Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:24
Temat postu:

Stuki w nowym Tiguanie.


Witam serdecznie.
Byc moze ktos mial podobny problem, serwis nie moze zdiagnozowac przyczyny, dlatego postanowilem zalozyc taki temat.
Miesiac temu odebralem z salonu nowego Tiguana 1.4TSI(160KM) 4MOTION + DCC
Praktycznie od pierwszego dnia cos stuka na wybojach i podczas mocnego hamowania. Stuki dochodza gdzies z okolicy wnetrza auta tylko o po stronie kierowcy. Mniej wiecej na wysokosci szyby, oczywiscie gdzies w glebi, blizej ziemi. Dzwiek jest taki, jakby dosyc ciezka rzecz nie byla dokrecona lub zupelnie lezala gdzies luzem pod maska. Dzwiek jest na tyle glosny, ze slysza go rowniez pasazerowie na tylnej kanapie. W serwisie nie znalezli przyczyny. Proponuja zupelne zdemontowanie calej deski rozdzielczej i przodu Wink???!!! Troche obawiam sie jakosci pozniejszego zmontowania wszystkiego do kupy przez serwis i stad moje pytanie. Auto ma dopiero 700km przebiegu. Czy ktos moze cos podejrzewa? Z gory dziekuje za pomoc.

PS. Silnik na biegu jalowym, na postoju wydaje klekot prawie jak maly traktorek Wink
Powrót do góry
michał 39

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: wolkswagen tiguan 2.0 tdi 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Maj 2012, 13:16
Temat postu:

Stuki w nowym Tiguanie.


Mam Tiguana od roku, kupiłem oczywiście w salonie.
Pojawiły się w nim także stuki z przodu ale pojawiają się rzadko, raczej na wybojach i przy ostrym chamowaniu, na razie nic z tym nie zrobiłem.
Osobiście nie zlecałbym demontowania deski, pojawią się w niej denerwujące skrzypienia i stuki.
Proponuje poczekać może coś się sypnie, masz 2 lata gwarancji.
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2012, 13:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Niestety ten typ tak ma. Byłem z tym problemem w serwisie a w zasadzie w 2 i nic nie znaleźli. Dla porównania jechałem 2 demówkam i maja tak samo niestety... Pozdro
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 16:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Rowniez odbylem jazde dwoma autami w roznych miastach i musze przyznac, ze nie bylo slychac zadnych stukow. W moim serwisie twierdza, ze wszystkie tak stukaja. Moze DCC ma z tym jakis zwiazek, u mnie jest. W testowanych przeze mnie autach go nie bylo.
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 16:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Rowniez odbylem jazde dwoma autami w roznych miastach i musze przyznac, ze nie bylo slychac zadnych stukow. W moim serwisie twierdza, ze wszystkie tak stukaja. Moze DCC ma z tym jakis zwiazek, u mnie jest. W testowanych przeze mnie autach go nie bylo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 16:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 11:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Ja zrobiłem wszystkimi taką samą ścieżkę zdrowia tzn. przejazd po płytach drogowych i niestety wszystkie tak samo stukały. Zostaje jedynie pisanie bezpośrednio do producenta... U mnie stuka po prawej stronie z przodu i daje wrażenie jakby coś było niedokręcone lub wybite.
Powrót do góry
karhu2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: tiguan 2.0 tsi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 02:19
Temat postu:

stuki po stronie pasazera


w moim przypadku stukala koncowka wachacza ktora laczy sie z zwrotnica. Strona pasazera. Stoki metaliczne tak jakby ktos mlotkiem pukal w cos metalowego tylko po przejechaniu po nierowno laczonych plytach betonowych lub po gwaltownym najechaniu na bardzo niski kraweznik, albo dziura w drodze ale mala/drobna. Slyszalne wyraznie po stronie pasażera. Co ciekawe zjawisko nie zawsze się ujawnialo. Najczęsciej jezdzac po tych samych ulicach zawsze w tych samych miejscach z nietypowymi nierownosciami. Przy delikatnych uskokach i glebokich dziurach czy tez wglebieniach w jedni - cisza. Nr. fabryczny oryginalnej czesci 1K0407366c . Pozdrawiam
_________________
Moj tiguan 2.0 tsi 200kM FWD tiptronic 235/50R18 2009r Wersja USA
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 10:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Jest to o tyle denerwujacy problem, ze Polskie drogi nie sa rowne a u mnie stuki np. na zwyklej kostce brukowej (tzw. kocich lbach) slychac z czestotliwoscia kilku stukow na sekunde. Wiec jadac do pracy kilka km nawet po nierownym asfalcie juz od rana wita mnie klikadziesiat lub nawet setki stukow z samochodu o przebiegu 9000km Smile
Powrót do góry
michał 39

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: wolkswagen tiguan 2.0 tdi 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 12:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


Proponuję jechać do stacji niezależnej na diagnostykę przedniego zawieszenia, nie kosztuje to dużo a można się czegoś dowiedzieć.
Powrót do góry
leotdi

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Majorka
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 21:28
Temat postu:

Re: Stuki w nowym Tiguanie.


Paawello napisał:
Witam serdecznie.
Byc moze ktos mial podobny problem, serwis nie moze zdiagnozowac przyczyny, dlatego postanowilem zalozyc taki temat.
Miesiac temu odebralem z salonu nowego Tiguana 1.4TSI(160KM) 4MOTION + DCC
Praktycznie od pierwszego dnia cos stuka na wybojach i podczas mocnego hamowania. Stuki dochodza gdzies z okolicy wnetrza auta tylko o po stronie kierowcy. Mniej wiecej na wysokosci szyby, oczywiscie gdzies w glebi, blizej ziemi. Dzwiek jest taki, jakby dosyc ciezka rzecz nie byla dokrecona lub zupelnie lezala gdzies luzem pod maska. Dzwiek jest na tyle glosny, ze slysza go rowniez pasazerowie na tylnej kanapie. W serwisie nie znalezli przyczyny. Proponuja zupelne zdemontowanie calej deski rozdzielczej i przodu Wink???!!! Troche obawiam sie jakosci pozniejszego zmontowania wszystkiego do kupy przez serwis i stad moje pytanie. Auto ma dopiero 700km przebiegu. Czy ktos moze cos podejrzewa? Z gory dziekuje za pomoc.

PS. Silnik na biegu jalowym, na postoju wydaje klekot prawie jak maly traktorek Wink


witam,

przerabiałem i zgłosiłem do serwisu VW. Stuki były tak silne od strony kierowcy że wydawało mi się że to luźne wiązki przewodów tak biją po zamkniętym profilu karoserii. Pomogło przesmarowanie drzwi przez VW (a są przecież b.cięzkie).
_________________
pozdrawiam

leotdi
Powrót do góry
awanrat

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 140 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 23:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


W moim Tiguanie z 2008, z okolic prawego słupka podczas jazdy po nierównościach również dochodzą jakieś stuki bądź trzeszczenia. Nie mam pojęcia, ale czytam na forum i zastanawia mnie dlaczego tyle aut tej klasy (może nie jest to Touareg, czy nie wiadomo co, ale mimo wszystko nie jest to jakieś byle jakie auto) ma takie wady. Naprawdę jest to irytujące. W przyszłym tygodniu mam serwis w ASO to im powiem, żeby popatrzyli, ale obstawiam, że będzie jak u Kolegi wyżej, czyli powiedzą, że nic nie ma i będą chcieli rozbierać pół samochodu...
_________________
Jacek
Powrót do góry
SzymonBed

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Tiguan 2,0 TSI 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lip 2017, 09:52
Temat postu:

Stuki w Tiguanie


Witam, Odebrałaem nowego Tiguana z salonu w Łodzi w lutym tego roku. Posiadam automatyczna skrzynie biegów DSG (bez DCC). Od momentu odbioru jezdzac po nierownosciach z niewielka predkoscia slysze stuki z przodu po stronie kierowcy. Najwyrazniej je slychac jak jade po azurze. Bylem juz kilka razy w serwisie. Niestety rozkladaja rece. Sprawdzilem samochod demonstarcyjny i tez stuka. Z tego co sie dowiedzialem problem jest w ukladzie jezdnym. Zawieszenie sprawdzali w 2 serwisach i nic nie znalezli. Ponoc stuki te wynikaja z konstrukcji skrzyni DSG7. Czy w innych skrzyniach nie ma takiego problemu?
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 19 Lip 2017, 17:23
Temat postu:

Jako ciekawostka (na temat stukania)


Zaczęło coś stukać w podwoziu po przejechaniu drogą szutrową. Właścicielka poradziła sie znajomych ale była bardzo zdeterminowana jechać do serwisu. Jeden ze znajomych (doświadczony samochodziarz - ma youngtimera na żółtych tablicach - auto (mercedes) jest jego włąsnościa od kupna w fabryce - takie były czasy trzydzieści kilka lat temu) namówił ja na wjazd na kanał. Wówczas poszperał przy podwoziu i wyciągnął niewielki kamień który gdzieś tam sie usadowił. Problem minął.
Pozdrawiam
Powrót do góry
xttr

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko biała
Posiadane auto: tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 18:43
Temat postu:

Stuki w Tiguanie 2019


Mam nowego Tiguana 2019, napęd na przednią oś, DSG, benzyna 1,5. Podczas spokojnej jazdy 50-60km/h CZASAMI słychać stuki gdzieś z przodu samochodu. Metaliczny dźwięk, którego częstotliwość jest uwarunkowana obracaniem się jakiegoś elementu- czyli co obrót to jeden stuk. Dźwięk jest czasami głośniejszy a czasami cichszy, zdarza się nawet że CZUĆ stukanie na kierownicy.

Ponieważ stuki pojawią się i znikają to serwis nie może zdiagnozować problemu- nawet jeśli podczas jazdy testowej serwisant sam doświadczył tego zjawiska Sad

Czy ktoś się z tym spotkał lub ma jakieś sugestie?
Powrót do góry
gazebo

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Tiguan 2016 2.0 TSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2019, 14:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Stuki w nowym Tiguanie.


O ile samochód jest jeszcze na gwarancji to są dwa wyjścia:
1. Zawieźć samochód do serwisu i niech szukają tak długo aż znajdą
2. Przyzwyczaić się do stuków
Miałem podobny problem. Kupiłem nowego Tiguana z panoramicznym dachem i praktycznie od samego początku pojawiały się dziwne stuki gdy dach był uchylony . Przez rok starałem się to ignorować aż w końcu pojechałem do serwisu. Mechanik odbył ze mną jazdę próbną i też wyraźnie słyszał stuki. Samochód zostawiłem, następnego dnia zadzwonili że nic nie znaleźli, co nie było dla mnie satysfakcjonujące. Trwało to 3 tygodnie, w tym czasie jeździłem zastępczym passatem, a serwis wymieniał informacje z fabryką w [cenzura]. Na koniec sprowadzili z Niemiec nowe ślizgi, mechanizmy i coś tam jeszcze i wszystko wymienili. Stuki się skończyły. Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

30 850

2015r.

226 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat CC

59 999

2016r.

130 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf Plus

16 900

2007r.

221 000 km

lubelskie

VolkswagenSharan

75 850

2016r.

119 500 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System