Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) zapowietrzający się układ hamulcowy miękki pedał hamulca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 23:31
Temat postu:

zapowietrzający się układ hamulcowy miękki pedał hamulca


otóż od pewnego czasu w moim passacie b6 zrobił się miękki pedał hamulca tzn auto spowalnia od razu ale zatrzymanie nagłe powstaje dopiero po wciśnięciu pedału hamulca gdzieś poniżej jego połowy, układ był odpowietrzany kilkukrotnie i za każdym razem po odpowietrzeniu jest super gdzieś na tydzień potem pedał robi się coraz bardziej miękki:/ mam wrażenie ze jak jadę szybciej to reaguje on lepiej ale to może tylko złudzenie:/ po zakupie auta pedał hamulca był w podłodze a płyn hamulcowy miał czarny kolor..o czym to może świadczyć? może w ten sposób znajdę przyczynę co jest powodem zapowietrzania się układu bo wycieku nigdzie nie ma i podobno zapowietrza się tylko lewe tylne koło:/ proszę o podpowiedz bo nie uśmiecha mi się wymiana elementów układu po kolei[/list]
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) zapowietrzający się układ hamulcowy miękki pedał hamulca


w powyższym temacie wymieniłem już pompę hamulcową i odpowietrzyłem układ. Było ok przez trzy dni i znowu pedał hamulca miękki. Dzisiaj rozebrałem zacisk lewego tylnego koła i po zdjęciu silniczka od ręcznego okazało się że wyleciał z niego płyn hamulcowy. Czy to może być przyczyną zapowietrzania się układu bo według mnie wskazuje to na nieszczelność tłoczka. Druga obudowa silniczka też już jest nadpęknięta ale jej nie rozbierałem. Jak myślicie tam też mogę się spodziewać płynu hamulcowego bo to pęknięcie z jakiegoś powodu powstało?
Powrót do góry
dejhan123

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzelce
Posiadane auto: passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Cze 2016, 21:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) zapowietrzający się układ hamulcowy miękki pedał hamulca


problem rozwiązany, zapowietrzenie było spowodowane uszkodzeniem oringów między silniczkiem elektrycznym a zaciskiem. Po zdjęciu silniczka z wnętrza wylał się płyn hamulcowy co pośrednio wcześniej spowodowało pęknięcie obudowy silniczka. Kupiłem regenerowane zaciski i jest git:D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

49 999

2016r.

184 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

18 000

2006r.

159 616 km

śląskie

VolkswagenPassat

8 900

2001r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenJetta

34 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

15 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System