Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 20:26
Temat postu:

kable we wiązkach caddy 2005


witam ponownie
mam kolejny problem
turbina sprawdzona i nie było tak źle jak myślałem (to z poprzedniego wątku dwa posty nizej)
znowu odcina moc ale nawet na prostej bez obciązenia przy 120 .
Wkurzyłem się bardzo i wracając spowrotem pod góre lekko przyśpieszałem ale tak z wyczuciem by nie przekroczyć 110
naraz mnie odcieło i zapaliła się kontrokla silnika oraz komunikat na wyświetlaczu by wyprawić się do dervisu haha
dojechałem do domu i grzebie bez kompa bo dopiero dostane go za dwa dni
na dzien dobry otwieram peszla z kabelkami doczujnika doładowania na rurze dolotowej a tam biedak z pinu nr 1 z czterech ledwo się trzyma na włosku a głębiej z nr4 obtarty i juz w połowie poszarpany. dwa i trzy tez odbite garby od mini peszla.
Juz kiedyś miałem problem w zeszłym roku z wiązką gdy niby vag pokazywał uwalony czujnik połozenia wału i po czterech dniach walki w serwisach okazał się gdzieś przetarta wiązka.
Teraz na forum czytam ze ktoś miał zwarcie kabli z czujników do świecy zarowej w wiązce i o mały włos nie wypalił ecu.
CO Z TYMI KABLAMI w vw.!
mi tez wyskakuje chwilowy błąd świecy nr. 4 chociaz ją teraz mierze i jest ok ok.0,8 oma.
poprzedni zeszłoroczny błąd był ze świecą nr 3 chwilowy a były tez kable udupcone tylko przy sprawdzeniu świecy wtedy niepotrzebnie podałem napięcie z aku na nią i ją sam uwaliłem (z braku wiedzy ,ze to świece 5 voltowe) Wink
Gdzie szukać przetarć zeby nie pruć wszystkiego-czy sa jakieś miesca specjalne???
moze ktoś ma podobne problemy w turanie a się jeszcze nie pochwalił
?

dzieki i czekam na odp a jak nie to jeszcze raz targam turbo i hmmm nie wiem co jeszcze

pozdro
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 22:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


Problem tkwi w rurce karbowanej (peszla). Wgłębienia wężyka są za wąskie i działają niczym nożyk, wrzynają się w izolację. Najbardziej narażone są przewody poddane wibracjom, czyli wiązka silnika.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pon 20 Sie 2012, 17:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


dzięki Turanek
widze ,że ktoś się jeszcze przez te wakacje udziela
mam nadzieje ,ze tylko w tych małych peszelkach takie jaja się robią bo nie wyobrażam sobie otwierania duzego peszla i wsadzania tam kabli-szkoda palcy Laughing
a teraz tak:
1- chce przez zime zrobić sobie wiązke silnikową na przewodach 1mm'2 a nie jak teraz 0,5 lub mniej haha
2-kable mam ,moze nie wszystkie kolory ale da się zrobić lub kupić ale potrzebuje wszystko co związane z tematem-czyli jaki kolor ile metrów i gdzie się kończy i zaczyna
3- czy dostane w servisie wtyki do czujników z kabelkami bo z tego co widze to mi juz gnije przy samym plast.wtyku
4- schemat byłby super
5-mechanik twierdzi ,zebym poszukał sobie kogoś młodego z czasem i oddał mu auto by odtworzył wiązke ale sam jestem elektrykiem więc spox no i napewno byłaby to wiązka na bawełnie a nie peszlu! i lekko w innym miejscu
6-czy wiązka jest az taka droga jak to wszyscy piszą -silnik BJB 2005 rok 1,9tdi 105km ,chyba kwiecień (skoda okt.2,turek,caddy ,seataltea) ???

dzieki pozdro
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Pon 20 Sie 2012, 18:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


sorry ze odp pod odpowiedzią ale jeszcze jedna kwestia:

dlaczego po złapaniu błędu (czy to sygnalizowanym na desce rozdzielczej czy tez nie) i odcięciu mocy, gdy staje na parkingu to słychać głośno turbine jak syczy na wolnych obrotach??(az do wyłączenia zapłonu)
czy przypadkiem komp nie daje impulsu na zaworki podciśnienia by wtedy uchylił klape od EGRu i tamtędy puszczał nadmiar?? bo nie widze innej mozliwości by zmniejszył obroty wirnika gdy spaliny cisną we wydech nawet jeśli zmniejszy dawke paliwa hmmmmm a regulacja nie radzi sobie ze zmienną geometrią lub czujnik doładowania leci w kulki a słychać jak syczy przy 800 obr/min
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 21:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


witam znowu
wytargałem ponownie turbine i rozebrałem.Zatarta kierownica, łapała w pewnym momencie i tak juz została po ostatniej jeździe. Co do łopatek turbiny na wydechu to z pierwszego luknięcia zanim została rozebrana dziś przeze mnie wyglądała na cacy a tu po otwarciu na wewnętrznych częściach łopatek bliżej wnętrza małe wył-
amy metalu i ich brak. Na pierścieniu od kierownicy spalin , małe wżery od strony wirnika do kierownic ,chyba kawitacja oraz na dwóch kieronicach przegięte lekko łopatki i jedna z nich nacięta lub rozszarpana ale domyka oraz na wszystkich też wzery materiału.
Wypolerowałem i wyczyściłem. Jutro moze zapakuje tak jak jest i się zobaczy.
Wirnik nie trze ale cięzko było turbo rozpołowić.Sztanga teraz ładnie chodzi ale nic nie regulowałem-mam nadzieje ,ze te ustawienia co są zalakowane będą ok.
Turbo wyszło górą ,cięzko ale juz wiem jak to zrobić lepiej .
Jutro kupie uszczelki i moze montaz i test

Ciekwe czy idzie kupić sam pierścień wewnętrzny 45/80/4mm F17 oraz do tego kierownice spalin dla garrett 751851 50036
45wew./80zew./8gr. mm

pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 17:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


dalej działam :/
nikt nic nie pisze hmm
po montażu wszystkiego do auta , auto pali ale nie ciągnie tak jak miał a gdy depne mocniej to kopci na czarno ale mocy mu brak.
Dodam ze turbinka gwiżdże ,cięgno chodzi ale brak doładowania...
Moze trzeba podregulować cięgno ale nic z nim nie robiłem ,nie zmieniałem ustawień jedynie sprawdziłem podciśnieniowo czy zaciąga.
Chyba ze źle turbawke poskładałem haha
moze ma ktoś pomysła

pozdrawiam
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 15:20
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Caddy ) kable we wiązkach caddy 2005


regulacje turbo (sztanga) ustawiłem tak jak było bo nic niereagowało.
Auto muł ale coś się dzieje na lepsze
pojeździłem troche-błędów juz zero
auto powoli zaczyna zyć
poleciałem na A1 i dałęm buta -początek słabo do 120 ledwo ale juz lepiej niz w trybie servisowym potem nagle strzał i 180 co nidgy nie wyciągał więcej jak 165 i tak ze 20 km leciałem na max.
rozruszało się to wszystko chyba ale widze ze jeszcze sie coś zacina w kierownicy spalin no i po butowaniu pojawiło się troche oliwy w ssącym węzu przed egr-em.
Chyba poszukam coś lepszego na aledrogo .Podpiołem dziś czujnik bosst i ładuje do 1,5 bara-teraz tylko czekać kiedy się zatnie i poobserwować . Jak będzie skakało doładowanie to jeszcze podepne się pod vacum gruszki turbawki czy płynnie podaje podciśnienie no i vacum na egr tez chyba sprawdze.
Szkoda ,ze chwilowo nie mam dostępu do nowszego vaga by wsio posprawdzać

pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Caddy »

Opinie o samochodach Volkswagen Caddy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Caddy ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

72 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenNew Beetle

10 500

2002r.

113 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

24 900

2010r.

163 600 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System