________________
nord
Powrót do góry
jeffik

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: VW Touran 1.9 TDI AVQ 2003
Piwa: 3/11
Wysłany: Nie 05 Lip 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Witam!

To mój pierwszy post i dość nietypowe pytanie.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Tourana z 2003 roku wyposażonego w zwykłą klimatyzację. Czy istnieje możliwość wymiany panela na climatronic? Widziałem tych paneli dużo na allegro i tak się zastanawiam czy taka wymiana jest możliwa.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 17:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


zrobiłem reset climatronika i ogrzewanie pasażera zaczęło działać Smile Musze jeszcze tylko sprawdzić temperaturę wylatującego powietrza - bo wydaje mi się nie taka sama dla obu stron przy tym samym nastawie na pokrętle. Jeszce w tym tygodniu na wszelki wypadek podepnę VAGa i luknę czy jakiś błąd klimy się pojawił/wia
Powrót do góry
gadu-gadu
wojti12

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Alhambra 2011, 2.0TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 09:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


a ja mam pytanko o skraplanie sie wody pod samochodem przy uzywaniu klimy.
mam wrazenie ze bardzo duzo jej sie skrapla. (jak mialem audi a6 to bylo z 3 razy mniej wody pod samochodem).
mam garaz wiec latwo moge ocenic

czy u Was tez tak jest?
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 15:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


tez...


... w zaleznosci od warunkow w jakich sie jezdzi (cieplo).
Powrót do góry
itf

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 TDI 140KM BKD DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 13:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Ja z kolei mam inny problem z klimatyzacja. Sprezarka dziala, przewody sa zimne i jest na nich mnostwo kropelek wody. Wnioskuje wiec ze sprezarka dziala jak powinna czyli chlodzi.

Niestety mam wrazenie, ze w samochodzi jest za cieplo. Mam ustawione na 19 stopni, ale raczej nie schodzi do tej temperatury, bo jest mi goraco.

Wyglada na to, ze albo klima nie wyrabia albo cos innego jest przyczyna, ze jest cieplo w samochodzie.

Moze czujnik temperatury wewnatrz walnal? Gdzie on jest i jak to sprawdzic czy jest sprawny? Jakies inne pomysly?
Powrót do góry
gadu-gadu
Tom112

Dyskutant



Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: VW Touran 2.0 140KM 2005r. Nissan Qashqai 2.0 ben 140KM 2010r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 23:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


a może trzeba dobić gazu do klimy? jak jest mało to słabo chłodzi.
Powrót do góry
itf

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 TDI 140KM BKD DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2009, 17:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


klima byla nabijana. Ktos kiedys mi powiedzial o jakims elektrozaworze co soe lubi zawieszac w tych kompresorach. Chcialbym to jakos zweryfikowac. Ewentualnie jak to sprawdzic i gdzie on wogole jest.
Powrót do góry
gadu-gadu
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 06:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


w końcu udało mi się dorwać kumpla i podpięliśmy VAG`a. Na szczęście żadnych błędów w climatroniku nie znaleźliśmy. Najwidoczniej była to jednorazowa słabostka i reset wystarczył Smile Nastawy temperatury również dziłają poprawnie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 15:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


itf - elektrozawór : chodzi prawdopodobnie o tzw zawór ciśnienia, który w przypadku braku czynnika chłodzącego w układzie a zarazem jego ciśnienia odłącza kompresor. W twoim samochodzie sprężarka działa i jest czynnik chłodzacy bo przewody są zimne, na ich drodze do kabiny ( mogę sie mylić) nie powinno być żadnego zaworu. Sprawdź proszę czy przypadkiem filtr powietrza do kabiny nie jest poprostu już zużyty i zapchany. Inną sprawą jest subiektywne odczucie zimna i ciepła.
W moim Toranie mam manualną i sprawną klimę. Zanim wnętrze osiągnie komfortowa temperaturę (ok 22stC) minie ok 15 minut. Przestrzeń w naszych autach jest duża i wypełniona kupą foteli, kokpitu i tapicerki. Zanim te element zostaną schłodzone przez klimę, to cały czas jeszcze grzeją - bo ich temperatura w nagrzanym aucie wynosić może i 50 stC.
W końcu jak jest lato to musi być ciepło....
_________________
nord
Powrót do góry
itf

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 TDI 140KM BKD DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 23:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


filter tez wymienialem. Moze faktycznie jest jak mowisz. Duze wnetrze to i dluzej sie chlodzi.

Ja mam wersje Trendline i wydaje mi sie, ze powodem takiego stanu rzeczy moga byc nieprzyciemnione szyby. Znaczy wiecej slonca dociera do srodka i klima nie nadaza z chlodzeniem. Musze zalozyc folie i zobaczymy wtedy.
Powrót do góry
gadu-gadu
kromex

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 36

Posiadane auto: VW Touran 1,9 TDI 2004
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 09:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


W moim aucie mam manualną klimatyzację. Wczoraj wykonałem dezynfekcję instalacji za pomocą preparatu rozpylanego do otworów wentylacyjnych. Następnie zgodnie z instrukcją ustawiłem nawiew na najwyższą temperaturę, włączyłem przycisk ECON i zmieniałem siłę nawiewu co kilka minut. Również co kilka minut, pokrętłem zmieniałem ustawienia nawiewu (do kabiny, na nogi, na szybę itd.) W trakcie tej czynności zauważyłem, że gdy zmienię ustawienia nawiewu z dowolnego - na szybę - gaśnie lampka przycisku ECON i klima zaczyna chłodzić. Ponowne przesunięcie pokrętła w inne położenie np. - na nogi - powoduje wyłączenie klimy i lampka przycisku ECON znów się świeci.

Czy to jest prawidłowe działanie układu czy jakiś błąd spowodowany np. dezynfekcją?
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 13:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Jest to prawidłowe działanie układu klimatyzacji. Zdecydowanie szybciej odparowują szyby gdy działa na nie nadmuch powietrza osuszonego przez klimatyzację. Podobnie klimatyzacja samoczynnie się załączy, gdy włączysz zamknięty obieg powietrza w kabinie.
_________________
nord
Powrót do góry
kromex

Debiutant



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 36

Posiadane auto: VW Touran 1,9 TDI 2004
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 21:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ulżyło mi bo już myślałem, że następny koszt się szykuje.
Powrót do góry
repu

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Touran Highline 2,0tdi 100kw (AZV) 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 16:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Jakiś już czas temu borykałem się z klimatyzacją i jej chłodzeniem, opisałem to w temacie : http://www.volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38584&highlight=klimatyzacja

Ale jakoś w czerwcu przez przypadek nauczyłem się tak regulować pokrętłami temperatury że chłodzi, a mianowicie jeśli przykładowo temperatura na zewnątrz wynosi 27 - 30 stopni i samochód stał na słońcu to żeby auto się schłodziło ustawiam na HI obydwa pokrętła i dmuchawa na max i po chwili muszę stopniowo obniżać temperaturę bo inaczej zacznie grzać i tak schodzę 25-23-21 żaby docelowo dojść do upragnionych 20 stopni w kabinie.
Ale to chwilowe rozwiązanie czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną że bezpośrednio nie da się ustawić 21 żeby chłodziło przy nagrzanym samochodzie bo jak wyjeżdżam z chłodnego garażu to klima chłodzi bo i temperatura w samochodzie jest ok 22 stopni , dodam że oczywiście komp nie wyrzuca żadnych błędów.


Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
komunikator tlen - status
darek177

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie,lubin
Posiadane auto: Vw Touran 2.0 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


A ja mam mianowicie taki problem
Jechalem przy wlaczonej klimatyzacji i dodalem chlodzenie na maksa i wtedy klima wylaczyla sie calkowicie to znaczy przestala dmuchac
Panel dziala wszystkie funkcje sie wyswietlaja a nadmuchu zero
przesterowalem na cieple powietrze i bez rezultatu
Co moze byc przyczyna
Powrót do góry
paczopaczesniak

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 12:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


ja kiedys pojechalem dobic gazu do jednego zakladu i po wyjechaniu klima nie pracowala tak jak nalezy pojechalem do drugiego gdzie mechanik nabijał gaz 3 razy dluzej ale klima teraz smiga jak nalezy. Wniosek ze nie kazdy mechanik potrafi to dobrze zrobic.

A jesli chodzi o to podkrecanie to klima ustawiona na "auto" sama dopasowywuje sobie sile nawiewu i nie trzeba nic krecic jedynie manipulowac temperatura
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
lipiniak

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: caddy 55kw 1,9tdi 2006 . touran 1,9tdi 66kw .2005r. passat 2.0 140KM b6 3c5 2006r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 20:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


darek177 napisał:
A ja mam mianowicie taki problem
Jechalem przy wlaczonej klimatyzacji i dodalem chlodzenie na maksa i wtedy klima wylaczyla sie calkowicie to znaczy przestala dmuchac
Panel dziala wszystkie funkcje sie wyswietlaja a nadmuchu zero
przesterowalem na cieple powietrze i bez rezultatu
Co moze byc przyczyna
ciekawi mnie czy kolega znalazl przyczyne u mnie to samo, mam auto od kilku dni i od pocztku zero nadmuchu(a szybki rosieja Crying or Very sad ) bede wdzieczny za odpowiedz.
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 20:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


@ lipiniak

Sprawdź bezpieczniki na dole kokpitu, dla MR'05 w grę wchodzą następujące:
- 3 (5A)
- 24 (10A)
Te dwa odpowiadają za zasilanie sterownika climatronica. Natomiast dmuchawa jest zabezpieczona bezpiecznikiem 35 (40A) lub w przypadku gdy masz do tego niezależne ogrzewanie dodatkowe (Webasto) to 56 (40A).
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
lipiniak

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: caddy 55kw 1,9tdi 2006 . touran 1,9tdi 66kw .2005r. passat 2.0 140KM b6 3c5 2006r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 20:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


bezpieczniki ok ,chyba bez kompa sie nie obejdzie moze siadl jakis przekaznik ?gdy wlaczam klime to slychac z kratek takie szemranie ale nadmuchu brak.
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


"Szmeranie" to praca silniczków krokowych klimy, więc chyba bardziej chodzi o sam silnik nadmuchu powietrza.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Maciej_F

Dyskutant



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): pruszcz gdański
Posiadane auto: VW Touran Higline2,0 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 23:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Witam .
Prześledziłem ten temat i wreszcie znalazłem możliwość dokonania nastawy wstępnej silniczków sterowania klimatyzacji . Cały czas mam problem z prawym silniczkiem V 159. Był wymieniany , teraz próbowałem resetowania nastaw . I nici .
Ma ktoś jeszcze jakis koncept co z tym zrobić ?? Silniczek cały czas szaleje .

A propos . Naciśnięcie przycisków ECON i nawiewu innego niż przód pokazuje dziwne temperatury ?? Co to może znaczyć ?

Maciej F
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 13:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) klimatyzacja Touran 2003


Skoro wymieniałeś już silniczek i jesteś pewien, że ten na podmiankę jest ok, to pozostają dwie mozliwości:
1. Panel climatronica fiksuje
2. Wiązka ma uszkodzenie.

Drugi punkt łatwo sprawdzić - powyciągać wtyczki i sprawdzić przejścia, najlepiej z małym obciążeniem np. żarówką 21 W.
Musisz poszukać kogoś z Touranem, Passatem czy Golfem z podobnym klimatronickiem (warto z podobnego rocznika) i sprawdzić jakie tam są sygnały i czy twój silniczek w drugim aucie zadziała.
Podłączałeś już kompa, żeby błędy odczytać?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

29 500

2012r.

160 430 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenMultivan

94 900

2012r.

220 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPassat

79 900

2016r.

94 476 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

49 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System