Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remi10

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI 2007, Touran 1.6 TDI 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 21:32
Temat postu:

Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


Niestety zabrałem się za wymianę klocków z tyłu , naturalnie nie mając klucza do tłoczków i rezultaty tego jak na foto. Zdemontowałem cały zacisk, próbowałem imadłem ściskać , kręcić i tłoczek nawet nie drgnie tzn tak by się schował . Wyjść, to wyszedł cały, w drugą stronę trochę się wkręci i koniec. Ani drgnie. Czy ktoś ma pomysł jak domowym sposobem można sobie poradzić z tym stanem rzeczy ?






Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 03 Maj 2012, 14:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


witam - kolego naparacowałes sie - i problem : Noje sposoby::
- wciskasz kciukiem
- drewniany trzonek np. młotka
- skrecana klamra - typ stolarski
- wkrecasz - wykrecasz
- """ nowe '' modele np. B-6 / tył / hamulec elktryczny zacisk / to zaleca się komputerowy code cofania tłoczka .. - podobno mozna w tym modelu delikatnie wkrecic tloczek do miejsca w ktorym wejda okładziny...

UWAGA: na gumki, tłoczki, oringi ... Wink
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 08:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


http://allegro.pl/super-zestaw-do-naprawy-tloczkow-hamulcowych-fv-i2294779225.html

Kolego taki zestaw do tłoczków w twoim przypadku wystarczył by aby wkręcić tłoczki w zaciski, ale jak robiłeś to na siłę to mogłeś tez uszkodzić gwint albo w cylinderku albo w samym tłoczku Sad W Touranie wkręca się cały tłoczek prawie jest równo z zaciskiem i gumką uszczelniającą.
Pozdrawiam

_______________________________

Pomogłem ? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
Remi10

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI 2007, Touran 1.6 TDI 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 13:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


No niestety najpierw wziąłem się za wymianę a potem za czytanie forum. Faktycznie ściąganie tego było zbędne. A problem już rozwiązałem. Do ściśnięcia użyłem głównego trzonu ściągacza do łożysk od pralek. On wyglądał prawie jak ten przyrząd do tłoczków także wszystko poszło gładko. Z drugim kołem nie było już problemu. Na szczęście pierwszy tłoczek nie uszkodził się od uderzeń młotkiem. Jedynym problemem było odpowietrzenie układu . 2 razy ściągałem wszystkie 4 koła i odpowietrzałem . Może nie najlepiej albo byłem dziś u mechanika ,sprawdził i mówi że jest ok. Co prawda w drodze powrotnej strasznie zagrzała się jedna tarcza właśnie od strony tego pierwszego tłoczka i troche spanikowałem bo śmierdziało spalenizną. W domu polałem to wodę, schłodziłem , sprawdziłem na podnośniku , kręci się. Potem znów na miasto i wszystko ok. Być może spalenizna to skutek tego że nowe klocki są dosyć grube ( bosh) a tarcze są nieco porysowane czy jak tam zwał i po prostu zanim się klocki nie dotrą może tak czasem być. Bo tarcz nie dawałem do szlifowania.
Poza tym wszystko ok. CO prawda hamulec jakiś miękki mi się wydaje jak naciskiem , ale może wróci to do stanu pierwotnego ( obecnie nic sie nie grzeje, nie pali , płyn zalany prawie na max, nic nie cieknie z okolic wymienianych tłoczków.) Pojeżdzę z tydzień, dwa . To zobaczę.
Ale faktycznie jak ktoś wpierw poczyta co i jak, to problemu z wymianą tylnych klocków i cofnięciem tłoczków w warunkach domowych nie ma.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


witam - kotrrolowac temat na krótkich trasach - jeszcze raz odpowietrzyc układ - NIE polewac woda !!!!!!!! Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 555

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenUp!

18 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenPassat

56 300

2015r.

174 309 km

podkarpackie

VolkswagenPassat

44 700

2015r.

285 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

57 850

2014r.

112 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System