Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 14:37
Temat postu:

problem z hamulcami :(


witam zakupiłem niedawno swojego Passata b6, w aucie był od początku problem z hamulcami tzn. pedał w podłodze, odpowietrzyłem hamulce i okazało się że było bardzo zapowietrzone lewe tylne koło, po odpowietrzeniu metodą tradycyjną było lepiej ale nie było " fajerwerków " kiedy przesiadłem się do golfa v w ktorym pedał hamulca reaguje praktycznie od razu nie to co w Passacie. Pojechałem zatem do serwisu VW i odpowietrzyłem poprzez wymianę płynu hamulcowego ciśnieniowo. Po tym hamulce bajeczka tak jak w Golfie, niestety cieszyłem się przez kilka dni i hamulce ponownie słabsze:( ogólnie auto hamuje ale pedał nie reaguje od razu po wciśnięciu, efekt jest taki że trzeba go kontrolować bo nie czuć jakby oporu hamowania tylko dopiero pod koniec. Ponownie udałem się do swojego mechanika i okazało się że znowu to samo lewe tylne koło zapowietrzone. Pytanie: czy powodem może być zacisk tego koła? (brak jakichkolwiek wycieków), pompa hamulcowa która przepuszcza między sekcjami (ale co to ma do zapowietrzenia koła?) i jeszcze jedna diagnoza innego mechanika: pompa vacum nie daje ciśnienia (ale wydaje mi się że wtedy pedał hamulca byłby twardy a nie miękki?) proszę o pomoc może miał ktoś podobny przypadek[/list]
Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 15:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


Kolego.
Passaty maja ta wade,ze wyjscie podcisnienia pompy vacum jest zakuwany i jesli nadgryzie go zab czasu,to wlasnie na tym wyjsciu powstaje nieszczelnosc.
Wynik tej usterki to spadek wartosci podcisnienia,a w rezultacie dac to moze objawy takie jak;czesto wylacza sie turbina,najczesciej podczas szybkiego przyspieszania.
Słabną hamulce,pedał staje sie twardy.
Sprawdz podcisnienie u mechanika(przyrząd nazywa sie vakuometr),prawidlowe powinno wynosic 0,8-1,0 atm.
Jesli masz w Pasku luzne wyjscie podcisnienia,to proponuje zalac je klejem do szyb samochodowych.ja tak zrobilem u siebie i od dwuch lat mam spokoj i moge powiedziec,ze mam hamulce w aucie.
Co do zapowietrzania sie ukladu,to stawiam na jakas nieszczelnosc jednak.Moze na wezykach masz gdzies jakas mikro dziure,dlatego zapowietrzenie trwa kilka dni i nie widac wycieku.
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 15:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


dziękuję za zainteresowanie problemem;) zrobię tak jak napisałeś z tym, że hamulce nigdy nie robiły się twarde dlatego zastanawiałem się nad diagnozą pompy vacum, tu sytuacja jest odwrotna, kilka centymetrów pedał wchodzi gładko bez znacznej reakcij hamowania dopiero po tym dystansie hamuje wyraźnie. W rezultacie wygląda to tak że jadąc i chcąc zatrzymać się w danym punkcie muszę brać poprawkę że podczas naciskania hamulca auto nadal jedzie i hamulec zareaguje jakby z opuźnieniem. Po odpowietrzeniu cisnieniowym Passat hamował idealnie szkoda że tylko przez kilka dni:/ sytuacja wrociła do stanu jak wyżej dlatego postanowiłem sprawdzić i co mnie zdziwilo znowu powietrze w tym samym kole (lewe tylne). na mój rozum gdyby był problem z vacum to nie byłoby podciśnienia na servie i pedał robiłby się twardy jak pisałeś, ponadto silnik traciłby moc i nie równo pracował a takich objawów u mnie nie ma. Zastanawiam się tylko skąd w takim razie powietrze w układzie i dla czego akurat tylko w tym jednym kole a nie wszędzie
Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 16:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


Moim skromnym zdaniem problemu nalezy szukac w ukladzie tego lewego,tylnego kola.
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 16:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


nie jestem mechanikiem ale na zdrowy rozum też tak myślę, zdziwiło mnie tylko to że na odpowietrzeniu byłem w serwisie VW gdzie przeglądali układ i stwierdzili, nie ma wycieków to jest ok. Zaczynam wątpić w ich profesjonalizm bo myślę że to że nie ma wycieków nie oznacza że powietrze nie może być zasysane. Obstawiam właśnie ten zacisk, chyba zacznę od wymiany zestawu naprawczego(uszczelek i tłoczka) i jeszcze raz odpowietrzę. Mam nadzieję że problem nie powróci. Myślę że powodem mogą być uszczelki lub jakiś wżer na tłoczku który podczas cofania się zasysa powietrze ale to są tylko moje domysły:/ najgorsze są te diagnozy mechaników które wprawiły mnie w osłupienie:/ jeden że pompa hamulcowa, drugi że pompa vacum, trzeci że sterownik absu a jak mówiłem że po odpowietrzeniu było ok to jeden nawet mi powiedział "wydawało ci się" :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 16:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Salatny

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 806 2.0i Turbo
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 18 Sty 2016, 15:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


Tylne zaciski VW od zawsze miały problem z przedostawaniem się płynu do mechanizmu ręcznego, także wymiana uszczelek w zacisku powinna problem rozwiązać
Powrót do góry
Borowik93

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Wolksvagen Bora 1,9 TDI 90 PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 12:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


No sytuacja wygląda tak że jeżeli masz poziom płynu prawidłowo to nie powinien ci się cały układ zapowietrzyć a tylko dane koło z usterką. Jeżeli tobie się zapowietrza cały układ to ja bym szukał przyczyny w pompie, może faktycznie coś jest wadliwa lub któryś element ABS ma usterkę. Z zacisku z którego nie ma wycieku nie jest możliwe zasysanie powietrza tam nie ma zaworów jednostronnych. Ja spuszczam płyn całkiem z układu i potem wystarczy odpowietrzyć 2 zaciski przód lub tył i hamulce zawsze zaraz po zabiegu są brzytwa .
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 18:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


poziom płynu hamulcowego jest odpowiedni a zapowietrza się właśnie tylko lewe tylne koło nie cały układ:/ wycieku nigdzie nie widać przynajmniej tak mi powiedziano podczas wizyty w serwisie Sad
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 19:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


witam otóż zdecydowałem się ponownie oddać auto do serwisu VW gdzie stoi już tydzień i nic tłumaczą się że albo mają awarię sprzętu albo mechanik się rozchorował:/ w każdym razie dzisiaj ponownie do nich dzwoniłem i dowiedziałem się że w układzie nie znaleźli żadnego wycieku i mechanik stwierdził że hamulce nie są złe i on by je tak zostawił Shocked ale kierownik kazał szukać przyczyny i jak stwierdzili będą jeszcze sprawdzać wysprzęglik który może mieć wpływ na zapowietrzenie układu i spróbują jeszcze odpowietrzyć pompę abs bo wcześniej tego nie zrobili. Jak myślicie czy powodem zapowietrzenia się układu a w tym jednego koła może być wada wysprzęglika lub pompa abs pomimo tego że abs i pedał sprzęgła działają prawidłowo (biegi wchodzą bez problemów)?
Powrót do góry
Gracek90

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Passat B6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Mar 2017, 01:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


Podejrzewam, że masz problem z zaciskami, dlatego hamulce tak się zachowują. Jeżeli chcesz to sprawdzić przedzwoń tutaj telefon 537-448-724. Firma jest z Konina, ale specjalizuje się w tej kwestii.
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Mar 2017, 07:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z hamulcami :(


dziękuję za radę ale uporałem się już z tym problemem, faktycznie problemem były zaciski a raczej ich uszczelnienie przy silniczku hamulca (oringi) pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

61 700

2018r.

103 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaravelle

145 900

2019r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenFox

10 490

2010r.

140 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie

VolkswagenPassat

13 700

2008r.

398 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System