Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2012, 17:56
Temat postu:

502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Witam będę miał ciekawy temat. Auto odebrane 2 tygodnie temu. Moje wrażenia: duzo pali nie udało sie zejść średnio poniżej 8 litrów, stuki w zawieszeniu przednim - w innym aucie gnałbym na szarpak - pewnie do wymiany łączniki stabilizatora ale to przecież nowe, dziwne dzwięki przy przełączeniu od wstecznego na jedynkę...coś chrobocze, coś szura przy skręconych na maksa kołach - przeguby? na dziurach coś luznego z przodu jakby jakieś osłony?
No a teraz najlepsze. Wczoraj 502 kilometry i zapaliły się check engine, ładowanie, i coś trzeciego. Dziś lawetą zabrali do serwisu auto z takim przebiegiem.
Panowie co ja kupiłem?
Jak będę miał diagnozy z serwisu to opisze bo umieram z ciekawości.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 05 Lip 2012, 00:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


witam - kolego z takim przebiegiem ?? nie do wiary .. pewnie wmawiają,ze była jazda po górach itp. Jest gwarancja ,wiec niech sobie go zostawia i brac nowego.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Czw 05 Lip 2012, 05:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Walczyc do upadlego... I patrzec na rece! To co sie teraz wyprawia w ASO wola o pomste do nieba... Te juz zakupione traktuja jak magazyn czesci dla tych swoich znajomkow, krewnych itp...

Napisz prosze jak historia sie rozwinela... Sprawdz czy byl przeglad PRZEDSPRZEDAZNY tzw ZEROWY

Z takim przebiegiem to SKANDAL!
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 14:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Kolego to że auto pali 8 litrów na 100 km to norma, bo każdy ma inny styl jazdy i nie jest to TDi aby zszedł do 6 litrów na 100 km Smile A co do błędów to jak opiszesz to będzie nam lepiej ocenić co i jak. 2 lata temu przyjechał do mnie gość z choinką na desce , tj świeciły mu się wszystkie możliwe kontrolki a auto podobnie jak Twoje nowe prosto z salonu odebrane 2 dni wcześniej i okazało się że uf właściciel nowego VW Tourana kupił autko i mimo że miał przy domu garaż nie schował autka na noc do niego bo sąsiedzi musieli widzieć nowy nabytek w tym czasie w nocy kuny przegryzły kable od czujnika NOX i wiele innych kabelków pod maską. Poczekajmy do diagnozy a później oceniajmy. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Samochód na drugi dzień był do odbioru. Podobno / dokładnie jak pisał Kolega / jakiś luzny kabelek. Nie wiem bo jestem po za domem. Ale wszystkie opisane pozostałe dla mnie felery - to podobno ten typ tak ma.
Ja schowałem autko od razu do garażu a i tak jeden z sąsiadów przestał mi mówić Dzień dobry Crying or Very sad
A spalanie?
Ok to nie jest TDI ale nie można pisać głupot w katalogach! No niech pali 2, na 3 litry więcej ale nie 100%. Moje osiągnięte ponad 8 litrów to był szczyt oszczędnej jazdy. Aby spalic mniej musiałbym na każdej prostej otwierać drzwi i popychać go aż zacznie droga opadać. I oczywiście napompować koło po 4 atmosfery.
Ale zobaczymy jak zrobimy 1-2 tyś km.
P.S. co do spalania - Mercedes W210 automat 430E -spalanie minimalne jakie osiagnołem to 7,6 maksymalnie zimą średnio po mieście 16.
Coś mi się wydaję, że to cudo techniki z systemem start-stop będzie paliło podobnie. Tylko że Mercedes mial wtedy jak go miałem 10 lat i przebieg ponad 300tyś km.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Co do traktowania auta jak magazyn części zamiennych to bardzo się tego boję, wiem o tym z własnego oraz Szwagra doświadczenia ale niestety nie ma na to rady. Trzeba by znakować części....Stać w oknie jeśli jest taka mozliwość i patrzyć mechanikom na ręce.
No cóż samo życie ale przecież ktoś te części potem kupuje za pół ceny. Jest zapotrzebowanie i rynek to zawsze znajdą sposób by coś wykręcić.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sab

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKARŻYSKO-KAMIENNA
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2012, 12:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Mam podobne objawy pojawiły się przy przebiegu 900km teraz jest 1200.

Np stukot przy ruszaniu z skręconymi kołami tak jak by drążek stabilizatora oraz przy przełączaniu z pierwszego na drugi bieg najczęściej słychać łomot z skrzyni bardzo niepokojący dźwięk i nie występuje zawsze.
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Marek3003 - czy mógłbyś opisać te stuki wydobywajace sie z przodu?
Mam przejechane 4000km i od nowości z przodu od strony kierowcy wydobywa sie metaliczny stukot na wybojach. Serwis nie potrafi tego zdiagnozowac. Przy wrzuconym biegu i wcisnietym sprzegle stukot na wybojach jest tak dramatyczny, jakby zaraz pol silnika mialo wypasc spod maski. Wsteczny czesto nie wchodzi a przy zmianie biegow tez czesto mozna uslyszec jakies dziwne stukniecie. Z góry dziekuję.
1.4TSI 160KM 4MOTION zawieszenie DCC
Powrót do góry
doctorec

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0T, VW TOURAN 2.0 TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2012, 20:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Przerażą mnie co tu koledzy opisujecie o nowych autach. Ja to uczucie wypadania silnika z komory miałem w swoim Audi A3 przy przejechanych 200 000 km ale wiedziałem że co najmniej jedną ( a najpewniej dwie ) poduszki pod silnikiem miałem wybite. A stukoty w zawieszeniu ... mnie by chyba jasny szlag trafił w nowym aucie - jestem strasznie na to uczulony. Tzn zaufany jeden z kierowników serwisu VW wspomniał mi przy luźnej koleżeńskiej rozmowie żebym nie przymierzał się za bardzo do Tiguanów TSI tych 1.4 i powyżej 122 koników i żebym nie pytał dlaczego (?) Zatem kupiłem 2.0 i do tego ściągałem go ze Stanów. Na razie żaden z tych "przerażających objawów" mnie nie dopadł w moim aucie ale aż strach pomyśleć (przejechane nieco ponad 9 tyś km) A co do spalania diesla np w silniku 2.0 TDI to strasznie trzeba się postarać aby zejść poniżej 6.5 litrów ropy nawet stosując tzw. ekonomiczną jazdę. Standardowe spalenie przy mieszanej jeździe w moim Touranie to 7 litów a nogi nie mam wcale ciężkiej. Przy silnikach starej generacji zejście do poziomu 6 litrów/100 km było zdecydowanie łatwiejsze.
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 17:56
Temat postu:

Nie chce oskarżać, ale musze potwierdzić


[quote="AUDI RS3"]Walczyc do upadlego... I patrzec na rece! To co sie teraz wyprawia w ASO wola o pomste do nieba... Te juz zakupione traktuja jak magazyn czesci dla tych swoich znajomkow, krewnych itp...

W moim przypadku po wizycie zony w autoryzowanym serwisie u dealera (niestety nie bylo mnie w domu) celem wywazenia kol zginela mi instukcja od samochodu. Jako ciekawostke podam ze po tygodniu serwis przestal istniec. Po prostu wyniesli sie z lokalizacji i nie ma ich wiecej. I tak mam szczescie ze nie wymienili polowy auta.
A tak swoja droga, jaki komputer tlumaczyl instrukcje, bo chyba nie czlowiek - niemozliwe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

33 700

2012r.

293 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

15 900

2006r.

182 850 km

lubelskie

VolkswagenGolf Plus

28 000

2009r.

197 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

15 900

2005r.

281 325 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System