Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 14:52
Temat postu:

Problem z silnikiem


Witam!

Mam taki problem: W kwietniu 2011r kupiliśmy Passata B5,2003r.,sedan,1,9 TDI,130. W grudniu zaczął szarpać,spadały obroty (nadmienię, że jestem zielony w naprawie auta), otóż mechanik powymieniał prawie wszystko: uszczelkę pod głowicę,wałek rozrządu, 8 szklanek,napinacz, pasek ,rolki-koszt 3ooozł. Auto jeździło, choć niektórzy twierdzili, ze źle jest ustawiony rozrząd. Dwa tygodnie temu ten sam mechanik wymienił olej i filtr paliwa,Przez te dwa tygodnie przejechałem około 100km, w sobotę wyruszyłem w trasę i po 6km coś pukło i wyleciał cały olej.Już nie zapalałem auta, przyjechał mechanik i zabrał samochód do warsztatu. Dzisiaj byłem się dowiedzieć co się stało , otóż (nawet nie umię powtórzyć): pokazał mi małą śrubkę, która podobno się odkręciła , pękła misa, korbowód, wszystko się urwało, a jeszcze może być gorzej bo ma odkręcić misę. Także pewnie silnik do wymiany. Co mogło być powodem takiej usterki? Proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 17:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem


witam - kolego , zaznaczam jest to tylko moje zdanie ... Kopcenie auta, szarpania, dymienie itp. nie ma zbytnio nic wspołnego z rozrządem, uszczelką itp. . A jezeli tak, to zle skrecony silnik po małej kapitalce ma bezposredni wpływ na to co sie stało . Albo mechanior pozostawił cos w silniku, albo coś nie dokrecił i bach - ..
Reasumując wina lezy po stronie mechanika - wiec w 100% koszty jego ew. po 50%, albo roszczenia cywilno prawne .

Teraz juz mleko sie wylało wiec tylko rozmowa z mechanikiem .
Powrót do góry
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 10:57
Temat postu:

Problem z silnikiem


Mechanik postawił diagnozę:tłok wypchnął boki, dziura w korpusie silnika-silnik do wymiany.

Po wymianie rozrządu tłoki pukały. Czyja teraz wina? Jaki to może być w przybliżeniu koszt?
Powrót do góry
lilla

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Kujawski
Posiadane auto: Seat Ibiza 1,4 -2001,benzyna
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 10:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Problem z silnikiem


Samochód zabrany od mechanika.On powiedział, że jeżeli będzie jego wina to naprawi, ale tylko wtedy gdy okaże się że awaria powstała od rozrządu-on tylko to robił. Ja nie dam mu nawet dotknąć tego auta.

Samochód oddany w inne ręce. Panewki rozwalone (one pukały po wymianie rozrządu). Najprawdopodobniej wałek nie został zsynchronizowany z głowicą, przy czym panewki były nie dokręcone. Żle ustawiony rozrząd?

Zobaczymy co jeszcze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

86 900

2019r.

73 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

12 200

2009r.

198 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

56 900

2016r.

216 831 km

śląskie

VolkswagenGolf

29 000

2015r.

226 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf Plus

24 900

2010r.

163 600 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System