Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dgrabo1

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dęblin
Posiadane auto: Alhambra 2.0 benzyna/gaz 1996r ADY
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 09:40
Temat postu:

Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika


Witam Panowie

Od ponad pół roku zmagam się z problemem w moim aucie Sharan, 2.0 115 KM silnik ADY + gaz sekwencja. A mianowicie auto zawsze bez zarzutu pali na zimnym silniku, nigdy nie zawiódł podczas uruchamiania o poranku.
Problem zaczyna się w chwili gdy np przejadę ok 2 km do CPN i próbuję go odpalić, ładnie kręci lecz nie odpala, odczekam załóżmy 5 min i dalej mogę jechać w trasę. Potrafi też zgasnąć podczas jazdy, rzadko ale się zdarza. Są też dni kiedy wada się nie pojawia, teraz średnio co 2 lub 3 dzień. Dodam jeszcze, że jadąc na dłuższą trasę załóżmy 100KM podczas jazdy jest OK, dopiero kiedy go wyłączę mogę mieć problem z uruchomieniem, ale odczekam ok 5 min i auto odpala.
Teraz przedstawię to co zrobiłem aby wykluczyć tą wadę, ale bezskutecznie.
Był podpięty pod komputer WAG, który zawsze tylko wskazywał sondę lambdę, więc ją wymieniłem. Następnie takie objawy mogłyby się pojawiać podczas uszkodzonego czujnika położenia wału korbowego - wymieniłem, i ostatnio wymieniłem cewkę, której wada też mogłaby przyczynić się do tego stanu.
Ponadto sprawdziłem auto pod względem instalacji gazowej, w tym celu jeździłem 2 dni tylko na benzynie i wada też się pojawiała.
Obecnie nie ma już pomysłu, komputer nic nie wskazuje, zero błędów, do głowy przychodzi mi tylko czujnik położenia wałka rozrządu - komputer go nie wskazuje!!!, ale waham się gdyż to też kolejny pokaźny koszt rzędu 170 zł, a wydałem w tym celu już ponad 500 zł. Jeszcze jedno zastanawiam się czy przewody zapłonowe tez mogą się przyczynić do tego typu wady, nie wymieniane od 55 lat, ale w dobrej kondycji - koszt 180 zł.
Proszę o pomoc. Autem rano żona zawozi dzieci do szkoły i częściej ona korzysta z tego samochodu,zawsze jest obawa, że wada pojawi się na drodze podczas jazdy bo to się zdarza i może dojść do tragedii

Pozdrawiam Dariusz G
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 12:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika


czy zaglądałeś do aparatu zapłonowego, stan kopułki palca rozdzielacza??? zajrzyj tez do przekaźnika, numer o ile dobrze pamiętam 30 szary w dolnym prawym rogu, on jest odpowiedzialny za zapłon, może się wiesza i odcina.
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dgrabo1

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dęblin
Posiadane auto: Alhambra 2.0 benzyna/gaz 1996r ADY
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2012, 11:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika


dziękuję za wskazówkę, na pewno tam zajrzę
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 12 Paź 2012, 13:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika


witam - kolego w takich przypadkach zawsze podpaowiadam TAK :

- dobra diagnostyka instalacji gazowej - po przejechaniu na niej około 20.000 km , nie zawsze sama regulacja da poprawe.

- wieczorem - w garazu / ciemno/ podnies maske - kolega niech kreci , a ty spogladaj na silnik - rejopn przewodów WN, cewki, itp. jak dojrzysz zaiskrzenia to masz trafienie .
Powrót do góry
dgrabo1

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dęblin
Posiadane auto: Alhambra 2.0 benzyna/gaz 1996r ADY
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 12:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika


co do przewodów to faktycznie, mam pojazd od 4 lat i nie wymieniałem przewodów, warto zerknąć i zobaczyć ich stan.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 16 Paź 2012, 12:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenGolf

79 900

2016r.

34 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenGolf

169 900

2022r.

6 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System