Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 13:13
Temat postu:

Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Witam.

Jestem po wstępnych oględzinach VW Sharana, niebieski metalik i chciałbym się was poradzić w sprawie zakupu.

1. 1,9TDI / 115KM / 6biegów / 2001 rok / 6 foteli / rej. na 7os.
2. 267 tyś. / ABS / ESP / EBD / org ciemne szyby / Climatronic -przód i tył / el. lustra / el. szyby / podgrzewane fotele.
3. Przywieziony z Niemiec w 2007 roku z przebiegiem 150tyś. jako nie bity (właściciel sprawdzał całe auto i na tylnych drzwiach jest jednak trochę szpachli) , cały czas ten sam właściciel w PL
4. Przywieziony z hakiem, ale nic nie ciągał w PL (znam właściciela)
5. Wymienione tarcze i klocki w tamtym roku (zrobione około 20tyś)
6. Opony zimowe na stalówkach na 4+ , letnie opony słabe na 3 , ale na rocznych aluminiowych felgach 16 (na pewno od razu czeka mnie zakup nowych opon letnich)
7. Z przodu nad szybą przy krawędzi , dwa duże odpryski z purchlami
8. Na około parę zadrapań parkingowych (większość do spolerowania)
9. Na tylnej klapie przy klamce dość duże ubicie lakieru (podobno z jakiegoś garażu od mechanika)
10. Wymienione cały dogrzewacz (sprawdzałem dzisiaj rano i działa dobrze) , przy 180tyś. wymieniona turbina.
11. Climatronic przód / tył - działa , cały układ zregenerowany rok temu (właściciel ma serwis klimatyzacji)
12. W środku na drzwiach uchwyty do zamykania strasznie odrapane - do malowania , klapka głównego schowka na podszybiu ma złamany jeden zawias.
13. Reszta środka wygląda na te 267tyś. , idealnie nie jest ale to auto użytkowane przez kobietę która wozi dwa małe ludziki.
14. Cena wywoławcza 18,5 tyś.
15. Przejechałem nim parę kilometrów -> nic nie stuka ani nie puka na dziurach , silnik pracuje bardzo spokojnie i czysto bez żadnych niepokojących objawów, jeżdżony na Castrolu SLX wymieniany co 10tyś.
16. Do uszczelnienia pokrywa zaworów , przy jeździe pod górkę olej skapuje na kolektor i śmierdzi (tak powiedział właściciel)..

Teraz pytania:

1. Na co jeszcze zwrócić uwagę ?
2. Czy ten silnik 1,9TDI 115 KM trapią jakieś szczególne usterki ?
3. Czy ta skrzynia 6 biegowa jest niezawodna ?
4. Jak najlepiej naprawić te podrapane uchwyty na drzwiach (orientacyjny koszt) ?
5. Czy kupię bez kłopotu klapkę do schowka i jaki może być jej koszt ?
6. Jakich awarii można się spodziewać w najbliższym czasie przy przebiegu około 300tyś. (nieraz są typowe , o takie mi chodzi)
7. Czy cena 18,5tyś. jest dobrą ceną za ten konkretny samochód (na pewno zejdę do 18tyś. jeszcze)
8. Jaki rozmiar opon letnich jest polecany (teraz są 205/55/16) ale myślę o wyższych 205/60-65/16 i jakiego producenta najlepiej szukać (preferuję Barum ale nie wiem czy w Sharanie się sprawdza). Jeżdżę po A18 do Niemiec a tam są straszne dziury jadąc od granicy więc opony muszą być wyższe niż te 55 (mam teraz w pasku 225/45/17 i to jest totalna masakra)

Sorki za tak długi opis i pytania , ale nie znoszę niedopowiedzianych rzeczy więc opisałem wszystko jak najdokładniej mogłem.

-----------------------
pozdrawiam.
hanskloops
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 15:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


silnik 1,9 tdi jest jednym z "lepszych" silników Vw. do typowych usterek można zaliczyć: przepływomierz i turbosprężarka. a co do skrzyni biegów- jest ok. ma taka samą wytrzymałeośc co zwykłe 5 Wink pokrywe i uchwyty mozesz kupić na allegro- koszt kilka złotych Wink W salonowym aucie były 195/65/15 a teraz masz 16- musisz albo zmienic felgi (ale wiedomo- koszty) lub poszukać zamienników: 195/60/16 lub 175/65/16 (tylko że pogorszy się trakcja)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Dzięki za odpowiedź Wink

Przypomniałem sobie że właściciel wspominał o wymianie przepływomierza w tamtym roku (koszt 180zł.) i akumulatora 2 lata wcześniej.

Co do felg aluminiowych - 16cali , raczej bym je zostawił - zostały kupione rok temu i są w super stanie. Rozmiar opon chciałbym zmienić tylko na wysokość , szerokość 205 jest okey do takiego auta , jedynie stosunek wysokości do szerokości - 55 jest fajny na równe drogi - na dziury odpada.
Będę szukał 205/60-65/16 , powinny dużo lepiej amortyzować dziurawe drogi.
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 17:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Dużo Ci nie podpowiem ale:
-auta z grupy VAG, mają właśnie mankamenty, jeżeli chodzi o te "purchle" na krawędzi nad przednią szybą i rdza w okolicy klamki tylnej klapy. To samo dotyczy rdzy przy tylnych lampach w pokrywie;
-detalami typu uchwyt w drzwiach się nie przejmuj, wszystkie się wycierają. Na alegro ok. 70 zł sztuka. Ja je wymontowałem 3-krotne malowanie sprayem na czarno i jest okey już pół roku. Pokrywę schowka dokupisz;
-awaryjne są klimatyzacje, ale jak to auto od klimiarza to temat odpada;
Jak "urwiesz" tę końcówkę, to masz na wymiany płynów.

Jednak przed zakupem, mimo, że autko ładnie śmiga, ja starałbym się "wytargować" wizytę u elektromechanika, aby podłączyć go pod komputer i posprawdzać. Sytuacja dobra, auto trochę znasz, a to już dużo Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dieselforum

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW Passat 2.0 TDI 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 14:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


hanskloops napisał:
Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes


te silniki są jednymi z najlepszych,ktore budowane byly do VW Sharan i Seat Alhambra,do 2005 r rownież do Ford galaxy...jedyne obawy miałbym do przebiegu...nie wierze w taki przebieg a tym bardziej,z 2007 roku z przebiegiem 150tyś jak piszesz w 2007 roku z przebiegiem 150tyś...to raczej nie jest prawda!
_________________
dieselforum
Powrót do góry
dieselforum

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW Passat 2.0 TDI 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 14:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


dieselforum napisał:
hanskloops napisał:
Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes


te silniki są jednymi z najlepszych,ktore budowane byly do VW Sharan i Seat Alhambra,do 2005 r rownież do Ford galaxy...jedyne obawy miałbym do przebiegu...nie wierze w taki przebieg a tym bardziej,z 2007 roku z przebiegiem 150tyś jak piszesz w 2007 roku z przebiegiem 150tyś...to raczej nie jest prawda!


http://dieselforum.pl/na-co-zwracac-uwage-kupujac-uzywane-auto-z-silnikiem-tdi-vt34.htm?highlight=#103
_________________
dieselforum
Powrót do góry
zawiszanieczarny

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 115KM Automat 02'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 22:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Jestem ciekaw czy autorowi wątku udało się sprawę zakupu tego auta dograć do końca. Jeśli tak to jakie wrażenia, czy zakup był udany?
Powrót do góry
kezsel77

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slaskie
Posiadane auto: Sharan 1.9 tdi 116km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 19:16
Temat postu:

moja rada


ucz sie na bledach innych a nie na wlasnych bedzie taniej znajdz mechanika niech ci go przejrzy i powie co jest ok co nie jest ok i co bedzie do roboty
ja kupilem w styczniu sharana 1.9tdi 116km 2001r i sie wpakowalem w wydatki duze wydatki wiec kolego zainwestuj od 300 do 500 zl i zaufanego mechanika pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe

11) 4 x 4 »

VolkswagenEos

22 900

2007r.

195 462 km

śląskie

VolkswagenTouran

37 900

2013r.

298 350 km

lubelskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

97 900

2022r.

37 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 900

2009r.

198 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System