Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 14:52
Temat postu:

Problem z silnikiem


Witam!

Mam taki problem: W kwietniu 2011r kupiliśmy Passata B5,2003r.,sedan,1,9 TDI,130. W grudniu zaczął szarpać,spadały obroty (nadmienię, że jestem zielony w naprawie auta), otóż mechanik powymieniał prawie wszystko: uszczelkę pod głowicę,wałek rozrządu, 8 szklanek,napinacz, pasek ,rolki-koszt 3ooozł. Auto jeździło, choć niektórzy twierdzili, ze źle jest ustawiony rozrząd. Dwa tygodnie temu ten sam mechanik wymienił olej i filtr paliwa,Przez te dwa tygodnie przejechałem około 100km, w sobotę wyruszyłem w trasę i po 6km coś pukło i wyleciał cały olej.Już nie zapalałem auta, przyjechał mechanik i zabrał samochód do warsztatu. Dzisiaj byłem się dowiedzieć co się stało , otóż (nawet nie umię powtórzyć): pokazał mi małą śrubkę, która podobno się odkręciła , pękła misa, korbowód, wszystko się urwało, a jeszcze może być gorzej bo ma odkręcić misę. Także pewnie silnik do wymiany. Co mogło być powodem takiej usterki? Proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 17:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem


witam - kolego , zaznaczam jest to tylko moje zdanie ... Kopcenie auta, szarpania, dymienie itp. nie ma zbytnio nic wspołnego z rozrządem, uszczelką itp. . A jezeli tak, to zle skrecony silnik po małej kapitalce ma bezposredni wpływ na to co sie stało . Albo mechanior pozostawił cos w silniku, albo coś nie dokrecił i bach - ..
Reasumując wina lezy po stronie mechanika - wiec w 100% koszty jego ew. po 50%, albo roszczenia cywilno prawne .

Teraz juz mleko sie wylało wiec tylko rozmowa z mechanikiem .
Powrót do góry
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 10:57
Temat postu:

Problem z silnikiem


Mechanik postawił diagnozę:tłok wypchnął boki, dziura w korpusie silnika-silnik do wymiany.

Po wymianie rozrządu tłoki pukały. Czyja teraz wina? Jaki to może być w przybliżeniu koszt?
Powrót do góry
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 10:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem


Samochód zabrany od mechanika.On powiedział, że jeżeli będzie jego wina to naprawi, ale tylko wtedy gdy okaże się że awaria powstała od rozrządu-on tylko to robił. Ja nie dam mu nawet dotknąć tego auta.

Samochód oddany w inne ręce. Panewki rozwalone (one pukały po wymianie rozrządu). Najprawdopodobniej wałek nie został zsynchronizowany z głowicą, przy czym panewki były nie dokręcone. Żle ustawiony rozrząd?

Zobaczymy co jeszcze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

35 900

2011r.

175 101 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

53 900

2015r.

248 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

91 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

13 700

2008r.

398 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System