Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jammer

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 19:28
Temat postu:

Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Witajcie,
na początek witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem.
Mam pytanie. W tym roku kupiłem Tiguana 2.0 TSI - nowy z salonu. Auto posiada czujnik ciśnienia w ogumieniu. Z informacji z serwisu ASO wynika, że pomiar realizowany jest przez indywidualne czujniki na kołach. Ponieważ nadchodzi zima chciałem zakupi komplet kół do autka. Ale okazało się, że nie wystarczy kupi kompletu felg i opon, muszę jeszcze kupi komplet czujników (cena 450PLN/szt = 1800PLN!!!). Czy ktoś się orientuje jak może zareagowac komputer gdy zamontuję koła bez czujników? Komputer pewnie zwariuje ale w serwisie ASO powiedzieli mi, że w przypadku braku czujników na obręczach komputer użyje czujnika ABS do pomiaru ciśnienia na podstawie prędkości obwodowej koła??? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi czujnikami? Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 19:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


zdobadz z servisu nr katalog i poszukaj-popytaj tutaj http://allegro.pl/listing.php/search?string=czujnik++cisnienia+kol+vw&category=0&sg=0 uzyje ale czujnika ESP
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 20:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


witam - na pewno masz obcje zablokowania czujnikow . Wiec na zime zablokujesz w komp. i nie bedzie komunikatu , a na lato odwrotnie,
Ew. zakup i aktywacja nowych czujników na zimówkach.. Ostatnio w Peugeocie 607 przerabiałem ten temat.. tez serwis bajerował o zakazie zamiany kół, kolorów, itp... bzdura, jak czujnik sprawny i w oryginale to komp. go widzi nawet zamiennie.. wazne aby był.. i sprawny..
Na zime miałem inne felgi wiec zablokowałem komp. system i było OK.
Reasumujac poszukaj praktycznego elektronika on ci rozwiaze problem.
Powrót do góry
jm0100

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 349
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: SHARAN 2,0 ADY 1998 zagazowany
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 21:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


W związku z tym że mam od wielu lat doświadczenie w tym temacie który kolege jammer nurtuje, najtaniej i najmniej czasochłonnym jest wymiana opon na istniejących felgach (nie każdu warsztat potrafi wymieniać opony na felgach z czujnikami).
Są osoby które montują opony całoroczne do tych aut, w zimie dają radę ?, w lecie chałas jest do wytrzymania pod warunkiem że się ma dobre audio, ewentualnie wadę słuchu na poziomie mojej prababci Sad
Ps. jak coś to napisz na priwate, pomogę, chyba Very Happy
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Istnieje opcja deaktywacji nadzoru czujników w kołach. Czy w zastępstwie tego zacznie działać system oparty na zmianie prędkości kątowej koła w przypadku przebicia opony, nie jestem tego pewien.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jm0100

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 349
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: SHARAN 2,0 ADY 1998 zagazowany
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 00:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


co innego pomiar na podstawie ze tak powiem pomiaru prędkości obrotowej kół, ale tam znowu wchodzi zużycie opon( o czym już kiedyś pisałem) jest jeszcze pomiar pochylenia auta (poziomica ?) i równanie toru jazdy nachylenie w zakretach, a czasem dokładny pomiar z kazdego koła, jakie ciśnienie.
Każde koło ma własny czujnik i nadajnik oraz akumulatorek który jest ładowany pod wpływem obracającego się koła.
Często jest tak że po napompowaniu koła trzeba przejechak kilkadziesiąt metrów by komputer samochodu ponownie zrekonbinował ciśnienia w kołach
Kocham tą elektronikę jak się nie psuje Very Happy
Przy zawieszeniu hydro kinetycznym istnieje hybryda (niby pomiaru ciśnienia) czujników w kołach nie ma, a komputer kombinuje gdzie powietrza brakuje (często się myli) Smile


Ostatnio zmieniony przez jm0100 dnia Wto 11 Wrz 2012, 00:36, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
jm0100

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 349
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: SHARAN 2,0 ADY 1998 zagazowany
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 00:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


[b]PO TO SĄ CZUJNIKI BY ICH NIE DEZAKTYWOWAĆ

W kanciaku (125p) nie miałem czujników i było super, jazda bokiem i nie tylko, radarów itp też nie było Very Happy
to se ne wrati Sad
Powrót do góry
jm0100

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 349
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: SHARAN 2,0 ADY 1998 zagazowany
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 00:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Koła z czujnikami ciśnienia to zabytek, są opony od wielu lat gdzie można jechać bez powietrza w oponie, bez zapasówki i bez kosztów dla producenta auta Very Happy
Powrót do góry
jammer

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 11:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Koledzy serdecznie dziękuję za odpowiedź. Niestety obawiam się, że tym gadżetem (czujnik ciśnienia) się wkopałem zamawiając go w aucie. Opcja przekładki samych opon jest dla mnie troszkę niefajnym rozwiązaniem - niszczy się opona i felga, naprawdę, doświadczyłem tego w poprzednich autach. Nawet jeśli sprzęt jest super to zawsze trafi się na nieudolnego, nadgorliwego mechanika, który pognie, połamie. Dlatego chciałem kupić oddzielny komplet kół. Ale tak naprawdę to same czujniki staowią połowę wartości kompletu kół. Ciekawy jest pomysł z deaktywacją czujnika, ale obawiam się, że bez VAG-a nie da się tego zrobić - np z konsoli komputera pokładowego. Pozostaje chyba tylko zakup czujników. Mogę trochę oszczędzić np kupując lekko używane felgi stalowe ale zastanawiam się czy konstrukcja felg dla auta bez czujników jest inna niż dla wersji z czujnikami? Jak w ogóle ten czujnik jest montowany do felgi klejony? Przykręcany zaworem czujnika do otworu wentylowego obręczy? Ktoś ma doświadczenie, ewentualnie gdzie mogę poczytać trochę więcej na ten temat?

Sorki za kłopot i dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Was
Powrót do góry
doctorec

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0T, VW TOURAN 2.0 TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2012, 22:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Witam
A ja coś znalazłem fajnego na temat czujników ciśnienia w oponach bez zbędnego wymądrzania się i sypania mało zrozumiałymi dla ogółu terminami nie mówiąc już o niepotrzebnych kłótniach i obrazach. Jammer zerknij sobie na linka. Wprawdzie dotyczy to VW Golfa ale sprawa tych czujników jest uniwersalna dla VW a gość-pasjonat opisuje krok po kroku i zgodnie z zasada "budowy cepa". A w dodatku zna się na tym co robi. Oj szkoda że nie mamy takiego pasjonata w naszym forum. Pozdrawiam
oto link : http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/11/czujnik-kontroli-cisnienia-w-oponach.html
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Wrz 2012, 13:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


W tiguanie można zamówić system sygnalizacji spadku ciśnienia w oponach lub system pomiaru ciśnienia. Ten pierwszy pobiera informacje z czujnika ABS na podstawie prędkości obrotowej koła, drugi wymaga czujników na felgach ale czy w przypadku ich braku będzie sygnalizować na podstawie ABS - nie wiem.
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 02:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


[quote="piekny-gienus"]dar9999 powinienem napisac witam - ale kogo mam witac .. demagoga forum, nie kulturalnego pieniacza, niepełnosprawnnego teoretyka.. czym ty gosciu sie akt. poruszasz od tych kilkunastu lat rocznik 1998 co to jest ZUK ?? .. i mogłbym tak pisac w nieskonczoność ale po co ??...

Czlowieczku o co ci chodzi ??? z kims mnie mylisz ,usun ten wpis
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 09:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


witam... do dar9999 .. oficjalnie przepraszam za ten blad maszynowy moja informacja nigdy, nie dotyczyła twojej osoby .. BŁąD MASZYNOWY .

Moja ww informacja nie dotyczyła dar 9999 ..
Powrót do góry
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 15:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


W instrukcji obsługi tiguana jest napisane, że po założeniu kół bez czujników podczas pierwszej jazdy system kontroli ciśnienia się wyłączy. Po założeniu kół z czujnikami i otrzymaniu sygnału nastąpi aktywacja systemu.
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 09:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Tiguan 2012 czujnik ciśnienia w kołach


Odnośnie czujników mam pytanie troche z innej beczki.
W swoim Tiguanie nie wiedzieć czemu przeoczyłem tę opcję i posiadam jedynie prosty system, który owszem powiadomi o spadku ciśnienia, ale jedynie kontrolką. Czy jest możliwe dokupienie czujnika na każde koło i aktywowanie w komputerze opcji pokazywania ciśnienia w MFA+ ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf

18 000

2006r.

159 616 km

śląskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System