Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remi10

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI 2007, Touran 1.6 TDI 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 21:32
Temat postu:

Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


Niestety zabrałem się za wymianę klocków z tyłu , naturalnie nie mając klucza do tłoczków i rezultaty tego jak na foto. Zdemontowałem cały zacisk, próbowałem imadłem ściskać , kręcić i tłoczek nawet nie drgnie tzn tak by się schował . Wyjść, to wyszedł cały, w drugą stronę trochę się wkręci i koniec. Ani drgnie. Czy ktoś ma pomysł jak domowym sposobem można sobie poradzić z tym stanem rzeczy ?






Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 03 Maj 2012, 14:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


witam - kolego naparacowałes sie - i problem : Noje sposoby::
- wciskasz kciukiem
- drewniany trzonek np. młotka
- skrecana klamra - typ stolarski
- wkrecasz - wykrecasz
- """ nowe '' modele np. B-6 / tył / hamulec elktryczny zacisk / to zaleca się komputerowy code cofania tłoczka .. - podobno mozna w tym modelu delikatnie wkrecic tloczek do miejsca w ktorym wejda okładziny...

UWAGA: na gumki, tłoczki, oringi ... Wink
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 08:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


http://allegro.pl/super-zestaw-do-naprawy-tloczkow-hamulcowych-fv-i2294779225.html

Kolego taki zestaw do tłoczków w twoim przypadku wystarczył by aby wkręcić tłoczki w zaciski, ale jak robiłeś to na siłę to mogłeś tez uszkodzić gwint albo w cylinderku albo w samym tłoczku Sad W Touranie wkręca się cały tłoczek prawie jest równo z zaciskiem i gumką uszczelniającą.
Pozdrawiam

_______________________________

Pomogłem ? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
Remi10

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Touran 1.9 TDI 2007, Touran 1.6 TDI 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 13:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


No niestety najpierw wziąłem się za wymianę a potem za czytanie forum. Faktycznie ściąganie tego było zbędne. A problem już rozwiązałem. Do ściśnięcia użyłem głównego trzonu ściągacza do łożysk od pralek. On wyglądał prawie jak ten przyrząd do tłoczków także wszystko poszło gładko. Z drugim kołem nie było już problemu. Na szczęście pierwszy tłoczek nie uszkodził się od uderzeń młotkiem. Jedynym problemem było odpowietrzenie układu . 2 razy ściągałem wszystkie 4 koła i odpowietrzałem . Może nie najlepiej albo byłem dziś u mechanika ,sprawdził i mówi że jest ok. Co prawda w drodze powrotnej strasznie zagrzała się jedna tarcza właśnie od strony tego pierwszego tłoczka i troche spanikowałem bo śmierdziało spalenizną. W domu polałem to wodę, schłodziłem , sprawdziłem na podnośniku , kręci się. Potem znów na miasto i wszystko ok. Być może spalenizna to skutek tego że nowe klocki są dosyć grube ( bosh) a tarcze są nieco porysowane czy jak tam zwał i po prostu zanim się klocki nie dotrą może tak czasem być. Bo tarcz nie dawałem do szlifowania.
Poza tym wszystko ok. CO prawda hamulec jakiś miękki mi się wydaje jak naciskiem , ale może wróci to do stanu pierwotnego ( obecnie nic sie nie grzeje, nie pali , płyn zalany prawie na max, nic nie cieknie z okolic wymienianych tłoczków.) Pojeżdzę z tydzień, dwa . To zobaczę.
Ale faktycznie jak ktoś wpierw poczyta co i jak, to problemu z wymianą tylnych klocków i cofnięciem tłoczków w warunkach domowych nie ma.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 19:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z tłoczkiem przy wymianie klocków z tyłu


witam - kotrrolowac temat na krótkich trasach - jeszcze raz odpowietrzyc układ - NIE polewac woda !!!!!!!! Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenMultivan

88 900

2014r.

170 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenNew Beetle

10 500

2002r.

113 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

56 900

2015r.

302 070 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System