Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2012, 17:56
Temat postu:

502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Witam będę miał ciekawy temat. Auto odebrane 2 tygodnie temu. Moje wrażenia: duzo pali nie udało sie zejść średnio poniżej 8 litrów, stuki w zawieszeniu przednim - w innym aucie gnałbym na szarpak - pewnie do wymiany łączniki stabilizatora ale to przecież nowe, dziwne dzwięki przy przełączeniu od wstecznego na jedynkę...coś chrobocze, coś szura przy skręconych na maksa kołach - przeguby? na dziurach coś luznego z przodu jakby jakieś osłony?
No a teraz najlepsze. Wczoraj 502 kilometry i zapaliły się check engine, ładowanie, i coś trzeciego. Dziś lawetą zabrali do serwisu auto z takim przebiegiem.
Panowie co ja kupiłem?
Jak będę miał diagnozy z serwisu to opisze bo umieram z ciekawości.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 05 Lip 2012, 00:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


witam - kolego z takim przebiegiem ?? nie do wiary .. pewnie wmawiają,ze była jazda po górach itp. Jest gwarancja ,wiec niech sobie go zostawia i brac nowego.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Czw 05 Lip 2012, 05:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Walczyc do upadlego... I patrzec na rece! To co sie teraz wyprawia w ASO wola o pomste do nieba... Te juz zakupione traktuja jak magazyn czesci dla tych swoich znajomkow, krewnych itp...

Napisz prosze jak historia sie rozwinela... Sprawdz czy byl przeglad PRZEDSPRZEDAZNY tzw ZEROWY

Z takim przebiegiem to SKANDAL!
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 14:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Kolego to że auto pali 8 litrów na 100 km to norma, bo każdy ma inny styl jazdy i nie jest to TDi aby zszedł do 6 litrów na 100 km Smile A co do błędów to jak opiszesz to będzie nam lepiej ocenić co i jak. 2 lata temu przyjechał do mnie gość z choinką na desce , tj świeciły mu się wszystkie możliwe kontrolki a auto podobnie jak Twoje nowe prosto z salonu odebrane 2 dni wcześniej i okazało się że uf właściciel nowego VW Tourana kupił autko i mimo że miał przy domu garaż nie schował autka na noc do niego bo sąsiedzi musieli widzieć nowy nabytek w tym czasie w nocy kuny przegryzły kable od czujnika NOX i wiele innych kabelków pod maską. Poczekajmy do diagnozy a później oceniajmy. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Samochód na drugi dzień był do odbioru. Podobno / dokładnie jak pisał Kolega / jakiś luzny kabelek. Nie wiem bo jestem po za domem. Ale wszystkie opisane pozostałe dla mnie felery - to podobno ten typ tak ma.
Ja schowałem autko od razu do garażu a i tak jeden z sąsiadów przestał mi mówić Dzień dobry Crying or Very sad
A spalanie?
Ok to nie jest TDI ale nie można pisać głupot w katalogach! No niech pali 2, na 3 litry więcej ale nie 100%. Moje osiągnięte ponad 8 litrów to był szczyt oszczędnej jazdy. Aby spalic mniej musiałbym na każdej prostej otwierać drzwi i popychać go aż zacznie droga opadać. I oczywiście napompować koło po 4 atmosfery.
Ale zobaczymy jak zrobimy 1-2 tyś km.
P.S. co do spalania - Mercedes W210 automat 430E -spalanie minimalne jakie osiagnołem to 7,6 maksymalnie zimą średnio po mieście 16.
Coś mi się wydaję, że to cudo techniki z systemem start-stop będzie paliło podobnie. Tylko że Mercedes mial wtedy jak go miałem 10 lat i przebieg ponad 300tyś km.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marek3003

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: VW TIGUAN 1.4M TSI 122 KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2012, 18:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Co do traktowania auta jak magazyn części zamiennych to bardzo się tego boję, wiem o tym z własnego oraz Szwagra doświadczenia ale niestety nie ma na to rady. Trzeba by znakować części....Stać w oknie jeśli jest taka mozliwość i patrzyć mechanikom na ręce.
No cóż samo życie ale przecież ktoś te części potem kupuje za pół ceny. Jest zapotrzebowanie i rynek to zawsze znajdą sposób by coś wykręcić.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sab

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKARŻYSKO-KAMIENNA
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2012, 12:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Mam podobne objawy pojawiły się przy przebiegu 900km teraz jest 1200.

Np stukot przy ruszaniu z skręconymi kołami tak jak by drążek stabilizatora oraz przy przełączaniu z pierwszego na drugi bieg najczęściej słychać łomot z skrzyni bardzo niepokojący dźwięk i nie występuje zawsze.
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Marek3003 - czy mógłbyś opisać te stuki wydobywajace sie z przodu?
Mam przejechane 4000km i od nowości z przodu od strony kierowcy wydobywa sie metaliczny stukot na wybojach. Serwis nie potrafi tego zdiagnozowac. Przy wrzuconym biegu i wcisnietym sprzegle stukot na wybojach jest tak dramatyczny, jakby zaraz pol silnika mialo wypasc spod maski. Wsteczny czesto nie wchodzi a przy zmianie biegow tez czesto mozna uslyszec jakies dziwne stukniecie. Z góry dziekuję.
1.4TSI 160KM 4MOTION zawieszenie DCC
Powrót do góry
doctorec

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: VW TIGUAN 2.0T, VW TOURAN 2.0 TDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2012, 20:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) 502 kilometry na liczniku i lawetą do serwisu


Przerażą mnie co tu koledzy opisujecie o nowych autach. Ja to uczucie wypadania silnika z komory miałem w swoim Audi A3 przy przejechanych 200 000 km ale wiedziałem że co najmniej jedną ( a najpewniej dwie ) poduszki pod silnikiem miałem wybite. A stukoty w zawieszeniu ... mnie by chyba jasny szlag trafił w nowym aucie - jestem strasznie na to uczulony. Tzn zaufany jeden z kierowników serwisu VW wspomniał mi przy luźnej koleżeńskiej rozmowie żebym nie przymierzał się za bardzo do Tiguanów TSI tych 1.4 i powyżej 122 koników i żebym nie pytał dlaczego (?) Zatem kupiłem 2.0 i do tego ściągałem go ze Stanów. Na razie żaden z tych "przerażających objawów" mnie nie dopadł w moim aucie ale aż strach pomyśleć (przejechane nieco ponad 9 tyś km) A co do spalania diesla np w silniku 2.0 TDI to strasznie trzeba się postarać aby zejść poniżej 6.5 litrów ropy nawet stosując tzw. ekonomiczną jazdę. Standardowe spalenie przy mieszanej jeździe w moim Touranie to 7 litów a nogi nie mam wcale ciężkiej. Przy silnikach starej generacji zejście do poziomu 6 litrów/100 km było zdecydowanie łatwiejsze.
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 17:56
Temat postu:

Nie chce oskarżać, ale musze potwierdzić


[quote="AUDI RS3"]Walczyc do upadlego... I patrzec na rece! To co sie teraz wyprawia w ASO wola o pomste do nieba... Te juz zakupione traktuja jak magazyn czesci dla tych swoich znajomkow, krewnych itp...

W moim przypadku po wizycie zony w autoryzowanym serwisie u dealera (niestety nie bylo mnie w domu) celem wywazenia kol zginela mi instukcja od samochodu. Jako ciekawostke podam ze po tygodniu serwis przestal istniec. Po prostu wyniesli sie z lokalizacji i nie ma ich wiecej. I tak mam szczescie ze nie wymienili polowy auta.
A tak swoja droga, jaki komputer tlumaczyl instrukcje, bo chyba nie czlowiek - niemozliwe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

33 700

2012r.

293 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

12 499

2005r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

11 900

2005r.

216 243 km

łódzkie

VolkswagenGolf

18 499

2007r.

249 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System