Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sab

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKARŻYSKO-KAMIENNA
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lip 2012, 12:38
Temat postu:

Tiguan montaż haka holowniczego


Zwracam się z pytaniem czy ktoś może miał okazje montować hak holowniczy w tiguanie.

Potrzebował bym informacji dotyczących gdzie podpiąć wiązkę oraz czy poza zdjęciem tylnego zderzaka istnieje konieczność demontażu innych elementów?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Nie piszesz czy montujesz hak oryginalny- uchylany czy jakiś inny.
Do podpięcia elektryki możesz użyć modułu nieoryginalnego albo oryginalnego - więcej znajdziesz na forum Tourana
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
sab

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKARŻYSKO-KAMIENNA
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 11:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Hak oryginalny z wiązką do modułu rozpoznawania przyczepy J345 samego modułu nie posiadam. Całość chciałbym wykonać na częściach oryginalnych.

Udało mi się ustalić co trzeba zdemontować aby zamontować hak.

Napisze tutaj elementy które trzeba zdemontować opis nie zawiera fachowego nazewnictwa elementów do demontażu.

- Tylni zderzak
- Belka tylnego zderzaka (w jej miejsce wejdzie belka od haka)
- Lewa cześć zabudowy bagażnika (dostęp do modułu J345)

Moje pytanie dotyczy teraz czy samochód który nie miał fabrycznie zainstalowanego haka posiada wiązkę umożliwiająca podłączanie "sterownika rozpoznania przyczepy J345 z komputerem samochodu ?jeżeli jej nie posiada to jak ją podłączyć?

Na schemacie widnieje złącze z głównej magistrali ale pytanie czy modele bez fabrycznego haka tez je posiadają.

Oraz czy po podłączeniu oryginalnego sterownika wymaga on programowania?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Wto 17 Lip 2012, 22:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Kolego, czas darmowych kabli w VW zakończył się na Golfie MKII. Wiązkę musisz ciągnąć do przodu, nie ma rady. Z drugiej strony nie jest to takie straszne, wiem bo robiłem Smile
Co do kodowania, to:
1. Musi być zaznaczone w sterowniku Gateway
2. Zakodowanie sterownika haka na "pozostałe kraje"
3. Przekodowanie sterownika hamulców, tak by uaktywnić tzw. ESP jazdy z przyczepą
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 07:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Tez jestem w trakcie montowania oryginalnego fabrycznego haka w nowej alhambrze (czyli vw sharanie). Z tego co do tej pory wybadalem:
Trzeba ciagnac kabel plusowy srednicy ok 6mm od akumulatora do tylu auta, na drugim koncu zainstalowac dwa bezpieczniki 30A i od tych bezpiecznikow dwa kabelki ida do sterownika haka. Oprocz tego widze przkaznik w tym obwodzie ale nie za bardzo rozumiem jaka pelni role. Dodam ze w alhambrze sa jeszcze elektrycznie otwierane klapa bagaznika i drzwi suwane wiec moze ten przekaznik ma zwiazek z tym wlasnie. Dodatkowo od sterownika haka do gateway-a ida dwa kabelki i jeszcze jedna para przewodow ale nie zlokalizowalem gdzie one ida. Generalnie myslalem ze dodanie haka elektrycznego bedzie prostsze ale okazuje sie ze jest sporo grzebania w elektronice auta i kablach. Na razie bede ciagnal ten projekt dalej wiec jesli jest nas wiecej, chetnie podyskutuje.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 07:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
michał 39

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: wolkswagen tiguan 2.0 tdi 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2012, 15:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


W czerwcu zakładałem hak w serwisie, zapłaciłem 500 zł za montaż,a razem z hakiem i wiązką zapłaciłem 2500 zł.
Czy warto bawić się w zakładanie haka?
Zawsze coś można urwać lub zepsuć, wszystko zależy od doświadczenia jakie posiadasz.
Ja osobiście nie polecam takie rozwiązania.
Powrót do góry
karhu2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: tiguan 2.0 tsi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 02:33
Temat postu:

montaz haka tiguan


witam. hak monowalem w sierpniu oryginalny firmy bosal uchylny otwierany za pomoca linki (uchwyt w zderzaku) wersja europejska . posiadam auto z usa i mialem fabrycznie pociagnieta wiązke ktora lezala po stronie kierowcy i konczyla sie za "boczkiem tapicerki bagaznika" nie mialem modulu ale za to mialem pociagnieta wiazke elektryczna do zderzaka oraz belke bez kuli haka w wersji usa. Po zdemontowaniu zderzaka i belki i przykrezeniu haka europejskiego hak dziala prawidlowo. musialm wyciąc w zderzaku plastik pod rączke ciegna linki , oraz na dole pod kule obrotowa. na szczescie podczas kupna haka na szrocie mialem ten komfort aby wymierzyc dokladnie i zrobic sobie szablon do ciecia w zderzaku. niestey po kupnie oryginalnego modulu haka i wpieciu go w instalacje nie dziallay kierunkowskazy oraz swiatlo cofania. pozycje stop oraz podswietleie tablicy rejestr. bylo ok. okazalo sie ze pod wersje usa nie podejdzie modul oryginalny haka od wercji europejskiej. kierunki i cofania idą po CAN dlatego nie funkcjonowaly. trzeba bylo wywalic oryginalny modul i zastapic go dedykowanym analogowym podpinanym pod tylne swiatla oferowanym na allegro.pl do tiguana. teraz dziala ok.
pozdrawiam
_________________
Moj tiguan 2.0 tsi 200kM FWD tiptronic 235/50R18 2009r Wersja USA
Powrót do góry
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 11 Sie 2013, 20:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


W dalszym ciagu nie wiem po co przekaznik w obwodzie haka. Dwa kable ktore wchodza do wiazki klapy tylnej ida do czujnika klapy wlasnie. Chodzi o to ze hak da sie tylko wysunac i schowac gdy klapa tylna jest otwarta. W chwili obecnej mam zainstalowany hak, sterownik przykrecony za lewym nadkolem, wiazka przewodow podlaczona do sterownika, zainstalowany wlacznik wysuwania i chowania na tapicerce prawego nadkola. Pozostaje mi tylko przeciagnac wiazke do tego wlacznika (idzie od sterownika w belce tylnej nadwozia), poprowadzic gruby przewod do akumulatora wraz z dwoma przewodami do gateway-a, no i przykrecic skrzynke bezpiecznikow "C" za lewym nadkolem (dostep do tej skrzynki prawdopodobnie jest po otwarciu klapki maskujacej wlew ADBLUE, no i nieszczesny przekaznik ktory nie wiem po co jest. W dalszym ciagu czekam na wskazowki.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
yuby194

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Tiguan 5N, 2,0 TDI CR, 140KM, Sport&Style, 2010r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 18:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Witam,
kilka dni temu montowałem hak do nowozakupionego 3 latka.
Zaproponowali mi kilka modeli od 900 zł do 1600 zł.
Wybrałem Westfalię zapinaną z automatem - banalnie prosta w użyciu, montaż - delikatnie wycięty zderzak - trzeba się mocno nachylić żeby zobaczyć wycięcie. Instalacja elektryczna ma module bez ingerencji w jakieś komputery, kable lutowane w wiązkach lamp. Samochód tego nie widzi nawet pod obciążeniem podłączonej przyczepy. Co prawda nie widać też przepalonych żarówek.
belka haka wchodzi zamiast wzmocnienia tylnego zderzaka na oryginalne śruby, wzmocnienie dostałem z powrotem.
Za wszystko dałem 1600 zł bez FV, 2 lata gwarancji.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
gornik15

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: VW TIGUAN 2,0 TDI CR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 14:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Witam, również montowałem hak w swoim Tiguanie. Na allegro znalazłem oryginalny składany hak (jak nówka - z demontażu) za 400 PLN. Do tego zakupiłem oryginalną wiązkę firmy Jaeger - dedykowaną. Jest tam instrukcja jak podłączyć i zakodować. Najwięcej problemu sprawiło mi "wycyrklowanie" w zderzaku otoru do obudowy linki która "otwiera hak ale się jakoś udało. Następna sprawa to przerobienie gniazda przyczepy z Jaeger'a na to od oryginalnego haka. Dało radę i teraz śmigam z towarówką lub kempingiem. Pozdro.
Powrót do góry
yuby194

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Tiguan 5N, 2,0 TDI CR, 140KM, Sport&Style, 2010r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 15:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Znalazłem problem takiego montowania haka, w oryginalnej belce tylnego wzmocnienia jest otwór z gwintem na wkręcenie zaczepu do holowania. W mojej belce z hakiem takiego otworu nie ma, tak więc trzeba zamontować hak i zaczepić linkę holowniczą do niego. Nie wiem czy w ten sposób można holować inny pojazd, na razie zrobiłem tak tylko raz i dosyć krótko holowałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
bo13dzio

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: Tiguan 2.0 TDI 4 motion
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 06:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan montaż haka holowniczego


Turanek napisał:
Kolego, czas darmowych kabli w VW zakończył się na Golfie MKII. Wiązkę musisz ciągnąć do przodu, nie ma rady. Z drugiej strony nie jest to takie straszne, wiem bo robiłem Smile
Co do kodowania, to:
1. Musi być zaznaczone w sterowniku Gateway
2. Zakodowanie sterownika haka na "pozostałe kraje"
3. Przekodowanie sterownika hamulców, tak by uaktywnić tzw. ESP jazdy z przyczepą


Witam wszystkich.
Odkopuje stary temat.
Mam taki sam dylemat. Hak automat Oris, moduł j345, w samochodzie brak instalacji.
Potrzebuje informacje na temat wiązki którą trzeba ciągnąc w aucie. Ile kabli i gdzie to podpiąć. Schemat mile widziany.
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Bodzio
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

26 990

2010r.

209 000 km

wielkopolskie

VolkswagenMultivan

75 500

2010r.

399 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

83 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

59 850

2014r.

112 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System