Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Dynaudio sound vs volkswagen sound



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrex544

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Volkswagen, CC, 2,0 TDI 170km, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 22:16
Temat postu:

Dynaudio sound vs volkswagen sound


Witam !

Planuje zakup Vw CC i mam pytanie dotyczące tych systemów audio. Auto będzie miało RNS 510 i chciałbym się dowiedzieć czym konkretnie różni się Dynaudio od Volkswagen sound. Wiem, że mocą (dynaudio 600 watt a volskwagen 300). Chodzi mi o wrażenia akustyczne, czy ktoś miał do czynienia z tymi systemami. Oczywiście, dynaudio zapewne jest lepszy, lecz ciekawy jestem czy jest potrzeba wydania ok 2 tyś więcej, czy jest duża różnica między tymi systemami.

Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Piotrek
Powrót do góry
q100

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw cc 2,0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 21:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Dynaudio sound vs volkswagen sound


Witaj,

Właśnie odebrałem vw cc z systemem volkswagen sound (300W) i odbiornikiem 510.
Wrażenia? Hmm... raczej rozczarowanie.
Brak precyzji, wyrafinowania i jakiejkolwiek subtelności w brzmieniu. Niby gra, nawet głośno, ale nie jest to muzyka, a raczej natarczywy dźwięk, który po kilkunastu minutach zaczyna po prostu męczyć.
Ostatnie 3 lata jeździłem volvo s60 diament, w który system audio miał całkiem podobną równowagę tonów, jak słuchawki sennheiser sd 600 - dźwięk otwarty, lekki, subtelny - po zatrzymaniu auta nie chciało się wyłączać audio - czysta przyjemność Smile Niestety, zorientowałem się, że w vw cc WYŁĄCZAM całkowicie audio i już (po 2 dniach odbioru odbioru auta) myślę o wymianie głośników na takie, które grają MUZYKĘ.

Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrex544

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Volkswagen, CC, 2,0 TDI 170km, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lip 2012, 12:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Dynaudio sound vs volkswagen sound


Witam,

Zdecydowałem się jednak na volskwagen sound i faktycznie.... Czuje niedosyt. Może moje oczekiwania były za duże, ale czegoś innego spodziewałem się po lepszym systemie audio w samochodzie tej klasy. Według mnie, volkswagen sound różni się od seryjnego audio tylko tym, że ma więcej mocy, dzięki czemu może grać zdecydowanie głośniej.... Nie wydaje nieprzyjemnych dźwięków przy 75 % głośności. Oczywiście nie jest źle, muzyka jest przyjemna, lecz to głównie BASS ma się czym pochwalić, brakuje wyrazistości dźwięku. Fakt, po przesiadce z b5 z radiem Sony mex 5700 ( które i tak grało bardzo dobrze) czuję wielką różnicę, zdecydowanie na plus dla CC, ale po prostu spodziewałem się, że vw sound będzie zdecydowanie bardziej zbliżone pod względem jakości dźwięku ( nie mówię tu o Basie) do dynaudio niż do stardardu. Podsumowując, vw sound to praktycznie standardowe audio, tylko że dużo mocniejsze i z lepszym basem.
_________________
Piotrek
Powrót do góry
Michael G

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź chwilowo Bełchatów
Posiadane auto: VW T5,Toyota Yaris
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 13:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Dynaudio sound vs volkswagen sound


Myślę, że wogóle nie ma co porównywać firmówki VW z Dynaudio. Dynaudio to jeden z najlepszych producentów głośników na świecie. Topowe domowe kolumny potrafią grać jak koncert w domu i kosztować tyle co nowy VW CC.

Nalezy brać Dynaudio i to spokojnie w ciemno. No chyba że ktoś lubi "łubu dubu". Jak stać to brać.

Ja osobiście w Thesis (Lancia) mam fabryczny system Bosse (USA) gra fenomenalnie. Wszystkie ustawienia podbić mam na "0" / neutral. Na pełnej mocy zero zniekształceń czy hałasu.. tylko piękna muza. Myślę że Dynaudio nie będzie mu ustępował.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


VolkswagenTiguan

65 900

2015r.

97 631 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

39 900

2014r.

116 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System