Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Automatyczna zmiana położenia fotela po otwarciu pojazdu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SmukłyOlin

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olinowo
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Cze 2019, 17:28
Temat postu:

Automatyczna zmiana położenia fotela po otwarciu pojazdu.


Drodzy przyjaciele, osoby dobrej woli. Rodacy!

Posiadam Tiguana. W najwyższej wersji. Co można było sobie zażyczyć, zażyczyłem. Żadnej opcji nie pominąłem.
I wszystko jest w porządku. Autko zbiera się prawidłowo, a jeszcze lepiej od momentu, gdy odkryłem, że można aktywować tryb manualny. Bo w automatycznym, wiadomo, potrzeba tej niecałej sekundy, aby samochodzik wyrwał do przodu. Zatem przesuwamy drążek w prawo i już przypominam sobie, jak to było, gdy jeździło się samochodami o manualnych skrzyniach. Samochód wyrywa momentalnie. Ale człowiek się rozleniwił. Siadasz, ustawiasz drążek we właściwym położeniu, naciskasz pedał gazu. To jest komfort. To jest wygoda. Tymczasem po przełączeniu na tryb manualny spadają na mnie obowiązki, które podczas jazdy poprzednim wozem były dla mnie oczywiste, niczym oddychanie, a tu jawią się jako coś naprawdę przykrego. Niepotrzebnego. Komfort trybu automatycznego zdecydowanie rozleniwia.
Zawieszenie wygodne. Wnętrze wyciszone wzorowo. Plastik dobrej jakości, ale oczywiście trzeszczy, jeżeli mocnej dotknięty. Jednak tragedii tu nie ma. Duży wyświetlacz, nawigacja między zegarami bardzo ułatwia podróże. Można by wymieniać wiele.

Ale nie o tym chciałem tu pisać. Nie o nowinkach technologicznych, które, owszem, dają frajdę, są gwarantem zazdrosnych spojrzeń sąsiada, któremu udało się zerknąć do wnętrza, wyciągnąwszy dostatecznie szyję. Bo nie po to przecież kupiłem samochód, aby dać mu sposobność do rozmyślań, w jakiej wersji wyposażenia jest mój pojazd, przy jednoczesnym okazywaniu całkowitej obojętności. I nie zależy mi także na zazdrosnych spojrzeniach kierowców, którzy, owszem, zakupili Tiguana, ale nie w najwyższej wersji. I teraz widzą, że popełnili błąd. Nie są dla mnie istotne także spojrzenia kierowców droższych wozów, którzy mogą odnieść wrażenie, że przepłacili, bo ilekroć zatrzymuję się obok wyraźnie droższego Mercedesa, odnoszę wrażenie, że kształtem oraz wyposażeniem mój pojazd w niczym mu nie ustępuje. Inna sprawa to jakość wykończenia, elementów (tam plastiki raczej nie trzeszczą) oraz niezawodność.
Jednak wszystko to dygresja, która niepotrzebnie zdominowała mój wpis.

Otóż sprawa, z którą się do Was zwracam, to kwestia komfortu. Mianowicie automatyka fotela kierowcy. Swego czasu zauważyłem, jak w samochodzie, którego cena może wpędzić w konsternację każdego z nas, fotel kierowcy automatycznie po otwarciu drzwi kieruje się do zadanej pozycji.
Moja konsternacja była ogromna, bo sądziłem, że moje ustawienia wygodniejsze już być nie mogą.
Otóż jeżdżę z fotelem ustawionym tak, aby był niemalże najwyżej, jak to możliwe, a gdy wysiadam, ustawiam go tam, aby był najniżej. Dlaczego? Komfort i lepsza widoczność.
Komfort, bowiem wysiadając nie muszę „obsuwać” się z fotela. Czy nawet się z niego „ześlizgiwać”. Wydaje się, że cudzysłów jest tu niepotrzebny.
Lepsza widoczność, bowiem podczas jazdy, siedząc wyżej, widzę to, co dla mego oka byłoby nieosiągalne, gdyby fotel został ustawiony na domyślnej wysokości.
Co sobie pomyślałem? Jaka myśl zagościła w mojej głowie, gdy dostrzegłem, jak fotel w tymże niezwykle drogim samochodzie kieruje się ku zadanemu położeniu, tylko dlatego, iż jego właściciel otworzył pojazd? Iż to luksus, za jaki ten osobnik zapłacił konkretnie pieniążki. Pieniążki niemałe. Co innego mój samochód. To inna liga. Nie powinienem oczekiwać złotych klamek wynajmując pokój w trzygwiazdkowym hotelu, prawda? I to wydaje się być dobrym porównaniem. Bowiem samochód, jaki przykuł moją uwagę ponad rok temu na parkingu przed centrum handlowym, to taki właśnie najwyższy standard, jaki może zaoferować pokój hotelu o najwyższym prestiżu. A mój samochód? Pokój w trzygwiazdkowym hotelu. Jest czysto. Jest wygodnie. Wyśpimy się i dobrze zjemy. Wystarczy. Przynajmniej dla mojej skromnej osoby.
I z taką myślą oddaliłem się z tego miejsca.

Ale oto niedawno okazało się, że fotel automatycznie wracający do danej pozycji po otwarciu samochodu nie jest luksusem, za który nie zapłaciłem. Nie. To luksus, za który zapłaciłem, ale z którego nie korzystałem. Powód? Moja niewiedza.

Nie jest istotne, jaka to usterka dotknęła mój samochód. Istotne, iż gdy odbierałem samochód od serwisu, ku mej konsternacji, po otwarciu się drzwi, fotel wraca na zadaną pozycję. I wiem, co widziałem. Mam bowiem świadka. Chciałem się upewnić, czy także widział to, co ja. Jego odpowiedz była tożsama z moją: fotel samoczynnie rozpoczął proces zmiany swojej pozycji. Powodem zdawało się być jedynie otwarcie drzwi.
Rozradowany siadam na fotelu, wchodzę w ustawienia - personalizację. Obecny właściciel ustawiony jako „gość”. Kasuję. Wszystkie ustawienia zostały zresetowane. Co zatem czynię? Wprowadzam zmiany, które pozwolą mi na uzyskanie takiego stanu, jak sprzed wizyty w serwisie. I? I jest tak, jak było. Czyli fotel zmienia swoją pozycję, jedynie wówczas, gdy nacisnę przycisk. Nie ma co marzyć o automatycznej zmianie położenia po otwarciu pojazdu. Sam nie wiem, jak mogłem oczekiwać innego efektu. Czy nie lepiej było bowiem pozostawić ustawienia „gość”, ale starać się dociec, jak je zmodyfikować? To oczywiście roztropne rozwiązanie. Rozwiązanie to jednak przyszło mi do głowy zbyt późno.

I to jest ta kwestia, z którą się do Was zgłaszam. To ten problem, który pragnę rozwiązać.
Gdzie oraz jakie ustawienia wprowadzić, aby fotel automatycznie kierował się ku zadanemu ustawieniu po otwarciu pojazdu.

Z góry dziękuję za Wasz czas.
Powrót do góry
pepsi68

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: VW,Tiguan,2TSI 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Automatyczna zmiana położenia fotela po otwarciu pojazdu.


Witam


Powiem Ci tak jestem dumny z siebie ,że przeczytałem do końca Twój post.A już miałem dosyć.Ale jestem szczęśliwy ,że Ty się tak cieszysz z Twojego samochodu ale nie zapominaj to tylko samochód za chwile będziesz miał kolejny wiem jak to się odbywa w życiu jeszcze raz gratulacje z samochodu hihi.Mam podobną wersje i nie ogłaszam całemu światu pozdrawiam Cię
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenJetta

31 900

2012r.

169 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

49 999

2016r.

184 000 km

łódzkie

VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System