Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sirdel

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegii
Posiadane auto: sharan 2003 115hk
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 11:13
Temat postu:

Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


Witam moim problemem są słabe hamulce ogólnie!!
Podczas hamowania nie da rady sprawić żeby samochód zahamował z piskiem,jak wcisnę hamulec to hamuje on ale słabo ??
Po 3-krotnym wciśnięciu pedału hamulce stają się twarde i prawie wcale nie hamują, trzeba mocno wcisnąć i po 3,4 sekundach pedał powoli schodzi i zaczyna hamować !
Co zrobiłem
Wymieniłem tarcze i klocki z tyłu i przodu
Zbadałem optycznie płyn który wydaje się być ok
Wymieniłem jeden z zacisków z tył {co było spowodowane inną usterką hamulca ręcznego }
Nie wiem wydaje mi się że problem leży gdzieś w pompie ale nie jestem pewien może wy mieliście podobny przypadek prosił bym o wasze przemyślenia w tej jakże frustrującej dla mnie sprawie !!! Smile
Dzięki Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 13:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


witam - moze byc uszkodzona pompa hamulca ... ale moim zdaniem zaczał bym od odpowietrzenia układu hamulcowego a przy tym wymienic płyn ... czynność raczej prosta .. i wtedy zobaczysz co z pompą.. PS.. sprawdz ew. wycieki na zaciskach bo jezeli uklad zapowiertzony to zawsze jest przyczyna nieszczelności ukladu
powodzenia Wink
Powrót do góry
malaki

Auto Maniak



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: vw,sharan 98 TDII 140kM Audi 80-100
Piwa: 48/4
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 17:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


Ja sprawdziłbym szczelność podciśnienia.U mnie pekła rurka plastikowa i efekt był podobny
Powrót do góry
miro82

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): biłgoraj
Posiadane auto: VW, sharan, family, 1.9, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 19:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


dokkładnie sprawdz rurkę idacą od vacum pompy do serwa czy nie jest gdZies peknęta, jesli jest cała to albo siada własnie pompa albo serwo
Powrót do góry
sirdel

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegii
Posiadane auto: sharan 2003 115hk
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 20:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


Starałem się znaleźć tę rurkę ale nie jestem pewien czy to ona d[img]ostęp do serwa jest praktycznie nie możliwy bez rozbierania zbiornika z płynem chłodzącym jak byście mogli na podstawie jakiegoś zdjęcia pokazać tą rurkę np.
[/img]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/82/27/94/2282279409
[/youtube][/list]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 20:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 23:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


Rurka jest srednicy około 8 mm plastykowa, czarna, dość sztywna z zaworkiem zwrotnym i idzie do serwa, z rozgałęzieniem po drodze, trójnikiem do zaworków podcisnieniowych na podszybiu. Zobaczysz ją po zdemontowaniu, lub opuszczeniu filtra paliwa. To połaczenie ma trzy słabe punkty, przy pompie podcisnieniowej gumowa uszczelka, przy trójniku lubi pękać i przt samym serwie.
Pozdr.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
majronn

Dyskutant



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŻAGAN-LUBUSKIE
Posiadane auto: SHARAN 1.9 tdi 115km 2000 AUY
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 22:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


podepne sie pod temat tez mam problem z hamulcami dzis zmienilem plyn bo byla juz pora i w sumie zaczely sie problemy z hamowaniem a po wymiane plynu nic sie nie zmienilo ,objawy sa takie ze pedal hamulca jest caly czas miekki podczas parcy silnika i hamowanie prawie nie istanieje ,probowalem sprawdzic tak ze na zgaszonym silniku kika razy pompowalem pedalem az do momentu kiedy stwardnial i po odpaleniu pedal opadl do samego dolu az dotknal podlogi i tak juz za kazdym razem jak wcisne hamulec to cos probuje chamowac ale pedal dalej opada i jest lekka lipa,aa i ten dziadowski kruciec co jest przy pompie to jest lekko luznawy rusza sie na boki i tak lekko wychodzi .moze to ma zwiazek jakis???
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 23:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


Nie chce mi sie pidsać drugi raz, to wkleję to co ci napisałem na PW, moze przeda się innym:
Cytat:
Wyjcie z pompy czyli z krućca powinno byc w miarę sztywne, bo na wężyku jest zgrubienie, a pod nim gumowy uszczelniacz co siedzi między tym zgrubieniem, a krućcem pompy. Zdemontuj to połączenie, jest na wcisk, wyjmij cały ten krzywy wąż, również drugą stronę z serwa i w środku delikatnie zdejmij ten cienki wężyk co idzie do sterowania zaworków, obok jest mała zaslepka.
Obejżysz wtedy całość czy nie jest gdzieś pęknięty!!!!
Pozdrawiam, Janusz.



Dodam jeszcze, że ten gumowy uszczelniacz najcześciej jest przyczyną dziury w układzie podcisnienia.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
majronn

Dyskutant



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŻAGAN-LUBUSKIE
Posiadane auto: SHARAN 1.9 tdi 115km 2000 AUY
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 18 Maj 2012, 13:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


no i mam problem rozwiazany w srode zdjalem ten przewod podcisnienia co wychodzi z vacum i zauwazylem ze kruciec sie rusza i jest dosc luzny wiec go usztywnilem klejem ,poczekalem do czwartku zeby wyschlo ladnie i dzis w piatek pojechalem do serwisu odpowietrzyc hamulce ale nie tradycyjnie tylko cisnieniowo i pwoeim wam ze teraz to hamulce sa naprawde mocne wiec wina lezela napewno po stronie luznego krucica oraz zlego odpwietrzenia hamulcow.
Powrót do góry
gadu-gadu
igna

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwalki
Posiadane auto: vw sharan 1,9 tdi 98r.
Piwa: 14/2
Wysłany: Pią 18 Maj 2012, 19:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Słaby hamulec nożny brak możliwości hamowania awaryjnego !!


U mnie syczy przy pedale jak go lekko wcisne na jakies 2mm to ustaje syczenie, po tym jak puszcze pedał to znowu syczy. czy to wina serwa, jeśli tak jakie tam idzie bo słyszałem że dwa czy trzy rodzaje wchodzą do mego modelu. I teraz nie mogę wyciągnąć serwa bo samochód mi codziennie jest potrzebny, a w razie jakbym znalazł serwo to na co zwrócić uwagę przy kupnie? Aha ma ktoś instrukcje demontażu serwa jak po kolei to zrobić żeby nie spartaczyć czegoś.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenAtlas

115 000

2018r.

148 815 km

pomorskie

VolkswagenMultivan

87 900

2011r.

235 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenGolf

13 900

2007r.

170 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

13 500

2010r.

200 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System